Небайдужа

Ті, що кричать світові про війну: як українки протестують за кордоном

Українці продовжують протестувати проти війни за кордоном і вимагати справедливих санкцій та покарань для росії. “Рубрика” зібрала історії українок, що кричать про російську агресію.

У чому проблема?

Хоч мешканці західних країн і поінформовані про війну в Україні, про неї слід увесь час нагадувати. У Європі люди можуть "забувати" про війну і втомлюватися від неї. Часто це пов'язано з розривом інформаційних потоків, швидкою зміною пріоритетів та загальним зосередженням на власних проблемах. Голос українського народу має звучати дедалі гучніше, щоб бути почутим там, де завдяки героїчному спротиву українців не лунають сирени й не розриваються російські снаряди.

Яке рішення?

Організація акцій, перфомансів, протестів та інших форм нагадувань про криваву війну у самому центрі сучасної Європи — це можливість підняти свідомість людей за межами України. Шанс вплинути на міжнародні рішення та змусити світових лідерів усвідомити необхідність більш активної реакції. Українські біженки, активістки та представниці діаспори — ті, хто кричить про збройну агресію росії найголосніше. Наші дівчата та жінки стають голосом для тих, кого щодня ранить, калічить і вбиває зброя російських окупантів.

"Люди не повинні забувати про нас!"

Українська блогерка облила себе штучною кров'ю на Каннському кінофестивалі. Фото: United 24

У Каннах урочисту атмосферу одного з найпрестижніших кінозаходів світу підірвав відчайдушний перформанс українки Ілони Чернобай. Дівчина "закривавила" себе прямо на червоній доріжці Каннського кінофестивалю. 

У такий спосіб українська фітнес-тренерка влаштувала акцію на підтримку України. Дівчина прийшла на кіноогляд у сукні в кольорах українського прапора, а потім, перед сотнею репортерів, вилила на себе червону фарбу, яку пронесла у декольте.

Для Ілони Чернобай війна — частина життя, оскільки вона сама родом із прифронтового Краматорська. 

"На Каннському фестивалі є люди з різних країн — Великої Британії, Іспанії, Польщі, Німеччини, Іспанії. Уявіть, що вас можуть прийти та вбити за прапор вашої країни. Українцям уявляти не треба. Вони щогодини наражаються на небезпеку не лише за наявність прапора, а навіть за просту розмову українською мовою. Наше головне завдання — показати, що Україна не відмовляється від своїх територій та людей. Ми знаємо, що на нас чекають у Донецьку, Луганську та Ялті попри будь-які міфи російської пропаганди", — так прокоментувала свій вчинок Ілона.

Одразу після перформансу Чорнобай вивела охорона, дівчині заборонили вхід на фестиваль і ще багато інших заходів, проте її фото та згадки про акцію розлетілися по всьому світу.

"Моя країна в крові, мої люди в крові"

Модель Аліна Байкова у футболці Fuck you Putin прийшла на Каннський кінофестиваль

Українська модель Аліна Байкова також вирішила привернути увагу світу до війни в Україні на Каннському кінофестивалі. Для цього вона вийшла на червону доріжку у футболці з написом "Fuck you Putin". Дівчину так само миттєво обступили охоронці, аби прикрити цей одяг. 

"Ось доказ «реальної підтримки» України. Мене обступили та попросили залишити червону доріжку, оскільки фестиваль не займається політикою", — написала Байкова. 

До речі, це вже не перший випадок появи Аліни Байкової в одязі із "скандальним" написом. У лютому українська супермодель у жовтій сукні-светрі з синім написом "Fuck you Putin" відвідала вечірку на честь відкриття Тижня моди у Нью-Йорку. Жест був адресований усім, хто підтримує терористичну політику росії проти України.

Супермодель Аліна Байкова у "кривавій" сукні на Венеційському кінофестивалі

Аліна — уродженка Кропивницького. Вона давно живе і працює в США, але тема війни їй болить. Минулоріч на Венеційському кінофестивалі вона вийшла на червону доріжку у червоній "кривавій" сукні. 

"Я одягнула червоне не для пристрасті. Я в червоному, тому що моя країна в крові, мої люди в крові. Емоційно та фізично", — акцентувала Аліна Байкова.

"Голос України" у Чехії

Активістка у "кривавому" басейні перед посольством рф в Чехії. Скріншот з відео

Акцію під назвою "росія — фашистська держава" організувала ініціатива "Hlas Ukrajiny". — група українців, які не мовчать та організовують перфоманси та мітинги на підтримку України у Празі. "Hlas Ukrajiny" після початку повномасштабної війни створили наші співгромадянки Ярослава Бурко й Анастасія Сігнаєвська, які через війну вимушено переїхали до Чехії.

