Що відбувається

Хто такий Монастирський? Зв’язки, минуле і майно “спадкоємця” Авакова на чолі МВС

16 липня Верховна Рада проголосувала за призначення нардепа від «Слуги народу» Дениса Монастирського новим головою МВС. На нового очільника міністерства чекає вкрай непростий виклик: організувати контроль над структурами, основними керівниками яких залишаються люди його попередника. 

Що ми знаємо про змінника Арсена Авакова, як він увійшов в довіру до Володимира Зеленського і що робив в Раді — читайте в матеріалі «Рубрики».

Монастирський став помічником нардепа у 22 роки, а потім працював в компанії юриста Зеленського

Майбутній міністр МВС закінчував, а потім і викладав в Хмельницькому інституті управління і права ім. Л. Юзькова. Втім, здається, що ще молодий Монастирський вже замислювався над тим, щоб будувати кар'єру в політиці. 

Уже у 2002-му році, у 22 роки, він став помічником нардепа Віталія Олуйка — ще одного вченого з Хмельницької області. Чи допомогли Монастирському в цьому родинні зв'язки — невідомо. У ЗМІ та відкритих джерелах практично немає інформації про його батьків, а в електронній декларації міністра вказані лише дружина і двоє синів. Хай там як, але Монастирський допомагав Олуйку всю його каденцію — до 2006 року, а наступного року опинився в юридичній компанії Hillmont Partners. 

Одним з її керівних партнерів був нині покійний Сергій Нижний — адвокат, який вважався одним з найвпливовіших людей в оточенні Володимира Зеленського і не один рік представляв його інтереси. 

У 2014-му році в біографії Монастирського почався новий важливий епізод, через який його підозрюють в тісному зв'язку з Арсеном Аваковим. Майбутній політик став одним з експертів організації «Інститут Майбутнього» — контори, створеної під крилом одного з найближчих соратників Авакова Антона Геращенка.  

Водночас Монастирський став у нього помічником-консультантом. І не виключено, що їх плідна співпраця офіційно відновиться і зараз: ходять чутки, що Геращенко може залишитися на посаді заступника й у нового голови МВС. Нібито для того, щоб допомогти йому швидше вникнути в чинну систему.

Як Монастирський потрапив в Раду і що у них з Аваковим?

Монастирський потрапив до Верховної Ради бувши 19-м номером у списку «Слуги народу» — дуже висока позиція, яку, втім, називали своєрідним авансом голови держави Авакову, чиєю людиною нардепа називали вже тоді.

Однак певний зв'язок із Зеленським був у Монастирського вже тоді. Під час його передвиборчої кампанії він значився експертом з реформ правоохоронної діяльності. Досить спірне твердження, якщо врахувати, що фактичного досвіду роботи в правоохоронних органах у Монастирського немає. 

Втім, в Раді нардеп відзначився кількома критичними зауваженнями на адресу Авакова. Наприклад, вимагав його відставки після зґвалтування копами в Кагарлику і масової перестрілки перевізників в Броварах. Також він висловлювався і про справу Павла Шеремета. 

«Я вважаю, що, якщо конкретно справа Шеремета розвалиться на очах, це, можливо, буде одним із приводів для того, щоб Арсен Борисович пішов з посади. Принаймні, масштаб цієї справи, суспільний резонанс і підозрювані іншого варіанту не залишають. Це справа однозначно стане Рубіконом», — заявляв Монастирський.

Однак в той же час журналісти дізналися, що Монастирський залишив позитивну рекомендацію на сумнозвісну дисертацію нардепа Іллі Ківи — ще одного «пташеняти» Арсена Авакова. 

Тому щільність зв'язку Монастирського і його попередника знаходиться під великим питанням. Є припущення, що новий голова МВС вже переорієнтувався на Офіс президента, але водночас зберіг досить рівні стосунки з колишніми «друзями».

У Раді Монастирський запам'ятався тим, що виступав за законопроєкт про створення єдиної бази ДНК для українців з можливістю доступу до неї органів прокуратури, слідчих і Інтерполу. Крім того, новий голова МВС виступав з законопроєктом, який повинен був зобов'язати інтернет-провайдерів розкривати дані користувачів. Крім того, він вважається одним з прихильників легалізації зброї в Україні.

Що в кишенях у Монастирського?

Судячи з електронних декларацій, новий голова МВС точно не належить до числа найбагатших нардепів. 

У 2020-му році він задекларував основним доходом зарплату у Верховній Раді, яка склала 537 тисяч гривень. Ще півтора мільйона гривень він отримав від відчуження нерухомого майна. Що саме під цим значиться — невідомо. Може йтися як про продаж, так і про оренду. 

Його дружина Жанна Монастирська заробила за минулий рік трохи більше мільйона гривень за основним місцем роботи — в Держбюро розслідувань.

З майна у Монастирського є кілька земельних ділянок в Хмельницькій області (1500 кв.м. і 600 кв.м), дві квартири та невеликий будинок, а також дві машини — Suzuki SX-4 і Ford Focus. 

Тим цікавіше буде стежити за тим, як буде змінюватися стан його майна під час перебування на «хлібній» посаді міністра внутрішніх справ. Якщо, звичайно, Монастирський втримається на ній досить довго.

Свіжі дописи

  • Кейси

“Невизначеність лякає більше за мобілізацію”: як проєкт “Військо +1” допомагає цивільним знайти “свою” бригаду

Проєкт “Військо+1” став новою рекрутинговою платформою, завдяки якій десятки цивільних чоловіків та жінок змогли знайти… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Корисне

Як обрати світловідбивач для одягу чи сумки: поради, щоб убезпечити себе та дітей

“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Здоров’я

Як боротися з метеочутливістю і чи точно вам погано через погоду

Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Екорубрика

Як громади навіть під час війни можуть зменшувати відходи: інструкція

“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “‎Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Корисне

Що приготувати на шкільний ярмарок? Прості рецепти для добрих справ

Швидка і проста випічка (і не тільки), яку можна приготувати для благодійного ярмарку. Читати більше

Friday January 17th, 2025
  • Корисне

“Я не знаю, яку професію обрати”: на що звертати увагу при виборі спеціальності

Якщо ви не знаєте, ким хочете стати в майбутньому, запевняємо — ви не одні. Ця… Читати більше

Thursday January 16th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.