За принципами наближеного до природи лісівництва можна підвищити біологічну стійкість лісостанів до антропогенного впливу та кліматичних змін.
Наближене до природного лісництво передбачає формування складних за структурою, віком та видовим складом деревостанів, що характеризуються стійкістю та високопродуктивністю (з домінуванням ялиці).
Люди вирубували цінні породи дерев для власних потреб, а також щоб розширити пасовища, для видобувної та переробної промисловості. На місці суцільних зрубів вони створювали переважно ялинові монокультури із нерайонованого насіння. Зараз ці ліси переважно одноярусні, одновікові. А дерева в них мають переважно невелику крону — бо намет деревостану дуже сильно зімкнений.
Інтенсивне господарське втручання або пошкодження намету насаджень вітром та снігом робить деревостан слабким і нестабільним. В результаті він розпадається. Яскравою ілюстрацією цього процесу масове всихання ялинників Українських Карпат.
За принципами наближеного до природи лісівництва можна переформатувати створені в минулому штучні лісові насадження. Це підвищить біологічну стійкість лісостанів до антропогенного впливу та кліматичних змін.
Також завдяки цьому природоорієнтованому рішенню покращиться санітарний та лісопатологічний стан лісів. На новий рівень підніметься й екологічність застосовуваних методів з лісовідновлення та проведення рубок. Завдяки цьому екологічні, меліоративні, соціальні та ресурсні функції лісу виконуватимуться ефективніше.
Джерело: WWF
Celebrate the arrival of spring with Ukraine Butter Week! Learn more about this Ukrainian spring… Читати більше
Об’єднати фермерство та виробництво електроенергії — можливо. Що українським аграріям варто взяти до уваги та… Читати більше
“Рубрика” розповідає, що справді працює проти грипу та яка є профілактика. Читати більше
“Рубрика” розповідає, як організувати форум-виставу у своїй громаді і який реальний вплив можуть мати такі… Читати більше
У матеріалі “Рубрики” ви знайдете дієві техніки, ігри та рекомендації, що допоможуть перетворити страх на… Читати більше
“Рубрика” поспілкувалася з дерматологинею, щоб знайти всі відповіді. Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.