- Категорія: вплив війни
- Проблема: забруднення ґрунтів, обстріли, розмінування
- Рішення: Очищення ґрунту
Очищення ґрунту – низка заходів для виведення з ґрунту важких металів, які там опинилися внаслідок обстрілів.
5 перших кроків
- Проведіть аналіз ділянки разом зі спеціалістом.
- Якщо ґрунт кислий, проведіть вапнування; якщо лужний — гіпсування, це не дасть важким металам проникати через кореневу систему в рослини та плоди.
- У ґрунти внесіть органічні іонообмінні речовини на кшталт гранул полістиролу, цеолітів.
- Перейдіть до рекультивації та висадіть культури, не схильні до накопичення важких металів, технічні культури (бавовну, льон).
- Постійно ведіть моніторинг фізичних та хімічних властивостей ґрунтів.
Детальніше
Реабілітація ґрунтів на місцях обстрілів полягає не лише у розмінуванні, а й у подальшому очищенні земель від інших хімічних елементів, які залишаються в ґрунті після війни. На полях, які зазнали обстрілів, необхідно провести аналіз ґрунту на встановлення вмісту важких металів і лише після цього підібрати відповідні заходи
Зазвичай держави, землі яких серйозно постраждали від обстрілів, пропонують вилучити обстріляні та заміновані території з обробітку. Таке рішення ухвалила Франція в 1918 році, країни Балканського півострова після війни 1999 року (через забруднення ґрунтів від розривів снарядів було вилучено із використання 120 тисяч га та 2,5 млн га земель відповідно). З огляду на хімічне, а подекуди й радіоактивне забруднення ґрунту й води, в різних місцях природа відновлюється по-різному. У деяких місцях "червоної зони" рослинність не змогла відновитися й за понад століття.
Джерело: Рубрика