Що спільного у корупції і ящірки? Що сниться корупціонеру? Як працюють спецпризначенці НАБУ? Як виглядає статуетка вартістю понад 30 000 євро? Отримати відповіді на ці та інші запитання можна буде в “Парку корупції”, який відкривається 1 червня у Києві. Проект втілює Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні.
"ЄС залишається відданою підтримці боротьби з корупцією в Україні, в першу чергу, шляхом створення нових спеціалізованих інститутів. Наступним важливим кроком України буде створення Антикорупційного суду. Разом із тим Антикорупційна ініціатива ЄС реалізує широкомасштабну інформаційну кампанію, частиною якої є цей "Парк корупції", – прокоментував Хюг Мінгареллі, голова представництва ЄС в Україні.
"Для того щоб Україна усвідомила свою амбіцію стати стійкою європейською демократією, яка належно функціонує і процвітає, вона має ефективно вирішувати проблеми корупції, що проникають скрізь. Данія з гордістю допомагає у цьому, в тому числі завдяки нашій підтримці Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI). Народ України відіграє дуже важливу роль, і я переконаний, що "Парк корупції" може допомогти у підвищенні обізнаності і в мобілізації більш широкої підтримки у боротьбі з корупцією", — розповів Рубен Медсен, Посол Данії в Україні.
Побачити 100-метровий золотий батон, срібну "Кімнату корупціонера", побувати у куполі "Боротьба" висотою як триповерховий будинок, де розповідається про те, як борються з корупцією в Україні і світі, погуляти у напівпрозорій сфері "Країна, яку ми намріяли".
Зверху "Парк корупції" нагадує ящірку, яка у випадку втрати хвоста відрощує новий – аналогія більше ніж прозора. А зблизька куполи схожі на великі мильні бульбашки – символи порожніх обіцянок, які завжди супроводжують корупцію.
Корупція – одне з найдавніших явищ на світі. У "Парку корупції" ви зможете дізнатись, як із нею боролися у давньому Шумері, як карали корупціонерів у Вавилоні і Єгипті, як корупція знищила Османську імперію і довела до банкрутства тисячі людей під час будування Панамського каналу. Ви зможете побачити справжні монети Римської імперії і зімбабвійські трильйони – символи однієї з найбільших інфляцій в історії людства.
Окремий купол присвячений роботі детективів НАБУ. Тут ви одягнете шолом віртуальної реальності, візьмете в руки джойстики і опинитеся у кімнаті, де треба провести обшук. Вам необхідно буде знайти речові докази корупції і заарештувати підозрюваного. Віртуальна кімната розроблена українською компанією Lookinar за технічної підтримки VR HUB.
Автівка, яка існує в єдиному екземплярі, танковий двигун, статуетка пташки вартістю понад 30 000 євро – у залі "Боротьба" ви дізнаєтесь, як предмети розкоші, які ще вчора належали корупціонерам, можуть почати працювати на державу.
Усі предмети в них інтерактивні, і кожен розповідає свою історію: від рушниці, яка стріляє, і комина, де горить вогонь, до картини Айвазовського і книги "чорної бухгалтерії", інформація в якій проявляється, якщо прикласти до неї руку.
У залі "Секретна сила" ви побачите повне обмундирування спецпризначенців НАБУ: від 16-кілограмового бронежилета до 40-кілограмового щита, а також спеціальні засоби, які використовують, щоб стежити за корупціонерами. Також ви зможете пройти тест, щоб дізнатися, чи підходите ви для роботи в НАБУ, і спробувати керувати високошвидкісною поворотною камерою Hikvision, яка витримує температуру від -40 до +65 градусів, вміє розпізнавати об'єкти і може зняти їх на відстані до 200 м.
Завдяки VR-зйомці ви зможете побувати там, куди пересічній людині вхід суворо заборонений. У VR-окулярах ви перенесетеся до лабораторії, де фахівці НАБУ можуть вилучити будь-яку інформацію з телефону, навіть якщо її видалили, а сам телефон розбили. Побачите, як працюють детективи і тренуються спецпризначенці.
Румунія, Сінгапур, Польща, Грузія, Гонконг – нам є в кого повчитися! Тут же, у куполі "Боротьба", можна буде побачити значки головних антикорупційних органів світу. Центральне місце в цій залі відведено Україні і тому, як і хто бореться з топ-корупцією у нас. Ви дізнаєтеся, що таке НАБУ, САП і АРМА, чому так важливо створити Антикорупційний суд і що можете зробити ви для боротьби з корупцією. Крім того, ви зможете пройти тест і спробувати відгадати, скільки грошей вилучили у корупціонера, дізнатися про креативні способи боротьби з корупцією – від коміксу до платформи хабарів.
Посередині "Парку" встановлено пам'ятник корупціонеру. Шестиметрова пневмоконструкція височіє над куполами, але тільки доти, доки 8 людей не об'єднаються, щоб "повалити" пам'ятник. Щойно вони разом візьмуться за розкидані по парку кнопки, корупціонер "упаде".
У куполі "Країна, яку ми намріяли" ви зможете не лише побачити 40-метровий малюнок відомої художниці Олександри Жумайлової про те, якою може бути Україна, а й записати своє бачення нової країни. Записи гостей "Парку" будуть оновлюватися щотижня, тож приходьте сюди знову – щоб почути, як звучить ваша мрія.
"Парк корупції" покликаний привернути увагу суспільства до теми топ-корупції. Проект працюватиме три тижні. Вхід у "Парк" безкоштовний. Щоб до нього потрапити, потрібно купити квиток у Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка вартістю 50 грн. Усі кошти, виручені за квитки, будуть спрямовані на розвиток ботанічного саду.
1 червня "Парк корупції" працюватиме з 10:00 до 16:00. А з 2 та до 17 червня "Парк" розпочне роботу вже у звичайному режимі:
Більше дізнатися про "Парк корупції" і стежити за новинами можна на сторінці цього проекту: https://www.facebook.com/CorruptionPark
Добрий вечір, тобі, пане господарю! Сьогодні, 25 грудня, Україна святкує Різдво. А яке Різдво без… Читати більше
Кіно Регіна — найбільший зал в Ооді, центральній бібліотеці столиці Фінляндії Гельсінкі. Він вміщає 250… Читати більше
Celebrate the season with the best of Ukrainian holiday music! Check out our curated list… Читати більше
29 грудня закінчується збір заявок до Школи екологічної журналістики рішень. Встигніть подати заявку! Читати більше
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.