fbpx
Сьогодні
Актуально 16:15 20 Лют 2020

Коронавірус: як передається, як лікуватися і пережити епідемію

Які шанси має людина, що захворіла на коронавірус? Звідки беруться тисячі людей, що одужали, якщо наразі немає єдино прийнятого способу лікування? Якими є ті практики, що використовують у Китаї та світі вже зараз? Розібралися з тим, що медицина вже сьогодні може запропонувати для боротьби з новою хворобою

Фото Getty Images

Епідемія коронавірусу COVID-19 продовжується, але в основному зосереджена в Азії та Китаї, в Ухані та провінції Хубей. Та паніка щодо нього шириться світом і добралася і до України. Тим не менш, є і гарні новини: за даними останнього дослідження, саме цей коронавірус не такий смертельний, як його брати атипова пневмонія (SARS) та близькосхідний респіраторний синдром (MERS). Зібрали для вас усю актуальну інформацію про лікування вірусу та історії людей, які від нього одужали. 

Коронавирус лечение

Лікування немає, здорові люди є: коронавірус vs сучасна медицина 

Так, наразі проти коронавірусів (не лише уханського, а й загалом) немає не тільки спеціального противірусного лікування, а й просто вакцини. Все це зараз розробляють дуже швидкими темпами. Росте і число тих, хто одужав та пережив зараження. 

Отже, що ми маємо? 80% хворих мають легкі симптоми, схожі на застуду або грип без ускладнень. Відповідно, їх лікують так, ніби це ГРВІ. Для них в основному все закінчується добре. Проблеми виникають далі, коли застуда перетворюється на пневмонію із затримкою дихання, коли хвороба атакує легені людини. 

Тут потрібна підтримуюча терапія, яка забезпечить роботу всіх життєво важливих органів і зупинить симптоми: блювоту, слабкість, лихоманку, кашель, діарею, втому. Не сам вірус. Моніториться кров'яний тиск, насичення легень киснем, температура тіла. У залежності від складності ситуації, кисень може подаватися навіть у режимі штучної вентиляції. 

Коронавірус лікування

Фото Reuters

Врешті-решт, основну роботу робить імунна система людини, а не ліки. Саме вона бореться з вірусом. Тому, на жаль, в основному вмирають люди похилого віку з ослабленим імунітетом та супутніми хворобами, які вони мали ще до зараження коронавірусом. 

Випадки можуть відрізнятись один від одного, бо люди можуть мати вірус та бактерії, які атакують організм одночасно. Їм можуть бути потрібні антибіотики або ні. Наразі не існує універсальної "срібної кулі", бо ми бачимо, як люди помирають і від звичайного грипу по всьому світу, і то набагато більше ніж від коронавірусу. Тож головне зараз підтримуюча або інтенсивна терапія. 

Медична наука дуже інноваційна, у ній постійно з'являється щось нове. Зараз лікарі розглядають препарати від грипу та ВІЛ як потенційно поміжні у лікуванні хворих на коронавірус. Щодо лікування ліками від ВІЛ, то йдеться про лопінавір та ритонавір. Якщо вони покажуть себе добре, кажуть вчені, можна буде спробувати "переробити" їх під коронавірус. При чому це не нова практика так робили ще у 2002 році під час спалаху SARS. 

Ще один препарат ремдезивір добре пройшов лабораторні випробування і вийшов на клінічні в самому Ухані (його також дали першому у США пацієнту з COVID—19, стан покращився, але ліцензії в Америці ще немає). Він та подібні йому можуть зупинити реплікацію, а отже і поширення вірусу в організмі людини. Що вони не можуть лікувати вже завдану шкоду. Але ремдезивір поки що є експериментальним препаратом, який взагалі—то готували для боротьби з вірусом Еболи. 

Тому на думку доктора Фреда Аокі з університету Манітоби, треба зосередитись на ліках, які будуть ефективні майже відразу після появи симптомів, але ще до того, як людина серйозно захворіє. Так нанесену шкоду можна буде зменшити або бодай обмежити. 

Коронавирус лечение

А в Таїланді взагалі зробили такий собі "коктейль": змішали препарат проти грипу озельтамівір та згадані вище препарати проти ВІЛ, трохи збільшили дозу та дали пацієнту. Через 48 годин, за ранніми звітами, самопочуття людини похилого віку покращилось. Якщо позитивних історий буде більше, кажуть у цій країні, такий варіант "може стати стандартним", але поки що говорити про це зарано. 