Дівчата не лише організують протестні акції в Празі, а й розповідають, як їх зробити в інших містах і країнах

"Звірства російських окупантів в українських містах жахають увесь світ"

Акція українок перед Білим домом у Вашингтоні. Фото: USUA

У квітні про українців, загиблих рік тому в Бучі від рук російських окупантів, нагадали перед Білим домом у Вашингтоні. Захід провела благодійна організація "US Ukrainian Activists" (USUA).

Організаторка акції Надія Шапоринська зазначила:

"Бучанська різанина, фактично, стала одним із перших прикладів воєнних злочинів та злочинів проти людства, які вчиняють російські війська. Звірства російських окупантів у Бучі, Ірпені, Маріуполі, Ізюмі, Херсоні, Бородянці та інших українських містах жахають увесь світ".

Учасники акції під Білим домом закликали адміністрацію США визнати росію терористичною державою й підтримати створення Спеціального трибуналу для росії, щоби притягти всіх причетних до відповідальності та встановити справедливість.

"Діти — не зброя"

У Мілані пройшла акція до Дня захисту дітей

У Мілані до Дня захисту дітей влаштували акцію. Вона отримала назву #kidsarenotaweapon. Дослівно перекладається "діти — не зброя". На ній розповіли про воєнні злочини росії.

Акцію організувала асоціація UaMi спільно з виданням WAW Ukraine. Завдяки їй ще більше людей мали можливість дізнатися про ті воєнні злочини, які вже майже півтора року здійснює росія в Україні. Також організатори акції озвучували цитати маленьких українців, яким довелося дізнатися, що таке війна. 

"Мамо, я хочу додому: я планував провести у своїй кімнаті багато щасливих років", — Давід Кургінян, 4 роки.

"Будь сміливим, як Україна"

Українка Вікторія Апанасенко виступила на "Міс Всесвіт-2022" у сукні з написом "Be brave like Ukraine"

На початку року українка із Чернігова Вікторія Апанасенко взяла участь у першому етапі конкурсу краси "Міс Всесвіт-2022" — Preliminary Competition у Новому Орлеані. Організатори надали кожній кандидатці біле полотно, на якому учасниці мали змогу зобразити свою власну історію. Накидку українки прикрашав головний девіз України: BE BRAVE LIKE UKRAINE

Створити накидку з посланням світу допомогла українська мисткиня Сойка. Вона розповіла, що цей костюм створювали довгими холодними вечорами при свічках, в умовах блекауту, повітряних тривог та обстрілів.

Вікторія Апанасенко в костюмі Воїна світла. Фото: Getty Images

А на конкурсі національних костюмів Вікторія Апанасенко представляла образ янгола з мечем. Костюм "Воїн Світла" символізував боротьбу нашої нації з російською пітьмою.

"Попри всі труднощі ми виборюємо своє вільне майбутнє і точно знаємо ціну свободі", — зазначили в Instagram "Міс Україна Всесвіт".

"Червона калина" на танку

Катерина Поліщук (Пташка) співає на танку перед посольством росії в Німеччині. Скрін з відео

Для парамедикині Пташки сценою став підбитий російський танк, який стояв перед посольством рф у Берліні. У річницю повномасштабного нападу росії на Україну захисниця "Азовсталі" Катерина Поліщук з позивним "Пташка" перебувала у Німеччині. Там вона зустрілася з українцями, які були змушені залишити домівку через російських окупантів. Вона підтримала їх піснею "Ой, у лузі червона калина", яка від початку повномасштабної війни стала символом українського народу.

"Жоден танк окупанта, що ступив на нашу землю не залишиться цілим. Жоден злочинець не залишиться безкарним. Ми говоримо про те, що Ми — Україна. І що  Україна переможе!", — зазначила Пташка в дописі до відео.

Нагадаємо, парамедикиня Катерина Поліщук разом з іншими захисниками Маріуполя у травні минулого року опинилася в полоні. Дівчину звільнили з російського полону 21 вересня.

"росія — країна, яка вбила понад 500 українських дітей"

Софія Самолюк на фестивалі Sanremo Junior 2023. Фото: пресслужба співачки

Юна вокалістка Софія Самолюк із Києва на фестивалі італійської пісні "Sanremo Junior 2023" мала виступити з англо-українською піснею "Earth". 

