Чотири нових міністри та один старий, але переміщений на іншу посаду — «Рубрика» розповідає про те, що відомо про них.
Перетасовування посад чільної верхівки під час каденції Зеленського вже нікого не дивують — таке стабільно трапляється раз на пів року і тепер настав час знову розставити фігури на шахівниці українського уряду. Цього разу в Раді «звільнили» одразу 5 міністрів — усі п'ятеро написали заяви про звільнення протягом двох днів. І якщо з колишнім міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексієм Резніковим усе й так зрозуміло — він подав у відставку, щоб обійняти нову посаду — міністра оборони, то щодо інших міністрів виникають питання.
Як заявив ще на початку жовтня Зеленський, майбутні відставки міністрів пов'язані з результатами їхньої роботи. Але, мабуть, це надто лояльне пояснення. Розповідаємо, чому Любченку, Уруському, Тарану та Абрамовському довелося залишити свої посади.
Міністр економіки йде, бо відмивав податки. З найбільшим скандалом з посади йде перший віцепрем'єр-міністр, міністр економіки Олексій Любченко. Офіційну причину у фракції не називають — ЗМІ поголовно пишуть про те, що Любченка знімають з посади через те, що його звинувачують у причетності до багатомільярдних «скруток» ПДВ, про які йдеться у звіті тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, опублікованому ще у квітні цього року. Як повідомляють джерела, коли Любченко очолював Податкову з квітня 2020 року до травня нинішнього, одним компаніям повертали сплачений іншими компаніями ПДВ без належних підстав, через що держбюджет щомісяця втрачав від 2,6 млрд грн до 3,5 млрд грн. Призначення Любченка в уряд відбулося через місяць після оприлюднення результатів ТСК, але й після цього він продовжував покривати «скрутки», та вже не своїми руками, а руками в.о. голови ДПС Євгена Олійникова. А цієї середи, 3 листопада, СБУ провела у Любченка та в.о. голови ДПСУ Євгена Олійникова обшуки.
Відставка міністра оборони Андрія Тарана пов'язана з проблемами у сфері закупівель відомства — принаймні так зазначила заступниця голови фракції «Слуги народу» Євгенія Кравчук. Тут, найімовірніше, йдеться про «підбори від Тарана» — мова про закупівлю туфель на підборах за 3,2 мільйона гривень для форми військових-жінок, в яких ті марширували на параді, у компанії «Будинок взуття «Б. Ніколас», або про закупівлю наприкінці минулого року хусток радянського типу на 34 мільйони гривень дорожчих за реальну ціну. І навіть це далеко не єдині угоди, які викликають підозри до міністра. Сам Таран, судячи з його заяви, повністю залишати політику не буде. Він зазначив, що «готовий продовжити службу українському народу» у тому напрямі, який буде визначено президентом. Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія ж зазначив, що Андрій Таран пішов у відставку за власним бажанням.
Міністр захисту довкілля та ресурсів Роман Абрамовський вирішив сам розповісти про причини свого звільнення. В інтерв'ю він пояснив, що пішов на це через критику роботи його відомства. Його звинуватили у тому, що міністерство не встигає за президентськими указами. Трактувати це можна по-різному. Давид Арахамія під час брифінгу пояснив це високою корумпованістю екоінспекцій у регіонах.
Олег Уруський просто не зміг. Віцепрем'єр-міністр і міністр з питань стратегічних галузей промисловості не виконав багато програмних обіцянок. Одні з головних — забезпечити реформування підприємств оборонно-промислового комплексу та реформувати Укроборонпром. Крім цього, ще у серпні цього року указом президента було доручено Мінстратегпрому протягом шести місяців повноцінно запустити реєстр, але й тут Уруського спіткала невдача: у міністерстві визнали, що реєстр учасників відбору та виконавців державних оборонних контрактів працює у тестовому режимі та потребує додаткових витрат на побудову комплексної системи захисту інформації на 1 мільйон гривень.
Керівник Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко розцінює прогнозований перехід Олексія Резнікова в Міноборони як бажання Верховного Головнокомандувача (президента) поліпшити ефективність відомства в частині організації його роботи.
Давид Арахамія також прокоментував зміну посади Резніковим, заявивши, що Резніков зможе налагодити всі бізнес-процеси в міністерстві з постачання до армії.
“Рубрика” розповідає про проєкт, що допомагає відновитися, набратися сил та постратегувати на майбутнє тим, хто… Читати більше
“Рубрика” розповідає, як працює нове рішення. Читати більше
“Рубрика” поговорила з ендокринологинями, щоб дізнатися, як працює щитоподібна залоза, що спричиняє її захворювання і… Читати більше
“Рубрика” розповідає історію ініціативи з Маріуполя, яка рятує “пташки” українських військових, чим економить сотні тисяч… Читати більше
Робота саперів та демінерів довгий час залишатиметься актуальною для України. Вони очищають поля для фермерів,… Читати більше
Повернення військового додому — одна з найважливіших та найочікуваніших подій для кожної люблячої родини. Проте… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.