Зараз вчені кажуть про приблизно 30 нових препаратів, які розробляються на основі минулих епідемій коронавірусу (це завжди добре мати попередні випадки). Також в КНР стартувала кампанія по здачі крові тими, хто одужав. У їх плазмі знайшли дуже важливі антитіла до коронавірусу.

Після переливання крові важкохворим їм стало краще за 24 години: запалення та навантаження від вірусу зменшились, рівень кисню в крові підріс. Антитіла від пацієнтів, які одужали, зможуть вбивати вірус у крові хворих, впевнені в Китаї. "Застосування плазми може значно зменшити кількість загиблих", йдеться у повідомленні. Втім, це потребує незалежної оцінки та експертизи поза межами КНР. 

Свіжими є новини про те, що національна комісія охорони здоров'я Китаю включила препарат "Арбідол" у попередній план лікування заражених вірусом. Активно про це пишуть російські ЗМІ, адже препарат цей є радянського походження. В той же час препарат зі схожою назвою виробляється і в Індії. Ефективність препарату не є доведеною, як і немає відповідних досліджень. 

З цікавого: дехто намагається визначити ліки проти коронавірусу за допомогою… штучного інтелекту. 

Шлях до одужання: як пережити коронавірус 

У країні загалом рівень відновлення від вірусу складає близько 40%. Але в епіцентрі провінції Хубей він все ще нижче 15%. Такий високий показник за межами Уханя заслуга раннього втручання лікарів, кажуть у Китаї. В самому Ухані так не було. Досі не вистачає людей та лікарняних ліжок. Хворі часто помирають ще у чергах до лікарів. 

Коронавирус статистика

Одужання від потенційно смертельного вірусу це дуже добрі новини (більш ніж 2000 людей так не пощастило і це лише офіційні дані. Скоріш за все, смертей було більше). Багато хто через 14 днів був відпущений з лікарні. Але є проблеми насамперед, психологічні. 

Багатьом, особливо після важких випадків, складно повернутися до нормального життя. Їх можуть піддавати остракізму. Вони можуть мати дезорієнтацію у просторі палати інтенсивної терапії, а бачити постійно лікарів у захисних костюмах доволі сюрреалістично. Самі лікарі теж хворіють та помирають, допомагаючи сотням, тисячам пацієнтів. 

Щоб вважатися здоровими, люди з коронавірусом не повинні мати яскраво виражених симптомів, тобто кашлю, температури та лихоманки. А також двічі негативно пройти РНК-тест і сканування легень за допомогою КТ (вони мають бути більшою мірою чисті). Після виписки з лікарні люди мають знаходитись під карантином вдома 14 днів. Втім, і це не дає 100% гарантії, бо завжди є ризик повторної інфекції. Не кажучи вже про загальнонаціональну травму, стрес та втрату близьких людей.

Коронавірус лікування

Фото Reuters

Попередження та профілактика: як вірус передається 

Після зупинки поширення вірусу приходить час для його попередження, а отже — для вакцини. Її дуже активно розробляють. Останні новини з цього фронту — була створена 3D карта самого вірусу. Це має пришвидшити розробку вакцини. Але до цього ще довгий шлях — її не чекають до кінця року. 

Вчені з Техасу вивчили генетичний код COVID-19 та створили стабільний зразок, відомий як "протеїновий шип". Далі він був зображений за допомогою технології кріогенної мікроскопії. Цей "шип", пояснюють вчені, є антигеном. Технічно, вакцина — це перетворений у фрагменти ДНК генетичний код вірусу (а це РНК — рибонуклеїнова кислота). Після введення людині, клітини шкіри розпізнають антиген і створюють білки, ідентичні до тих, які створював би вірус. І вже вони "навчають" імунну систему боротися. 

Щодо більш загальних речей, то ще одне дослідження торкнулося теми виживання вірусу на поверхнях. Виявилося, що коронавіруси можуть бути заразними від 2 годин до 9 днів у залежності від вологості, умов та матеріалу

Загальний висновок вчених поки такий: ті коронавіруси, які можуть атакувати людину (а таких зараз 7 з майже 40-ка) виживають у квартирі зі звичайною температурою до 9 днів. Стійкість зменшується із зростанням температури. Дезінфекція за допомогою перекису водню або етанолу також є ефективною при спробі захиститись від подібної хвороби. 

