Що відбувається

Як виглядає будинок у Шевченківському районі Києва після обстрілу росіянами: фото “Рубрики”

"28 квітня. Трохи за двадцяту годину. У Києві чутно вибухи. Виходжу на балкон, бачу дим, що підіймається над містом. В новинах пишуть про ракетні удари. Вже досить пізно, скоро комендантська година, тож знімати наслідки їду сьогодні рано вранці".

Це слова нашого фотокореспондента, який вирушив побачити наслідки ракетних ударів, що їх росія завдала по Києву ввечері 28 квітня, на власні очі. Внаслідок обстрілу було частково зруйновано житловий будинок в Шевченківському районі столиці.

Шестеро поранених. Один загиблий.

Зруйновані стіни, розтрощені життя, вибиті вікна, уламки скла, пластику, дерева, обірвані дроти.

"Рубрика" в районі потрапляння ворожих ракет зафіксувала ранок "після". Київські служби займаються ліквідацією наслідків, місцеві мешканці зустрічають ранок із дірою не лише в будинку, але і в серцях. Квітнуть абрикоси.

Таким є сьогодні життя в Києві:

"Перша електричка, потім перший поїзд метро до Лук'янівки. У березні тут вже було влучання ракети. Навкруги ще й досі не відновлені вікна та частину ринку. Багато вітрин забиті дошками. Людей на вулиці мало. Ще вчора в телеграм каналах бачив відео з місця прильоту, тож швидко знаходжу потрібну адресу. Дорогою, ще за сто метрів від основного удару, на тротуарі — бите скло, через яке переступають перехожі, які зранку йдуть на роботу. Ударна хвиля була величезна, в багатьох будинках навкруги вибило вікна. Основне влучання ракети було в перші поверхи нового житлового будинку, який ще скоріш за все не повністю заселений. Зранку ДСНС повідомили, що знайшли одного загиблого під завалами.

На вулиці активно працюють комунальні служби, змітають бите скло. Навколо багато постраждалих п'ятиповерхових будинків, у деяких вибиті майже всі вікна. Мешканці, які пережили удар в квартирах, кажуть, що вибухи були дуже потужні. Ще увечорі швидка забрала декількох поранених. Це район історичного центру, тут мешкає багато людей літнього віку, які живуть тут майже з дитинства. Зараз їм найважче.

Вже з самого ранку місцеві мешканці несуть до своїх квартир плівку для вікон, прибирають квартири. Також є багато тих, хто покинув житло та виїхав з міста. Їхні квартири тепер якийсь час стоятимуть з вибитими вікнами. У багатьох квартирах від вибухової хвилі також вибиті двері.

Помічаю зелену повітряну кульку, яка тримається, летить повз вибиті вікна та поволі спускається до землі. Навкруги працюють десятки журналістів, чутно багато іноземної мови. Зараз час теплої погоди, зранку світить сонце, квітнуть дерева, і все це здається нереальним, незважаючи на те, що повномасштабна війна триває вже два місяці".

Свіжі дописи

  • Що відбувається

“Рубрика”, Lviv Media Forum та Український ПЕН отримали в ПАР відзнаку “Відвага заради демократії”

Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Кейси

Сергій Каліцун: “Я глянув на ногу, розраховував, що вона ціла. А її не було”

Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Що відбувається

Збільшення податків на тютюнові вироби: чимало активістів не згодні з рішенням

Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

582 години з турнікетом: як український військовий вижив у підвалі попри складне поранення

“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

Сергій Малечко: “У когось остання Тесла, а у мене сучасний протез”

38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Кейси

Зв’язок поколінь: як підлітки з Миколаївщини вчать літніх людей користуватися ґаджетами

“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.