fbpx
Сьогодні
Екорубрика 11:23 14 Кві 2021

Троєщинська екокатастрофа: хто звозить і підпалює шини на околиці Києва?

І яка доля очікує шини, які за розпорядженням мера столиці прибирають з клумб

English version here

Так виглядає кладовище старих шин під назвою Sulaibiya (Сулабія), неподалік від столиці Кувейту

Сулабія — найбільше у світі звалище шин, яке видно з космосу. Імовірно, воно налічує понад 10 мільйонів покришок, але точно сказати ніхто не може. Постійні загоряння на звалищі — екологічна катастрофа Кувейту, і Київ незабаром може спіткати така ж доля.

Днями Деснянський район заповнився димом — чорним стовпом він підіймався в повітря в районі вулиць Пухівська і Закревського. Горіло звалище, і в соцмережах про це стало відомо практично моментально завдяки повідомленню ексголови Держекоінспекції Єгора Фірсова.

Ви колись бачили ідіотів? Я покажу їх Вам. Ось так, як на фото, муніципальні чиновники Києва утилізують автомобільні…

Posted by Єгор Фірсов on Sunday, April 11, 2021

У підписі до фото пожежі він стверджує, що саме так місцеві муніципальні служби утилізують автошини, зібрані у дворах будинків. Саме цим зараз займаються комунальні служби по всьому місту у зв'язку з відповідним розпорядженням мера Києва Віталія Кличка, про що ще в березні повідомила Деснянська райадміністрація.

💪🚫 Автомобільним покришкам не місце у Деснянському районі❗Автомобільні покришки – невід'ємний елемент українського…

Posted by Деснянська РДА on Thursday, March 25, 2021

Шини почали прибирати у зв'язку з тим, що вони завдають істотної шкоди екології міста, адже у разі контакту з водою в дощову погоду і під час нагрівання — в теплу, шини виділяють безліч хімічно активних сполук, шкідливих для людей, тварин і рослин.

З гарячої точки: що кажуть місцеві?

"Рубрика" вирішила з'їздити на місце, де днями сталася пожежа, і перевірити, що ж там сталося. На вулиці Закревського, на Троєщині, стоїть кілька нових висоток, ще кілька — тільки будується. За фотографіями, опублікованими в соцмережах, знаходимо місце, в якому сталося загоряння: це пустир між висотками, огороджений парканом. Судячи з усього, тут повинен будуватися ще один будинок, а поки що на його місці — яр і звалище, видно сліди пожежі, поруч відчувається запах паленого пластику. Всюди чорні шини, проте це не єдине сміття. Будівельні та побутові відходи, мішки, пластикові пляшки, дошки — все це розкидано на ділянці, яка могла б бути парком або житловим будинком.  Прокладеними стежинами регулярно ходять люди, скорочуючи шлях, тут же грають діти.

київ шини

Щоб переконатися, що місце — те, журналістка "Рубрики" звернулася до місцевих жителів. Як виявилося, кілька жінок, які гуляли у дворі з дітьми, взагалі нічого не чули про пожежу. Не бачили хмару диму і навіть не відчули неприємний запах. Єдиним свідком, з яким вдалося поговорити, виявився хлопець, чиї вікна виходять на пустир, де сталася пожежа. Він пояснив: "Тут не тільки шини, це звалище. Вчора мені здалося, що небо затягнулося, і скоро буде дощ. Я виглянув у вікно і побачив, що там пожежа", — пояснив парубок. Він повідомив, що пожежники не приїжджали — місцевим жителям вдалося загасити пожежу самостійно, а сам він навіть не відчув їдкого запаху диму у квартирі.

Слідами комунальників

На території невеликого мікрорайону з новобудов звалище — єдине місце, де лежать шини. Клумби огороджені дерев'яними парканчиками — виглядає це досить охайно, принаймні, більш миловидно, ніж огорожі з покришок.

київ шини

Але варто тільки вийти за його межі, як вони починають зустрічатися чи не на кожному кроці. Причому навіть не у вигляді клумб — на зупинках, стоянках або просто звалені в купу біля дороги.

київ шини

київ шини

Відповідь на питання, куди ж їх вивозять, не змусила довго себе чекати. Місцеві жителі в курсі того, що відбувається: навпроти ТЕС-6, якщо звернути з вулиці Пухівської біля теплотраси, знаходиться ціле звалище шин. Ще на Пухівській впадають  в око гори з відпрацьованих покришок — уздовж вулиці розташовані гаражі та близько десятка СТО. Шини лежать уздовж траси, упереміш з піском і шматками бетону, мабуть, вивезеними з якоюсь будівництва. За поворотом біля теплотраси, напроти ТЕС-6, уздовж битої колії, лежать гори відходів: старі бампери, будівельне сміття, і, звичайно, покришки.

київ шини

Можна було б звалити вину на найближчі СТО, але трохи далі зустрічається зразок кричущого нахабства: з'їзд з ґрунтовки під теплотрасу загороджений величезними тракторними шинами, пофарбованими яскравою фарбою, які ще недавно були клумбами в чиємусь дворі. За обгородженим проїздом — звалище таких же кольорових покришок.