Миття рук з милом а також фруктів, овочів та інших продуктів вкрай важливо виконувати завжди, але особливо під час вірусної загрози. Також серед простої профілактики: уникати перебування поряд з людьми, які мають виражені респіраторні симптоми, термічно обробляти м'ясо, рибу, птицю

Звичайні захисні маски, не дивлячись на їх неймовірну популярність, не зможуть захистити від вірусу. Через фрукти та посилки навіть з КНР вірус точно не передається. Поки що не доведена передача статевим шляхом. Але від людини та її речей, якщо вона вже заражена, захворіти можна. Наразі Китай спостерігає падіння у кількості нових випадків, але ще невідомо, коли поїздки туди стануть знову повністю безпечними. З іншого боку, число хворих різко зросло у Південній Кореї — на 53 людини, що означає, що зараз там зафіксовано вже 104 випадки. Одна людина померла (це перший смертельний випадок у країні). За попередніми даними, супер-поширювачем стала літня жінка, з якою мінімум 40 інших ходили до однієї церкви. Тож казати про перемогу над COVID-19 ще дуже рано.

148778

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

52 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Сейчас находясь в тяжелый период эпидемии, хочу посоветовать отличный иммуномодулятор и противовирусный препарат АЛЬФАРЕКИН в суппозиториях. Мне его назначала доктор, когда у нас заболела вся семья гриппом. Результат отличный!!! Все прошло в легкой форме и значительно быстрее. Не ждите, когда станет хуже, лучше остановить болезнь на начальных этапах ее проявления.Отличный иммуномодулятор!!!

2

Очень довольна противовирусным препаратом Нуклекс! Очень часто большинство препаратов, которые есть в аптеках для лечения гриппа, ОРВИ убирают только симптомы болезни! А хороших противовирусных препаратов очень не много. Нуклекс не только обладает хорошей противовирусной активностью, но и поднимает иммунитет, как объясняла мне доктор. И это правда. Проверено на себе и родственниках.

3
Мария Харченко

Довольно действенный препарат ,хорошо работает при гриппе и ОРЗ. Я перепробовала множество противовирусных препаратов ,но именно нуклекс мне кажется более результативным.

4

Альфарекин в суппозиториях отличный иммуномодулятор с антивирусным действием. Подавляет размножение вируса, способствует гибели инфицированных клеток, и защищает незараженные клетки от инфицирования. Альфарекин в суппозиториях используют как средство профилактики, так и для лечения гриппа в первые дни заболевания. Альфарекин в суппозиториях во время заболевания приводит к
ослаблению тяжести течения самой болезни, укорочению времени заболевания и
предотвращению возможных осложнений.

5

Многие препараты, которые есть в аптеках для лечения гриппа, ОРВИ убирают только симптомы болезни! А хороших противовирусных препаратов не много. Уже несколько лет покупаю противовирусный препарат Нуклекс. Как объяснила доктор: он не только обладает хорошей противовирусной активностью, но и поднимает иммунитет, тем самым предотвращает заболевание, сокращает период болезни и облегчает протекание симптомов.

6
Гість

Деколи краще самоізолюватися,чим хворіти всією родиною. Для захисту організму від вірусів та інших інфекцій потрібна здорова слизова носа,яка нормально функціонує.Наприклад НАЗОМЕР – здорова слизова оболонка носа – це еффективний захисний бар’єр, в тому числі проти вірусів та бактерій. Це комбінація розчину морскої солі, гіалуронової кислоти та декспантенолу. Він еффективно очищує, зволожує та відновлює слизову оболонку. Назомер – то є природний захист! У формі назального спрея.

7
Ольга

В період грипу та застуди завжди потрібно захищатися.ЛАФЕРОН НАЗАЛЬНИЙ - Зупиняє розмноження вірусів, підсилює противірусний імунітет, захищає від інфікування при грипі та застуді Лікування і профілактика ГРВІ і вірусно-бактеріальних інфекцій у дорослих та дітей (в тому числі новонароджених); З метою профілактики при загрозі захворювання в епідемічний період, при контакті з хворим на ГРВІ; Застосовується у дорослих та дітям з народження.

8
Гість

В період грипу та застуди завжди потрібно піднімати імунітет,так як тести малоінформтивні.Нам лікар порекомендував БІФІТЕН.БІФІТЕН НЕО - мікробіологічна рівновага при грипі та ОРВІ для міцного імунітету.Можна застосовувати дорослим та дітям від 3-х років, 1 капсула 1 раз на день.

