Що відбувається

Десять років на Майдані у фото: 2014-2024 на головній площі країни 

20 лютого — день вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні. Десять років тому, під час Революції Гідності, вони віддали свої життя на Майдані, аби Україна мала вільне майбутнє. Майдан Незалежності став місцем, де пам’ять про них закарбована навіть у бруківці. Сьогодні ми згадуємо, яким був Майдан ці десять років — від революції, яка змінила історію України, виборовши наше право на майбутнє, до повномасштабної війни з рф, де українці зі зброєю в руках досі його відстоюють. Це різний Майдан — майдан вшанування пам’яті, акцій протесту, марафонів, прощань. Наш Майдан.

2014

2 лютого 2014 року. Майдан Незалежності. Фото: Микола Тимченко, фотокореспондент "Рубрики"

Революція Гідності триває. Повітря — наче наелектризоване, ми ще маємо за що боротися. Десятки протестувальників досі ув'язнено, сутички між спецпризначенцями та протестувальниками тривають, останні намагаються налагодити діалог із владою та захистити інтереси народу України. Попереду — найчорніші дні Майдану, але цей — відносно тихий. Навіть тут, у серці революції.

2015

18 січня 2015 року. Майдан Незалежності. Фото: Микола Тимченко, фотокореспондент "Рубрики"

Уже майже рік триває війна з росією. На сході України тривають бойові дії. Україна боронить свою землю, росія з найманцями та "бойовиками" наступає. У січні 2015-го в кількох десятках міст України пройшли марші миру в пам'ять про загиблих внаслідок обстрілу бойовиками рейсового автобуса під Волновахою. 13 січня 2015 року бойовики самопроголошеної "днр" обстріляли з артилерійської установки БМ21 "Град" рейсовий автобус "Златоустівка — Донецьк", який знаходився на блокпосту під Волновахою. В результаті обстрілу загинули 12 пасажирів та 18 були поранені.

На кадрі вище — жінка, що прийшла на акцію в Києві, на Майдані Незалежності.

2016

8 листопада 2016 року. Майдан Незалежності. Фото: Микола Тимченко, фотокореспондент "Рубрики"

Там, куди приходить росія, неминуче з'являються політв'язні. В України й досі немає точних даних про те, скільки українців-політв'язнів наразі утримує росія — не було їх і у 2016 році, коли росія активно ув'язнювала громадян України в Криму. А проте імена тих, про кого було достеменно відомо, звучали гучно. На фото вище — акція на підтримку політв'язнів, що відбулася на Майдані Незалежності. Ініціював її  Геннадій Афанасьєв — сам колишній політв'язень. Геннадій також стояв на захисті України, воював у складі 130 батальйону ТРО 241 бригади. Він загинув 18 грудня 2022 року на Луганщині.

2017

16 серпня 2017 року. Майдан Незалежності. Фото: Микола Тимченко, фотокореспондент "Рубрики"

24 серпня 2017 року в Києві до Дня Незалежності пройшов військовий парад. Тоді в ньому взяли участь 4,5 тис. українських військових, з яких близько тисячі були учасниками антитерористичної операції на Донбасі. Під час параду військові показали 70 зразків військової техніки, з яких 25 були абсолютно нові для нашої армії. На фото — репетиція параду до Дня незалежності.

2018

1 січня 2018 року. Майдан Незалежності. Фото: Микола Тимченко, фотокореспондент "Рубрики"

1 січня — день, коли українці згадують борця за українську незалежність Степана Бандеру. Цей день — його день народження. У 2018 році на Майдані Незалежності кияни вийшли на смолоскипний марш з нагоди 109-ї річниці від дня народження Героя України.

2019

26 травня 2019 року. Майдан Незалежності. Фото: Микола Тимченко, фотокореспондент "Рубрики"

У 2019 році 26 травня столиця святкувала День Києва. Тоді ж тут провели наймасштабніший спортивно-благодійний захід України "Пробіг під каштанами". Старт Пробігу та розважальна частина пройшли саме на Майдані Незалежності — мирному, яскравому, живому. У пробігу взяли участь 18 тисяч учасників та рекордна кількість корпоративних команд — 500!