київ шини

Прибувши на позначене місце помічаю, що з-за повороту біля теплотраси виїжджає вантажівка, покрита брезентом. Автомобіль пішки супроводжувало близько 10 чоловіків, а ще — чорний BMW X5.

київ шини

Через кілька годин після мого візиту Деснянська РДА опублікувала пост про утилізацію сміттєзвалища, — з тим же автомобілем, і тими ж робітниками.

📢🚫 У Деснянському районі триває ліквідація сміттєзвалища шинУ Києві в рамках весняного місячника з благоустрою триває…

Posted by Деснянська РДА on Monday, April 12, 2021

Як виглядало звалище "до", проінспектувала і депутатка Київради Аліна Михайлова.

"Утилізація" гуми в житловому районі?На фото ви бачите захоронення гуми в полі в Деснянському району (між…

Posted by Alina Mykhailova on Sunday, April 11, 2021

А як воно виглядає "після" — видно на наших фотографіях. Різниця в кількості шин мінімальна. Насправді звалище нікуди не поділося — ось як виглядав пустир відразу після того, як вантажівка поїхала, а робочі розійшлися по автобусних зупинках.

київ шини

київ шини

Чи будуть вони прибрані до кінця або все, як завжди, закінчиться на опублікованому пості?

Що буде з шинами?

Що стосується керівної компанії, яка обслуговує будинки Деснянського району — телефоном нам відповіли, що з усіх питань за коментарями слід звертатися в районну адміністрацію. Як повідомляють в Деснянській адміністрації, комунальні підприємства Деснянського району уклали відповідні договори зі спеціалізованими підприємствами Київської області. "Зараз шини складають в відведених локаціях, після чого перевезуть для утилізації", — йдеться в повідомленні. Більше інформації в адміністрації отримати не вдається — телефоном коментарів не дають, а на офіційні запити не відповідають.

В кращому з можливих випадків шини будуть здані на утилізацію. У Києві є кілька точок, які приймають таку вторсировину і переробляють. Кінцевим продуктом в такому випадку може бути адсорбент вуглецевий (використовується для ліквідації наслідків розливу нафтопродуктів) і гумова крихта — матеріал для штучного покриття дитячих майданчиків.

Важливо здавати на перероблення не тільки ті покришки, що прибрані з клумб, а й ті, які вичерпали свій ресурс і більше не потрібні власникам автомобілів — таких щорічно в Україні залишається близько 150 тонн. Зазвичай шини залишають на СТО або віддають власникам з собою. Доля покришок, які належали безвідповідальним громадянам відома — гума відправляється на звалище, найчастіше — несанкціоноване. Щоб застерегти жителів Києва від тотального забруднення міста шинами, ми пропонуємо вам список пунктів приймання, де можна залишити непотрібні покришки:

Назва Адреса Час роботи Контакти
Пункт приймання вторсировини
 • вул. Пожарського, 1/1, Київ
08:30 – 16:30
Пункт приймання вторсировини
 • вул. Празька, 36/6, Київ
09:00 – 19:00
Пункт приймання відходів та вторинної сировини
 • вул. Новопрорізна, 4/1 м. Бориспіль
(099) 124 – 40 – 24

(096) 113 – 20 – 30

(073) 431 – 04 – 03

Екологічні Інвестиції
 • вул. Верхній Вал, 4А, офіс. 315А, Київ — офісвул. Червоноткацька, 60, Київ — склад
Пн – Пт: 09:00 – 17:00 (044) 209 – 63 – 96

(067) 223 – 18 – 32

(044) 393 – 32 – 65

Офіційний сайт

КП Київзеленбуд
 • вул. Бетховена, 8, Київ
 • вул. Новопольова, 95, Київ
 • пер. Герцена, 6, Київ
 • вул. Дмитрівська, 16а, Київ
 • просп. Степана Бандери, 6, Київ
 • вул. Електротехнічна, 26, Київ
 • просп. Визволителів, 6, Київ
 • Залізничне шосе, 61, Київ
 • вул. Тростянецька, 58А, Київ
(044) 272 – 61 – 82
РЕКУЛЬТИВАЦІЯ
 • вул. Лебедєва-Кумача 5, оф. 510, Київ
(044) 457 – 93 – 31

(044) 457 – 93 – 32

(044) 457 – 80 – 92

Офіційний сайт

Екологічний міст
 • вул. Велика Васильківська 23б, офіс 321, Київ
Пн – Пт: 09:00 – 18:00 (068) 778 – 19 – 91

(095) 798 – 19 – 91

E-mail:

Ecoswit2013@gmail.com

Офіційний сайт

Пункт приймання вторсировини
 • вул. Пухівська 1, Київська область
8:00-20:00 097 062 9909

Офіційний сайт

 

Читайте також про ТОП-7 проблем з екологією в Києві і як вижити в столиці

71344

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: