Як отримати допомогу, коли в країні бойові дії.
Росіяни бомблять наші поліклініки й лікарні, стріляють по швидким, виводять з ладу медичну інфраструктуру і постачання. Україна має велику кількість жертв і поранених. Але нікуди не зникли й інші хвороби, в тому числі і хронічні. Багато українців потребують медичної підтримки прямо зараз.
Отримати медичну допомогу під час війни можливо. Зібрали для вас ресурси, завдяки яким можна отримати необхідні консультації та лікування.
Українці можуть отримати безкоштовну медичну консультацію через контакт-центр МОЗ 0-800-60-20-19
На сьогодні до контакт-центру залучені медичні працівники таких спеціальностей як: психологи, терапевти, кардіологи, пульмонологи, гінекологи, хірурги та педіатри.
МОЗ запрошує до співпраці лікарів різних спеціальностей, які готові приєднатися до надання дистанційних медичних консультацій. Для цього необхідно заповнити анкету за посиланням.
Лікар медичного центру ADONIS на Подолі Катерина Комісаренко і команда платформи пошуку медичних рішень Bookimed розробили doc2rbot – зручний безкоштовний бот, що з'єднує лікаря і пацієнта, допомагає проводити швидкі консультації.
Через бот "Турбота" можна отримати безкоштовну консультацію будь-якого лікаря.
Наразі на платформі зареєстровано 2200 лікарів, щоб кожен з українців мав змогу знайти потрібного лікаря та отримувати медичну допомогу.
Бот робили під сирени і обстріли, тому не все може бути ідеально. Щоб долучитися до спільноти достатньо перейти за посиланням або вбити в пошуку Телеграму @Doc2rbot.
МОЗ повідомляє: "Заклади охорони здоров'я, які уклали договори з НСЗУ про медичне обслуговування за напрямом онкологія, продовжують надавати послуги".
На допомогу поспішають і ізраїлітяни. Єрусалимська лікарня "Ейн Керем" готова безкоштовно приймати дітей, хворих на онкологію, на лікування з України. Для цього хтось із батьків (і лише батьків) хворої дитини має надіслати медичні документи на мейл: milana.mirzayev@gmail.com. Мейли від волонтерів, інших родичів та друзів не прийматимуться. Документи будуть відправлені до лікарні та розпочнеться процес оформлення та вивезення сім'ї з України.
Що потрібно вказати у листі:
Британський офтальмологічний центр працює безкоштовно для всіх громадян України, які отримали поранення чи травми очей, також при гострих захворюваннях очей, що потребують невідкладної допомоги, в режимі 24/7.
Діяльність клініки погоджена з Міністерством Охорони Здоров'я та внесена в перелік підприємств, що надають екстрену медичну допомогу у військовий час. Розхідні матеріали надані американською компанією Alcon та англійською компанією Rayner.
Працюють досвідчені хірурги-експерти: Жук Андрій, Грошева Ксенія, Фостер Наталія (Великобританія) на чолі групи спеціалістів.
Пацієнтів приймають за попереднім записом в центрі інформації та реєстрації, а також проводять консультації он-лайн.
Інформація на сайті https://eyes.ua/ та за телефонами: +38(044) 2307070, +38(068) 2307070, +38 (099)230 7070
Міністерство охорони здоров'я України публікує список аптек по областям України, де на сьогодні є інсулін. Список постійно оновлюється та поповнюється. Його можна знайти за посиланням — https://bit.ly/apteky_insul (перелік областей внизу таблички).
У Міністерстві охорони здоров'я написали рекомендації, що робити, якщо потрібна термінова допомога лікаря, а мобільного зв'язку немає.
З метою психологічної підтримки громадян України, які страждають від наслідків збройної агресії Росії, цілодобово працює безкоштовна інтернет-платформа психологічної допомоги "Розкажи мені". Проєкт реалізується за підтримки Офісу Президента України, Міністерства охорони здоров'я України та Інституту когнітивного моделювання.
Крім того, команда Інституту когнітивного моделювання у співпраці з кафедрою медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету імені Богомольця та фахівцями проекту "Друг" розробила бот першої психологічної допомоги. Він стане в пригоді у перші години після травматичної події. Також бот містить рекомендації щодо збереження психологічного здоров'я.
Приєднатися до чат-боту можна за посилання: https://t.me/friend_first_aid_bot
Поради психологині про те, як зберегти психіку під час війни, читайте тут.
Засновники громадської організації Opir.org, що була створена ще під час Майдану, запустили інтерактивну мапу Opir. На ній можна знайти магазини, аптеки, пункти медичної допомоги, АЗС, найближчі укриття і так далі.
"Основну інформацію ми беремо з відкритих і загальнодоступних джерел. Далі ми плануємо уточнювати актуальність інформації за допомогою звернень від мешканців міста та волонтерів, разом із ретельною модерацією і підтвердженням від команди що працює на проектом", — розповів один із творців мапи Антон Дятлов.
Також інформацію можуть надсилати користувачі через бот. Вона буде перевірена на актуальність та додана до мапи.
На мапі вказано:
Інтерактивну мапу можна знайти за посиланням.
Наша сила в єднанні і взаємопомочі!
Все буде Україна 💙💛
Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше
Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.