28-го червня Акціонерне товариство “Київоблгаз” перейшло під державне управління групи "Нафтогаз". Що тепер чекає на клієнтів? Чи зміниться діяльність “Київоблгазу”? Як тепер працюватиме газорозподільна компанія? Відповіді — у нашому матеріалі.
АТ "Київоблгаз" перейшло під державне управління групи "Нафтогаз", відповідно до рішення Уряду для стабілізації ситуації в енергетичній сфері.
Підставою для цього стала справа ДБР щодо стягнення орендної плати з облгазів за право користування газовими мережами. Збитки держави сягнули 1,5 млрд гривень.
Очолив АТ "Київоблгаз" Павло Попов, який має значний досвід в енергетичній сфері України
Яке рішення?
В умовах воєнного часу енергетична галузь забезпечує життя країни. Газорозподільні компанії належать до підприємств критичної інфраструктури — доставляють газ до осель споживачів та численних підприємств.
Облгази доставляють газ споживачам газовими мережами, більшість з яких перебувають у власності держави, тож мають утримуватися у справному стані.
Держава планує навести лад — впорядкувати діяльність газорозподільних компаній. Зробити так, щоб кошти не йшли на рахунок олігархів, а лишалися в країні й працівники газорозподільних компаній отримували достойну заробітну плату, працюючи 24/7.
Чи зміниться тариф на розподіл газу після того, як "Київоблгаз" перейшов під державне управління?
Ні, тариф на послуги розподілу природного газу залишиться незмінним — 1, 78 грн за 1 м³ з ПДВ. Цей тариф затверджено Регулятором — Постановою НКРЕКП.
Важливо, що перегляд тарифів на комунальні послуги на час воєнного стану та ще на кілька тижнів після його скасування заборонений Законом України.
А особові рахунки? Чи зміняться реквізити для оплати споживачів "Київоблгазу"?
Особові рахунки за транспортування природного газу для споживачів лишаються незмінними. Для клієнтів з Київщини особові рахунки починаються з цифр "0800" і складаються з десяти цифр. Вони відображаються у рахунках, які споживачі отримують за транспортування газу.
Так само наразі діють попередні реквізити для оплати послуги розподілу газу для споживачів та для юридичних осіб. У разі зміни реквізитів клієнтів попередять завчасно на офіційних ресурсах газорозподільної компанії та у платіжках.
Що робити, якщо клієнт мав переплату за послугу розподілу газу?
Переплата зберігається за номером особового рахунку.
Раніше клієнти передавали показники газового лічильника щомісяця з 1 по 5 число. Який порядок зараз? Кому передавати показання газового лічильника, аби отримувати коректні нарахування за спожиті об'єми?
Показники газового лічильника слід передавати щомісяця з 1 по 5 число. Своєчасний облік газу — запорука коректних нарахувань у платіжках.
Звертаємо увагу, що змінилися способи передачі показань. Для споживачів "Київоблгазу" відкрито доступ до сервісів Газопостачальної компанії "Нафтогаз України". Будь-які інші платформи не є коректними та працювати не будуть.
Показання можна передавати:
▪️ в особистому кабінеті my.gas.ua;
▪️ через чатботи GASUA у Viber, Telegram. Також NaftogazGasSupply у Facebook Messenger;
▪️ або SMS-повідомленням на номер 4647.
Сплачувати за доставку газу необхідно до 20 числа поточного місяця. Завдяки тарифним коштом за розподіл газу:
Отож, клієнти "Київоблгазу" мають незмінні особові рахунки, передають показання, використовуючи сервіси Групи "Нафтогаз" та можуть звертатися на гарячі лінії "Нафтогазу", щоб вирішити свої запитання у телефонному режимі.
Крім цього, користувачі можуть приходити на фізичні точки контакту. Такі центри обслуговування клієнтів "Київоблгазу" працюють з 8:00 до 17:00 у робочі дні, за адресами:
Безбар’єрне місто — це простір, у якому кожна людина може пересуватися, працювати, навчатися, відпочивати та… Читати більше
Січень став місяцем випробувань для громадського та медіасектору в Україні. Із призупиненням програм USAID багато… Читати більше
Щоби привернути увагу влади та суспільства до проблеми відсутності строків служби в армії, військовий Сергій… Читати більше
Про те, як нині виглядає портрет українського читача і що робити, щоб читати більше —… Читати більше
Чи може одна людина запустити процес інклюзивних змін у своєму місті? Історія Ольги Бобрусь доводить,… Читати більше
Загалом в Україні є два основні способи потрапити у військо: дочекатися мобілізації або підписати контракт.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.