9
Гость

Альфарекин в суппозиториях используют как средство профилактики, так и для лечения гриппа в первые дни заболевания.Будьте здоровы!!!

10
Гість

Тоже хочу оставить отзыв о препарате Нуклекс. Был опыт применения. 2 года назад болела пневмонией. Потом с осложнениями. Поэтому в прошлом году чтобы не затягивать при первых симптомах ОРВИ обратилась к доктору. Она мне назначила Нуклекс - противовирусный препарат. Симптомы быстро прошли за 4 дня и в очень легкой форме. Параллельно давала мужу. Доктор сказала можно для профилактики. И у мужа вообще никаких симптомов. В этом году не стала ждать взяла для профилактики. Отличный противовирусный!!!!

11

Привiт народ сьгоднi запорука гарного здоровя та не хворiти це добре Iсти, гарно спати ,та пiдтримувати iмунiтет приймаючи Бифитен нео в ньому достатня кількість живих і сильних бактерій для кишечнику – це запорука міцного імунітету людини. Зручний прийом – 1 капсула на день!

12

При грипi завжди приймаю сорбекс -вiн збирає токсини зсередини і виводить їх зовні, що позитивно впливає на самопочуття приймаеться по 1капсула 2-3 рази на день.Рекомендую

13

В связи с этой эпидемией доктор предложил мне попробовать новое лекарство для повышения иммунитета и профилактики различных вирусных заболеваний - свечи "Альфарекин". Начинающая простуда прошла. И главное, не страдает желудок от таблеток. Особенно мне нравится, что есть дозировка для маленьких детей. Теперь мне не надо уговаривать ребенка проглотить горькое лекарство. Поставила спящей ребенку свечку - и малыш здоров и спокоен.

14
Гість

Я тоже очень довольна препаратом АЛЬФАРЕКИН. Прекрасный препарат как средство профилактики, так и для лечения вирусных и вирусно-бактериальных инфекций. Мне его назначал доктор, после чего неоднократно был опыт применения и результатом очень довольна. Если начать вовремя лечение, то способствует ослаблению тяжести течения самой болезни, укорочению времени заболевания и предотвращению возможных осложнений.

15

Отлично себя показал во время заболевания гриппом препарат Альфарекин, который подавляет размножение вируса, способствует гибели инфицированных клеток, и защищает не зараженные клетки от инфицирования.

16
Гість

Каждый в первую очередь сам должен заботится о своем здоровье и здоровье своих близких! Всегда мы с семьей для повышения иммунитета принимаем наш украинский препарат Нуклекс. Нам его порекомендовал врач, сказал, что Нуклекс улучшает иммунитет: увеличивает синтез интерферонов, которые защищают здоровые клетки организма от заражения вирусом.

17
Гість

Добрый день у меня когда насморк я сразу беру назалонг это эффективный спрей при любом насморке действует долго 12 часов. Теперь назалонг всегда в моей аптечке.

18
Евгенія

Напередодні карантину, я для своєї сім'ї закупила свічки Альфарекін проти вірусів та для підняття імунітету. Це дійсно дуже хороший препарат! У його складі міститься інтерферон. Як пояснив мені лікар, інтерферони в медицині застосовуються для запобігання і лікування вірусних інфекцій, а також для стимуляція імунної системи. При захворюванні інтерферон в організмі людини починає вироблятися на 3-4 день хвороби. А свічки Альфарекін складаються з лікарської форми людського інтерферону, яка застосовується для лікування вірусних та вірусно-бактеріальних захворювань. Користуюся ними давно і дуже успішно. Особливо зручно застосовувати їх дітям. Не потрібно мучитися з істериками дитини умовляючи її прийняти гіркі ліки. Поставила свічку - дитина здорова та спокійна. І у батьків теж спокійні нерви. Матусі мене зрозуміють.

19

Раніш при отруєннях і ГРВІ я користувалась народними методами щоб вивести токсини з організму,одного разу подруга порекомендувала СОРБЕКС він збирає токсини зсередини і виводить їх зовні, що позитивно впливає на самопочуття при грипі , ГРВІ та отруєннях . Рекомендую ,будете задоволені результатом.

