Що відбувається

Обстріл Кременчука — фоторепортаж “Рубрики” з місця трагедії

Російські війська 27 червня завдали ракетних ударів по торговельно-розважальному центру "Амстор" у Кременчуці Полтавської області. На момент удару в центрі перебувати понад тисячу людей, повідомив президент України Володимир Зеленський. Там почалась пожежа, ТРЦ згорів вщент. Станом на вечір 28 червня відомо про 20 загиблих та щонайменше 59 поранених. Також є понад 40 заяв від родичів про безвісти зниклих, які могли перебувати під час обстрілу у ТЦ.

"Рубрика" побувала на місці обстрілу — дивіться у фоторепортажі.

На знімках видно, що ТЦ у Кременчуці сильно зруйновано. Після пожежі, яка виникла внаслідок ракетного удару, від будівлі залишилася лише металева конструкція.

Командування Повітряних сил ЗСУ повідомляє, що "Амстор" у Кременчуці обстріляли ракетами Х-22, випущених із дальніх бомбардувальників Ту-22 М3. Росіяни здійснювали пуски здійснювали з Курської області.

Рятувальники продовжують розбирати завали на місці. Пошкоджені будівельні конструкції розбирали за допомогою важкої інженерної техніки та засобів малої механізації. ДСНС залучили 440 людей та 70 одиниць техніки.

Площа пожежі внаслідок російського авіаудару становила 10 тис. 300 кв. м.

Опізнати тіла деяких загиблих не можуть через те, що вони сильно обгоріли. Їх ідентифікуватимуть за допомогою експертизи ДНК. На це необхідно кілька днів.

Через влучання російської ракети частково поруйнована інфраструктура "Кременчуцького заводу дорожніх машин ("Кредмаш")".

Розбита, зокрема, будівля, а на території заводу лишилася вирва від вибуху. За попередніми даними, серед працівників поранених немає. На самому заводі попри значні руйнування вдалося уникнути трагедії — завдяки спеці.

"Вибух був о 15:43, він прийшовся якраз на цех дорожніх машин. З інтервалом приблизно 30 секунд інша ракета влучила в наступну ціль — об'єкт цивільної інфраструктури, це був торговельний центр "Амстор", — розповів начальник військової адміністрації кременчуцького района Олег Лєднік. 

Загалом на заводі числиться 1820 працівників. Сьогодні працює лише 500, вони розподілені по цехах. На щастя, цех, у який вчора поцілила ворожа ракета, був у цей час порожнім.

Втім, постраждалі на заводі таки є. Двоє поранених — мають осколкові поранення та чоловік зі струсом мозку. "Він був на посту з боку "Амстора" та отримав струс мозку. Вчора наче все нормально було, а потім почала боліти голова, його госпіталізували і от виявилось… Він був у шоці", — розповідає Олег Лєднік в коментарі для "Рубрики". 

У пошкодженому цеху зберігали суміші для дорожнього будівництва та банки мінерального порошку. 

28 червня на території Полтавської області оголосили Днем жалоби, аби вшанувати пам'ять загиблих внаслідок обстрілу ТЦ, повідомили у Полтавській ОВА. У Кременчуці жалоба триватиме до 30 червня включно.

Поранених внаслідок ракетного удару відвезли у лікарні Кременчука та Полтави.

У лікарні, в якій побувала "Рубрика", лікують дорослих. Найстарший пацієнт внаслідок вибуху – 1956 року народження, наймолодший — 2002 року. Основні поранення, з якими доправляють людей до лікарні, за словами директорки, — осколкові. Ураження внутрішніх органів не зафіксовано ні у кого. Тяжкий стан у тих пацієнтів, які втратили багато крові.

Міністерство оборони Росії майже за добу визнало, що ракетний удар по місту Кременчук у Полтавській області України, внаслідок якого загинули цивільні жителі – відвідувачі торговельного центру – завдали російські військові. При цьому у зведенні російського Міноборони стверджується, що удар був завданий "високоточною зброєю" по військовому об'єкту: "ангарах із озброєнням і боєприпасами, що надійшли від США і європейських країн в районі Кременчуцького заводу дорожніх машин". Стверджується, що "детонація боєприпасів до західної зброї викликала пожежу в розташованому поряд з територією заводу торговому центрі, що не функціонував". Про жертв серед цивільних жителів у повідомленні не йдеться.

СБУ відкрила провадження після удару по ТРЦ у Кременчуку, за ч.2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни). Працівники прокуратури також розпочали кримінальне провадження через службову недбалість працівників торгового центру.

У місті знаходиться Кременчуцький нафтопереробний завод, найбільший в Україні. На початку квітня російські агресори завдали по НПЗ масованого ракетного удару. Влада заявила, що НПЗ не відновить роботу до кінця року.

Свіжі дописи

  • Здоров’я

“Відчувається, ніби ти перед телевізором із десятком сюжетів, і при цьому потрібно щось робити”: що таке РДУГ і чому це не про виховання?

“Рубрика” поспілкувалась з експерткою Центру когнітивно-поведінкової терапії Олександрою Омельченко про прояви РДУГ — розладу дефіциту… Читати більше

Thursday May 2nd, 2024
  • Корисності

Журналістика рішень працює: 10 найкращих статей “Рубрики” у квітні

Рішення інклюзії, підтримки, захисту довкілля та взаємодопомоги: “Рубрика” зібрала десять кейсів, які українці втілювали цього… Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Корисності

Рецепти пасок з різних регіонів: смачні святкові рішення

“Рубрика” зробила добірку давніх рецептів пасок, якими поділилися жительки різних регіонів України. Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Кейси

“Створюємо спільноту, де місце є кожному”: як на Одещині працює театр “Толерантність”

Тут молоді з ментальною інвалідністю допомагають самореалізуватися, відкрити нові таланти та знайти свою спільноту. “Рубрика”… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Що відбувається

Обмеження консульських послуг для чоловіків призовного віку: пояснюємо, що з цим не так

Українським чоловікам призовного віку, які перебувають за кордоном, обмежили доступ до послуг українського консульства. Такі… Читати більше

Friday April 26th, 2024
  • УрбанРубрика

“Ми не просто місце трагедії, ми хочемо бути місцем українського успіху”: головні рішення з ідеатону Unlock Bucha

У Бучі 18-20 квітня 2024 року провели ідеатон Unlock Bucha. Він об’єднав між собою представників… Читати більше

Friday April 26th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.