2020

14 липня 2020 року. Майдан Незалежності. Фото: Микола Тимченко, фотокореспондент "Рубрики"

Майдан — місце історичних зсувів в Україні, місце народу, сили, життя. Під час війни з росією це ще й місце прощання. На фото вище — прощання із загиблим військовим Тарасом Матвіївим. Тарас був журналістом, брав участь у Революції Гідності, став на захист України у війську як доброволець ще у 2015 році. Він загинув 10 липня у районі селища Троїцьке Попаснянського району, що на Луганщині. Кияни, рідні, близькі, друзі та побратими Тараса прийшли попрощатися з ним на Майдан Незалежності. Напередодні прощання Тарасу Матвіїву присвоїли звання Герой України. Посмертно.

2021

21 листопада 2021 року. Майдан Незалежності. Фото: Микола Тимченко, фотокореспондент "Рубрики"

Щороку 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції, що почалася 22 листопада 2004 року, та Революції Гідності, яка виросла з акції студентів та громадських активістів, розпочатої 21 листопада 2013 року. Щороку в цей день українці вшановують тих, хто став на захист майбутнього країни у революціях, і заплатив за це життям.

2022

12 березня 2022 року. Майдан Незалежності. Фото: Микола Тимченко, фотокореспондент "Рубрики"

Менш ніж місяць тому в Україні почалася повномасштабна війна. Київ — місто під постійним прицілом рф. Більшість жителів евакуювалися, а частина області знаходиться в окупації. Тривають бої.

Центр Києва, як і головна його площа, — майже порожній. Закриті магазини, кав'ярні, проїзд. На Майдані встановлені блокпости, чергують військові. Там, де лише місяць тому мирно жило місто, стоять протитанкові їжаки.

2023

20 березня 2023 року. Майдан Незалежності. Фото: Микола Тимченко, фотокореспондент "Рубрики"

Повномасштабна війна триває рік. Дедалі частіше, на жаль, на Майдані Незалежності відбуваються прощання з загиблими військовими. На фото вище — прощання з Біжаном Шароповим. Біжан загинув навесні 2022 року під Ізюмом на Харківщині, звільняючи регіон від російських загарбників. З квітня вважався зниклим безвісти. Його смерть підтвердили лише у лютому завдяки ДНК-експертизі.

Біжан Шаропов був біологом, учасником Революції Гідності. Вперше він став на захист України ще у 2014-2015 роках, коли воював на Луганщині в складі батальйону "Айдар".

2024

20 лютого 2024 року. Майдан Незалежності. Фото: Микола Тимченко, фотокореспондент "Рубрики"

20 лютого — день вшанування пам'яті загиблих учасників Революції Гідності, від якої сьогодні вже минуло десять років. Україна досі мусить боротися за право на існування. Українці боронять його зі зброєю в руках.

Кожен прапорець на фото — пам'ять про полеглого захисника України. Пам'ятаємо про всіх, хто віддав за майбутнє України найдорожче — життя. Честь і слава.

Свіжі дописи

  • Кейси

“Захотілося практично допомогти країні”: як підлітки створюють інновації для розмінування України

“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Здоров’я

Подарунки з користю для здоров’я: що придбати рідним на новорічні свята

“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Кейси

Дмитро Демченко: “Хочу допомагати пораненим, які переносять це важче та впадають у відчай”

Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Корисне

Які подарунки обрати у ветеранських бізнесів? Корисний гайд з 12 ідей

Вибір різдвяних і новорічних подарунків — це можливість не лише порадувати близьких, а й підтримати… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Кейси

Навички для відновлення: як програма Skills4Recovery допомагає українцям реінтегруватись у ринок праці

Війна змусила шість мільйонів українців виїхати з України за кордон, а ще стільки ж стали… Читати більше

Wednesday December 18th, 2024
  • Корисне

Celebrate Ukrainian Christmas: three fun ideas to try

Unwrap the joy of Ukrainian Christmas with Rubryka! Embrace traditions, enjoy festive foods, and create… Читати більше

Tuesday December 17th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.