20
Оксана-03

В прошлом году, когда заболела гриппом, ставила свечи Альфарекин, которые очень хорошо повысили иммунитет и я быстро, без осложнений выздоровела. Поэтому Альфарекин в суппозиториях использую как средство профилактики, так и для лечения гриппа в первые дни заболевания.

21

В настоящее время очень важно быть вооруженным заранее против любого вируса. Хочу порекомендовать отличный противовирусный препарат НУКЛЕКС. Он не простоя является противовирусным, а и так же профилактическим против вирусов. А что не мало важно для людей в возрасте обладает кардиопротекторным действием. Поэтому особенно показан людям с сердечно-сосудистыми заболеваниями.

22
Віталій

Сьогодні, в умовах карантину необхідно намагатися якомога краще убезпечити себе. Вважаю, обов’язково потрібно використовувати якісь антисептичні засоби і не тільки для рук, а й для носа та очей. Наразі сам використовую Окомістин, який порадив мені сімейний лікар. ОКОМІСТИН- антисептик для носа, вуха та очей для профілактики та лікування при грипі та ГРВІРекомендую!

23

Добрый день маски это хорошая защиты от вирусов и бактерий но не 100%, когда выходите на улицу капайте нос лафероном это назальные капли для всей семьи для профилактики при угрозе в эпидемический период,и
при контакте с больными на ОРВИ.

24
Маргарита

Я давно уже работаю провизором, и когда люди начинают болеть и массово покупать противовирусные и противопростудные средства, я сразу же покупаю себе НАЗОМЕР – это назальный спрей, который осуществляет еффективный защитный барьер от вирусов и бактерий, и не выхожу к кассе прежде чем не забрызгаю себе в нос Назомер.

25
Тамара

Зараз часто приходиться приймати антибіотики при різних захворбваннях і завжди у моїй сімї була проблема після цього з козладами та зниженням імунітету але дякуючи лікарю ми знайшли дуже ефективний засіб БІФІТЕН НЕО - унікальна комбінація живих пробіотичних бактерій у кислотостійкій капсулі при грипі та ОРВІ для міцного імунітету. Можна застосовувати дорослим та дітям від 3-х років, 1 капсула 1 раз на день. Тепер все гаразд.

26

Зовсім не давно мій чоловік захворів грипом, і звичайні симптоми такі як слабкість, температура, нудота протікали не легко, знайома провізор порадила до основної терапії добавити СОРБЕКС - детоксикація організму при грипі та ГРВІ, і вже після другого прийому, мій чоловік, відчув полегшення. Ми дуже вдячні за таку пораду.

27

Привiт народ сьгоднi запорука гарного здоровя та не хворiти це добре Iсти, гарно спати ,та пiдтримувати iмунiтет приймаючи Бифитен нео в ньому достатня кількість живих і сильних бактерій для кишечнику – це запорука міцного імунітету людини. Зручний прийом – 1 капсула на день!

28
Лолита

Хочу присоединиться к тем, кто советует принимать Нуклекс при гриппе и для поднятия иммунитета. Это действительно хороший препарат, хоть и дороговат. Сама принимаю Нуклекс уже несколько лет. Когда-то доктор назначил мне его при сильном ОРЗ. С тех пор это мои "настольные таблетки". Если начать принимать таблетки при самых первых симптомах заболевания, то можно вообще избежать простуды. На себе проверяла несколько раз.

29

А я вважаю що все ж таки запобігати треба, і імунітет захищати. Мені, наприклад, дуже Нуклекс допомагає при застуд та грипі. До того ж він діє на різні віруси. Швидко допомагає. Не має побочок. Сама приймаю і всім рекомендую.

30
Катя 87

Хочу поддержать отзыв .Отличный противовирусный препарат ,врач назначал при гриппе ,препарат сработал !

31

Вчора лiкар педиатр назначил лаферон в свiчках дитинi при застудi сьогоднi температури вже нема це перевірений засіб для дітей при ГРВІ та грипі.Рекомендую

32

Не забувайте що на ряду з к.... е ще ГРВI яке швидко розвиваеться оскільки, під час розвитку інфекції Не забувайте що на ряду з к.... е ще ГРВI яке швидко розвиваеться оскільки, під час розвитку інфекції утворюються шкідливі речовини котрі визивають ломоту нудоту, блювоту – їх теж треба виводити із організму. Сорбекс збирає токсини зсередини - і виводить їх зовні, що позитивно впливає на самопочуття при ГРЗ.утворюються шкідливі речовини котрі визивають ломоту нудоту, блювоту – їх теж треба виводити із організму. Сорбекс збирає токсини зсередини - і виводить їх зовні, що позитивно впливає на самопочуття при ГРЗ.