Проте дівчинка відмовилася співати через те, що до участі у конкурсі допустили виконавця з росії. Замість пісні 13-річна українка виступила з потужною промовою, в якій вказала на неприпустимість участі громадян країни-агресорки у міжнародних конкурсах.

За словами Софії, вона не попереджала про свою промову — боялася, що їй це заборонять. Вона, щоб ніхто не здогадався, брала участь у всіх репетиціях, а перед виходом сховала листочок з промовою собі в рукав. 

"Дорогі глядачі, я вирішила не співати сьогодні. Я дізналася, що тут є учасник з росії — країни, яка вбила понад 500 українських дітей. Тому я не можу виступати на одній сцені з представником країни-терористки. Дякую всім за розуміння. Я вірю, що наступного року представника цієї країни не буде. Будь ласка, підтримуйте Україну", — сказала Софія перед італійською публікою.

Після промови дівчинка отримала чимало підтримки. Втім, організатори конкурсу на ситуацію ніяк не відреагували.

"Мій дім затопило — у цьому винна росія"

Українки закликали допомагати жителям України. Скрін з відео Аліси Малишевої та Софії Квітки

У Данії українські художниці Аліса Малишева та Софія Квітка влаштували перформанс, щоб нагадати світові про трагедію на Херсонщині, яку влаштували окупанти, підірвавши Каховську ГЕС.

Українки зайшли в озеро з плакатами "Мій дім затопило — у цьому винна росія". Вони закликали розповсюджувати інформацію та донатити на допомогу Україні.

Софія Квітка розповіла, що вона родом із Дніпра, а її колежанка — зі Станиці Луганської. Після початку широкомасштабного російського вторгнення вони вимушено виїхали з України й зараз навчаються в Данії.

"Можливо, частка людей сприйняла меседж про «мій дім» буквально, проте для нас Україна — наш дім, на території якої зараз відбувається повінь через російську терористичну атаку", — пояснили авторки перформансу. 

Країні-терористці не місце в міжнародних організаціях

В Аугсбурзі активістки закликали світову спільноту позбавити росію права бути членом ООН. Фото: УЦБС

У Німеччині показали, хто мовчить за столом Радбезу ООН щодо виключення росії з організації. Українки, які зараз живуть в Аугсбурзі, спільно з представницею Українського центру безпеки і співпраці (УЦБС) в Німеччині Катериною Матей організували перформанс на центральній площі міста з вимогою виключити росію з ООН. Демонстранти акцентували на кожній з країн-членів організації та показали, хто мовчанням підтримує російську агресію, а хто підтримує Україну. 

Активістки закликали світову спільноту позбавити росію права бути членом ООН та виключити терористичну державу зі складу організації. 

Ще більше корисних рішень!

Сьогодні за межами України перебувають мільйони українців. Говорити голосно про Україну потрібно, всім, кому небайдужа доля нашої Батьківщини. Для цього навіть необов'язково влаштовувати гучні акції. Де б ви не були:

  • розповідайте місцевим про українські традиції; 
  • рекомендуйте знайомим іноземцям послухати нашу музику, читати українську літературу;
  • знайомте їх з роботами наших митців, поширюйте про них інформацію;
  • організуйте тематичну вечірку й запросіть туди своїх нових друзів та сусідів; 
  • показуйте їм фото мирного життя до війни, свого дому, рідного міста. 

Чим більше це робити, тим швидше Україна буде почутою.

Свіжі дописи

  • Кейси

Вертеп, колядки й фіни: як у країні Санта Клауса зберігають українські різдвяні (і не тільки) традиції

Кіно Регіна — найбільший зал в Ооді, центральній бібліотеці столиці Фінляндії Гельсінкі. Він вміщає 250… Читати більше

Monday December 23rd, 2024
  • Корисне

Ukrainian Christmas music: 12 songs for the holidays

Celebrate the season with the best of Ukrainian holiday music! Check out our curated list… Читати більше

Monday December 23rd, 2024
  • Екорубрика

Last Call! Реєструйтесь до Школи екологічної журналістики рішень!

29 грудня закінчується збір заявок до Школи екологічної журналістики рішень. Встигніть подати заявку! Читати більше

Monday December 23rd, 2024
  • Кейси

“Захотілося практично допомогти країні”: як підлітки створюють інновації для розмінування України

“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Здоров’я

Подарунки з користю для здоров’я: що придбати рідним на новорічні свята

“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Кейси

Дмитро Демченко: “Хочу допомагати пораненим, які переносять це важче та впадають у відчай”

Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше

Thursday December 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.