Напекти млинців для близьких і друзів, налаштуватися на прихід весни або взяти участь у великому гулянні – зібрали варіанти для будь-якого настрою!
Тиждень Масляни в Україні у 2020 році проходить з 24 лютого по 1 березня. Святкування Масляни є давньою слов'янською традицією ще з часів язичництва, яка була трансформована християнством у церковне свято. Це не тільки смачне свято, але й час для розваг та пустощів перед Великим постом, коли можна насолодитись смачною їжею та провести час з рідними та друзями. Тож ми підготували для вас декілька ідей, які допоможуть не проґавити свята.
У давніх слов'ян за часів заснування християнства Масляний тиждень асоціювався не тільки з початком посту, але й з майбутнім початком весни та пробудженням природи. Дуже символічно, що цього року він співпадає з останнім тижнем зими. Окрім найрізноманітніших смаколиків, люди здавна пекли млинці, що круглою формою, теплом та рум'яним кольором нагадують сонце – головний символ Весни. Кожен день тижня мав своє особливе значення – чи-то похід до сусідів, чи-то до тещі, чи гуляння надворі з катанням на санях чи запрошенням у гості друзів. Мало хто нині зберігає ті давні традиції, особливо у великих містах, але одне залишається незмінним – млинці! Тож чому би не пригадати про наше культурне надбання та не провести наступний тиждень у «млинцевому» настрої?
Що може бути кращим, ніж зібратись великою компанією і замість стандартної піци або суші не почастувати гостей смачними млинцями? Або варениками! Рецептів в Інтернеті – аж очі розбігаються, і як подумаєш про гарячі млинці з маком і медом, або з сиром, або картоплею та грибами…. ммм, звучить не гірше, ніж піца! Можна зробити щось більш вишукане, як-от млинці з лососем на норвезький манер. Або з нутеллою та бананом, що асоціюються з Віднем та запашною кавою. До того ж, це стане чудовим приводом похизуватися перед гостями своїми кулінарними талантами. Тож Масляна – справжній привід для гостей в домі.
Для невеликих прихильників готування на кухні можна «напроситись» до когось в гості. З вас – ідеї для розваг. Новий фільм або настільна гра, смачні десерти та напої – все залежить від фантазії та компанії. А ще краще зателефонувати батькам та завітати на млинці до мами або бабусі та розповісти про останні новини не по телефону. Чому ж Масляна не привід для конкурсу з поїдання бабусиних смаколиків? А ще можна влаштувати уроки кулінарії для дітей або малих племінників – пам'ятаєте, як цікаво було допомагати батькам на кухні та дізнаватись секрети страв? Час, проведений із сім'єю – здавна головний принцип цього святкування.
Іноді нам так потрібен час для себе, коли хочеться побути вдома під ковдрою одному або з коханою людиною. Хоч Масляна не є приводом залишитись дома, але ж нам ніхто цього не заборонить! Можна замовити їжу з доставкою, або підготуватись завчасно та приготувати щось смачненьке заздалегідь. Головне – справді відпочити після довгої похмурої зими та набратись натхнення від прослуховування улюбленої музики або перегляду улюбленого фільму чи серіалу.
Синоптики прогнозують нам продовження цьогорічного тепла й на наступний тиждень – від +5 у Львові до +12 в Одесі. Так, на санях не покататись, але чому би не насолодитись початком тепла на природі? Довга прогулянка надасть легкості в думках, а до того ж ще й апетит для млинців з'явиться! А можна поєднати приємне з корисним – взяти млинці з собою. Приготувати вдома, замовити або взяти на виніс, як-от у легендарному ресторані О'Панас в парку Шевченка у Києві. У столиці точно не знайдеш місця з таким різноманіттям млинців, що можна забрати з собою, тож для жителів та гостей столиці – радимо.
Окрім прогулянки можна завітати на святкові фестивалі, які проходять у майже кожній області. Так, святкування в Одесі традиційно відбудеться 29 лютого та 1 березня у парку Шевченка, де пройдуть конкурси, ярмарок, святковий концерт та розваги для дітей. Аналогічне свято обіцяють для жителів та гостей Харкова на площі Свободи. Декілька локацій буде відкрито для святкування і в столиці. На ВДНХ відбудеться традиційний фестиваль «Запальна Масляна» з перетягуванням канату, боями мішками, змаганням зі стрільби в тирі, ходінням на ходулях і т.д. Також можна відвідати Національний Музей архітектури та побуту «Пирогово», що знаходиться під відкритим небом та дотримується святкування Масляни не один рік поспіль. Або ж можна приєднатись до святкувань у парку «Київська Русь» за містом. Головне – гарна компанія та запальний настрій.
Хай там який Ви варіант оберете, а тиждень Масляної починається вже сьогодні, і ми сподіваємось, що ви створите свій особливий «млинцевий» настрій.
“Рубрика” розповідає про проєкт, що допомагає відновитися, набратися сил та постратегувати на майбутнє тим, хто… Читати більше
“Рубрика” розповідає, як працює нове рішення. Читати більше
“Рубрика” поговорила з ендокринологинями, щоб дізнатися, як працює щитоподібна залоза, що спричиняє її захворювання і… Читати більше
“Рубрика” розповідає історію ініціативи з Маріуполя, яка рятує “пташки” українських військових, чим економить сотні тисяч… Читати більше
Робота саперів та демінерів довгий час залишатиметься актуальною для України. Вони очищають поля для фермерів,… Читати більше
Повернення військового додому — одна з найважливіших та найочікуваніших подій для кожної люблячої родини. Проте… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.