Забавні фішки, що допоможуть ловити задоволення від сезону
Причини зрозумілі. Закінчення золотої осені, і початок дощового, похмурого періоду негативно впливає на емоційний стан. Більше того, осінь – це пора завершення відпусток, а багатьом так і не вдалося добре відпочити через якісь свої, а інколи й чужі проблеми… Як тут не засумувати?
А ось «Рубрика» і розповість своїм читачам, як не піддатися сезонній хандрі! До вашої уваги – 7 порад, як подолати осінню депресію.
Коли навколо тебе сірі хмари та сумні обличчя – зроби своє життя яскравішим! Чим похмуріша погода, тим веселішим має стати гардероб!
Смішнючий теплий шарф зі скаженими цуциками, яскравий піджак з фігурними гудзиками, пухнасті звірокапелюшки, божевільні светри… І шоковані та заздрісні погляди перехожих, які обертаються тобі у слід з думкою: «Оце так! Сміливо. Безглуздо. Але… Я теж так хочу!»
Осіння пора – це початок сезону глінтвейну. Напиватися від суму – погана ідея. А ось власноруч створити ароматний напій та випити келих у вихідний день – дуже гарний спосіб зігрітися та підійняти собі настрій. Уявіть, що ви досвідчений майстер-сомельє з 20-ти, а краще – 30-тирічним стажем, і до вас прийшов вимогливий клієнт дегустатор.
Візьміть густе, солодке, ароматне червоне вино, наріжте стиглих апельсинів та варіть напій на повільному вогні в емальованій каструльці. Як чарівник, додайте кілька паличок кориці і запашний кардамон. І подайте готовий напій у келихах для глінтвейну собі та своїм рідним. Повірте, у процесі творення та дегустації на сум не залишиться часу 😉
Коли сили залишили, нічого не хочеться і відсутнє натхнення – час дозволити собі байдикувати! Багато психологів запевняють, що в періоди емоційного виснаження сон – найдієвіший лікар.
Якщо є можливість – візьми на роботі день відгулу, або ж дочекайся вихідного – і весь день присвяти собі улюбленому! Валяйся у ліжечку, ізолюйся від зовнішнього світу (відключи телефон), читай улюблені книжки, гортай цікаві журнали, дивись смішні фільми, спи… Роби все, що душа забажає. Бо це – твій період міні-сплячки, який допоможе повернути гарний настрій!
Розгрузити свій насичений графік байдикуванням – прекрасний спосіб відволіктися.
Насолоджуватися ароматом дощу, спостерігати танець крапель або у сонячні дні дивитись, як падає різнобарвне листячко з дерев, відчувати холодний вітерець на обличчі… Єднання з природою завжди позитивно впливає на стан душі людини. Не даремно мудрі японці здавна сповідують мистецтво спостереження за природою. Це допомагає очистити думки та повернути у серце рівновагу.
Тож, якщо ви виснажені постійним рухом та інтенсивним графіком, а душа потребує спокою, то цей варіант відігнати сум – саме для вас!
Якщо ж більш за все тебе пригнічує сіра буденність, то прийшов час дня пригод! Варіантів безліч: взяти квиток у сусіднє, але незнайоме місто, і весь день його досліджувати; піти у розважальний центр та цілий день кататися на роликах/ковзанках/займатися скелелазінням тощо; відвідати незвичний для вас майстер-клас; відвідати аквапарк; просто заблукати у незнайомій частині власного міста… Головна умова – кардинально змініти навколишнє оточення.
Так, вам не почулося =) Якщо одна з основних причин осінньої депресії – зменшення світлового дня, то просто треба його подовжити! Для цього просто прокидайтесь трошечки раніше, в ідеалі – з першими проміннями сонця. До того ж восени сонце встає доволі пізно. Наприклад, у вересні в Києві подивитись на схід сонця можна починаючи з 6:30. Тож розкрий зранку штори і подивись, як з'являються перші промені сонця, насолоджуйся цим видовищем, підставляй йому обличчя…
Якщо ж ранок зустрічає вас дощем – не біда, рано чи пізно сонце провернеться. А поки що головне не заганяти себе у темряву. Ніяких штор, жалюзі, і лише яскраве освітлення.
Крім того, можна відвідати солярій та отримати там необхідну порцію ультрафіолету. 5 хвилин – і до гарного теплого настрою додається ще й рівна засмага 😉
Під час фізичної активності організм людини починає інтенсивно виробляти «гормони щастя» – дофамін, серотонін, окситоцин і ендорфін. Тож замість того щоб впадати депресію, краще регулярно займайтеся спортом!
Головне, щоб спорт був для вас в радість. Вчені доказали, що рівень серотоніну підвищується у тих людей, які почуваються комфортно під час занять спортом, а не у тих, які надриваються. Тож займайтеся тим, що вам подобається!
Як почати займатися спортом читайте у нашому матеріалі.
До речі варто більше ходити пішки. Це позитивно впливає і на настрій, і на фігуру 😉
Про наукові причини більше ходити пішки також читайте у статті Рубрики.
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше
Нічого не хочеться, а речі, які раніше приносили розраду, більше не радують? Сьогодні дедалі більше… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.