У Kyiv Smart City розбиралися, як допомогти студенту відчути себе у столиці “своїм"
Напевно кожен хоча б раз стикався зі страхом перед вступом до вишу. Страх перед "новим життям" в університеті, незнайомими людьми, викликами долі. Ми добре розуміємо, що студентам з інших областей не так просто почати активне життя в Києві. Та все ж столиця надає молоді безліч можливостей. Просто треба знати, де їх шукати. Як допомогти студенту відчути себе в Києві "своїм" — розбиралися дослідники з Kyiv Smart City.
Освітня міграція розвиває мегаполіс швидкими темпами. Сьогодні молодь з вищою освітою укріплює та створює своєрідну ідентичність Києва, сприяє якісним культурним, економічним та іміджевим змінам у житті міста. За офіційними даними, у 2015-2016 навчальному році в Україні нараховувалось 664 виші I-IV рівня акредитації. У Києві — 107 вишів, 39 з яких — університети. Як бачимо, студентське середовище є одним з перших місць інтеграції молоді.
Якщо ти студент, перш за все відвідуй різні події, відкриті лекції, бери участь в освітніх конференціях, співпрацюй зі студентською радою. Все це надасть тобі змогу швидко включитись в публічне життя Києва. Нетворкінг — найголовніше, що тобі зараз потрібно. Можливо, ти знайдеш натхнення, однодумців, в тебе з'явиться ідея нового проекту і саме ти станеш справжнім агентом змін у столиці.
Впродовж 2015-2016 навчального року у київських ВНЗ III-IV рівня акредитації навчалося 386 505 тис. студентів. У київських ВНЗ I-II рівня акредитації здобували освіту 24 192 тис. студентів. При такій великій кількості, проблема інтеграції студентів до міських спільнот дійсно актуальна. Для того, щоб цей процес відбувався швидко, потрібно налагодити механізми інформування молоді про різноманітні активності Києва. Необхідна поява динамічної мережі потужних університетських медіа-ресурсів.
Запропонуй власну ідею покращення медіа-ресурсу у своєму університеті. Будь справжнім комунікантом. Тільки приєднавшись до соціальної роботи, ти зможеш відчути міську ідентичність столиці. Наразі інформування у вишах про різноманітні заходи відбувається більшою мірою не так ефективно, як хотілося б. А інформаційна робота дуже важлива для розвитку якісних інтеграційних механізмів в Києві.
Навчання часто поєднують із стажуванням. У Києві для цього є безліч можливостей. Великі міжнародні компанії, у тому числі Google-Україна та IBM-Україна, час від часу запрошують студентів на програми стажування. Важливо поширювати соціальні зв'язки поза навчальним закладом, для глибшої інтеграції в місцеві громади та життя столиці. Долучись до громадської або волонтерської діяльності та стань частиною великої спільноти. Це прискорить процес становлення "від мешканця столиці до свідомого киянина".
Пропонуємо переглянути cписок волонтерських організацій Києва:
Ми виявили і так звані зворотні процеси інтеграції освітніх мігрантів в спільноти Києва. Потенційні освітні мігранти корегують свій образ столиці, дізнаючись про результати переїзду друзів. Називатимемо це неформальним впливом на міграційні потоки до Києва. Але інформація про життя в столиці може бути не тільки позитивною, а й негативною. Це залежить від особистого досвіду кожного. Необхідно формувати позитивний імідж столиці в регіонах України освітніми й рекламними заходами. І тому в нас попереду ще багато роботи!
Якісні інформаційні заходи є дуже важливими для прискорення інтеграції освітніх мігрантів у Києві. Ініціатива Kyiv Smart City бажає всім студентам, які приїздять до столиці, по-справжньому відчути себе киянами вже з перших днів перебування у Києві. Ми віримо, що саме ви формуєте місто і впливаєте на його розвиток. Далі — більше, змінюємо місто разом.
Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше
Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.