ЕкоРубрика оголошує набір до Школи екологічної журналістики рішень! Як потрапити на курс?
“ЕкоРубрика” оголошує старт набору на навчальну програму з екологічної журналістики рішень. Експерти “Рубрики” та “ЕкоРубрики” ознайомлять учасників із журналістикою рішень, а провідні природозахисники розкажуть про основні проблеми довкілля та рішення для них. Після завершення курсу учасники зможуть отримати стипендії для створення матеріалів на екологічну тематику.
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2024/12/SHkola-ekologichnoyi-zhurnalistyky-rishen-840x441-c-1.png)
Що потрібно громадам для зеленого відновлення? Які інструменти OSINT використовують екологічні журналісти для розслідувань? Як подолати кліматичну кризу в Україні? Як вести комунікацію із природоохоронними організаціями, аби завжди мати найбільш актуальні теми? Навіщо та яким чином потрібно відновлювати водні екосистеми? Про все це і більше ви дізнаєтесь у Школі екологічної журналістики рішень від "ЕкоРубрики".
Чим корисний цей курс?
- Якщо ви хотіли почати писати на екологічні теми або вже пишете, та бажаєте поглибити свої знання — цей курс саме для вас. Експерти провідних природоохоронних організацій допоможуть розібратись у структурі охорони довкілля в Україні, розкажуть, чим небезпечна втрата біорізноманіття та як її подолати, а також як можна завадити змінам клімату, якщо фокусуватись на збереженні лісів та водних екосистем.
- Ви отримаєте корисні навички, наприклад, як вести комунікацію із природоохоронними організаціями, а також опануєте інструменти для віддаленого пошуку інформації (OSINT), які дозволять вам першими дізнаватися про порушення у сфері захисту природи, забруднення води і повітря в різних регіонах України, масштабні пожежі та стан довкілля навіть на окупованих територіях.
- У межах курсу ви дізнаєтесь про "стовпи" журналістики рішень, отримаєте "квадратну шпаргалку", що допоможе зробити структуру ваших текстів більш ефективною.
Що ми пропонуємо?
- Дводенний оффлайн-інтенсив лекцій у Києві з експертами від "Рубрики" та "ЕкоРубрики", а також із експертами з провідних екологічних та природозахисних організацій: GreenPeace Ukraine, Українська природоохоронна група, Rewilding Ukraine, ЕкоДія, WWF–Україна, Центр реабілітації рукокрилих та Екологія.Право.Людина.
- Після проходження оффлайн-курсу учасники Школи зможуть перейти до другого етапу відбору та подати заявки на створення матеріалів на екологічну тематику в жанрі журналістики рішень. П'ять найкращих студентів отримають стипендію 8000 гривень та менторську підтримку.
Хто може подати заявку?
- Цей курс з екологічної журналістики рішень створений для журналістів із регіональних та всеукраїнських медіа, які хочуть більше дізнатись про журналістику рішень, а також отримати глибокі знання про проблеми довкілля в Україні та їх можливі рішення.
Скільки це коштує?
- Програма безкоштовна!
- Ми також покриваємо витрати на трансфер та проживання для журналістів з інших міст.
Коли відбудеться курс?
- Лютий 2025
Як долучитися?
- Заповнити онлайн-форму подачі заявок.
- Дедлайн: 29 грудня (включно)
Проєкт реалізує ГО "Інститут успішного міста" за підтримки Міжнародної програми розвитку комунікації ЮНЕСКО.