Кейси

“Ноти підтримки”: як заклади культури у громадах на Рівненщині підтримують військових

“Рубрика” розповідає про культурну ініціативу, яка допомагає військовим на Рівненщині зберігати емоційну стійкість. Повторити подібне можна в кожній області країни!

У чому проблема?

В умовах війни одним із найважливіших завдань є підтримка бойового духу та емоційного стану тих, хто захищає тил від агресора. Військові — це люди, які викладаються на всі сто відсотків, постійно знаходяться у стані напруження, тож емоційне виснаження серед захисників не рідкість. Це своєю чергою впливає на здатність військовослужбовців ефективно виконувати свої обов'язки.

Яке рішення?

Морально підтримати бійців вирішили у Рівненському обласному центрі народної творчості, започаткувавши культурно-мистецький проєкт "Ноти підтримки". Відтак, центр організовує виступи фольклорних аматорських колективів у військових частинах та госпіталях області.

Як це працює?

Зберегти емоційну стійкість

Фольклорний колектив із Березнівської громади. Фото з архіву Рівненського обласного центру народної творчості

Рівненський обласний центр народної творчості вже багато років координує діяльності аматорські колективи у Рівненській області. Центр співпрацює з усіма народними та зразковими колективами, що діють у кожній з 64 громад Рівненщини.

"Українська культура завжди була джерелом національної ідеології, місцем, де формувалися наші цінності та патріотизм. Тому залучення мистецької спільноти до підтримки бойового духу військових стало для нас пріоритетом", — розповідає директорка закладу Ірина Рачковська-Баковецька.

Тож коли в центрі виникла ідея організувати серію благодійних концертів для підтримки військових, тут одразу ж звернулися до громад області із проханням відгукнутися тим, хто має можливість брати участь у проєкті. Ініціативу рівнян підтримали понад 20 колективів області. Відгук був настільки активним, що графік виступів сформували надовго вперед. З репертуаром концертів визначилися одразу — це патріотичні твори, громадянська лірика, українські народні пісні.

"Ми зрозуміли, що на наших очах народжується потужний проєкт. До кінця 2024 року ми зможемо щомісяця організовувати виїзні благодійні концерти в місцях, де дислокуються або перебувають військовослужбовці на Рівненщині", — продовжує Ірина Рачковська-Баковецька.

Вона зазначила, що їхній заклад працює не тільки з колективами, але й із майстрами народної творчості, носіями традиційної культури, музикантами, письменниками та іншими діячами мистецтва. Щомісяця центр народної творчості формує групи, які включають виступи колективів і окремих митців, створюючи повноцінні концерти тривалістю близько двох годин.

Історія знає чимало прикладів, коли концертні бригади, мистецькі колективи, артисти театрів та кіно виїжджали на фронт для підтримки бойового духу військових. Виступи артистів на передовій виконували важливу функцію — зміцнювали віру в перемогу, приносили психологічну розрядку, сприяли збереженню зв'язку з рідним домом. Такі концерти допомагали підтримати колективізм, і що важливо — відновлювали відчуття нормальності. Емоційну підтримку забезпечують сьогодні захисникам і зірки українського шоубізнесу. У Рівному вважають, що важливо підтримувати всіх військових — тих, що на передовій, що несуть службу по всій Україні, що відновлюються й що лише починають свою службу.

Урочистості на Козацьких могилах на роковинах Берестецької битви за участі аматорського колективу із Радивилівської громади. Фото з архіву Рівненського обласного центру народної творчостіЕтнорок гурт з Рівненщини "Косарі". Після довгої перерви гурт поновив творчу роботу, щоб мотивувати українців повертатися до автентичності за допомогою сучасних мистецьких засобів. Фото з архіву Рівненського обласного центру народної творчості
Пошейрити
Опубліковано автором
Аліса Смагіна
Теги: Військові Захисники України Культура Рівненська область

Свіжі дописи

  • Кейси

“Друзі у дворі”: навіщо миколаївський проєкт зближує дітей-сусідів?

Останніми роками українським дітям дедалі важче включатися в соціалізацію — пандемія та війна забрали в… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024
  • Кейси

Магазин вишиванок, мережа кав’ярень та центр дитячого розвитку: як працює державна система грантів “єРобота”?

Ще у липні 2022 року в розпал бойових дій уряд започаткував грантовий проєкт “єРобота”. Будь-хто… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024
  • Кейси

Найбільша програма грошової допомоги для постраждалих від війни: три історії тих, хто вже отримав виплати

В Україні діє найбільша у світі програма Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) з… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024
  • Кейси

Віктор Рудий: “Ми не маємо права дати росіянам відчуття, що вони нас зламали”

Віктор Рудий з Тернополя, нині йому 27. За плечима у хлопця контрактна служба в ООС… Читати більше

Tuesday October 29th, 2024
  • Небайдужа

Жінка на будівництві, як на кораблі… потрібна всюди: історія волонтерок, які самотужки будують житло для людей на Чернігівщині

Законодавство України до 2017 року обмежувало право жінок обіймати посади, які начебто були небезпечними й… Читати більше

Tuesday October 29th, 2024
  • Небайдужа

Історія Марини Литовченко — параспортсменки, яка виграє медалі, збирає кошти на відбудову та бореться зі стереотипами

Марина Литовченко — призерка Паралімпіади у Ріо-де-Жанейро, чемпіонка в Токіо та віцечемпіонка в Парижі, випускниця… Читати більше

Tuesday October 29th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.