33

Иммунитет зависит от того что мы едим, но также нужно не забывать и о микрофлоре которая помогает это все дело усваивать, можно ей помочь с помощью Бифитен Нео- уникальной комбинацией живых пробиотический бактерий в кислотоустойчивой капсуле для профилактики гриппа и орви для крепкого иммунитета.

34
Сергей

 можно еще позаботься о нормальном функционировании слизистой носа, если вдруг что то попадет) можно взять что то на гиалуронке, например Назомер -защищает слизистую носа от вирусов и бактерий в виде спрея, удобно, всегда по рукой

35
Світлана

Своїм дітям застосовую тільки Лаферон свічки– перевірений засіб при ГРВІ та грипі, зручний спосіб введення. Це найкраще що я колись пробувала

36

Назомер захищає слизову носа від вірусів та бактерій, швидко зволожую та відновлює,здорова слизова запорука міцного здоровья всього організму

37

БІФІТЕН НЕО - мікробіологічна рівновага при грипі та ОРВІ для міцного імунітету.
ПривIт в моiй аптечцi завжи е Бифитен Нео Оскільки він містить живі бактерії у великій кількості – 5 млрд. у спеціальній капсулі. Це сприяє доставці саме живих , не ушкоджених бактерій в необхідній кількості в місце життєдіяльності. Достатня кількість живих і сильних бактерій в кишечнику - запорука міцного імунітету людини

38
Вадим Ригерт

обьязательно будут найдены препараты от различных недугов, вирусов и бактерий. Но всегда есть способ болеть меньше, за счет грамотно ухода за своим организомо. Слизистая - барьер для инфекций, здоровая, нормальная слизистая носа - эффективный барьер для инфекций. За ней необходимо ухаживать, , например с помощью препаратов гиалуронки,например спрей Назомер - защищает слизистую оболочку носа от вирусов и бактерий,быстро увлажняет и восстанавливает.
Наш организм простит нам все, кроме небрежного отношения к себе.

39
Георгий Соколов

Згоден з усіма щодо Окомістина. Зараз сам використовую краплі для вірусної профілактики.
Дійсно універсальний антисептик - можна крапати і в нос ,і в очі.

40
Виталина

Недавно в аптеке порекомендовали назомер. Спрей удобный, без запаха и цвета, хорошо промывает нос и помогает в избавлении от насморка.

41
Михайло

Окомістин- антисептик для носа, вуха та очей для профілактики та лікування при грипі та ГРВІ, оскільки він містить мірамістин, який згубно діє на віруси, що викликають ГРЗ і грип, а також на різні бактерії при ускладненнях.

42

Назомер захищає слизову носа від вірусів та бактерій, швидко зволожую та відновлює

43
Дмитро

Надійний захист від вірусів і бактерій забеспечує власний міцний імунітет. Достатня кількість живих і сильних бактерій в кишечнику - запорука міцного імунітету людини. БІФІТЕН НЕО - мікробіологічна рівновага для міцного імунітету при вірусних захворюваннях.

44

Я пробовала Назомер, классно заживляет сдизистую в носу, а вот сегодня всей семье купила для защиты от вирусов, девочки в аптеке очень хвалили.

45

Чи правильно я розумію,що в нашій конкретній ситуації після того,як ти,захворівши на коронавірус, потрапляєш в стаціонар,лікування буде означати просто ізоляцію? Адже доступні ліки - це жаропонижуючі,вітаміни.. Ну,ще лікарі пояснять,що ліків від коронавірусу наразі немає. А от експериментувати,вибираючи ті чи інші схеми лікування не можна,адже їх ефективність не доведена.

46
Счастливая Мамочка

Доброго времени суток, к слову о Назомере, моему младшему доктор прописал его пол года назад.... внутри носа было сухо и все в корочках, до этого занималась самолечением но ничего не помогло, решила попробовать Назомер.
И о чудо, через неделю носик дышит и ничего не мешает и помимо всего прочего ребенок перестал болеть вирусняком, ходит в сад (рассадник болячек) хотя сам по себе болезненный .
Так что взяла за привычку отличная защита от вируса и инфекций.

47
Людмила

спасибо Тамара за инфу дегу покупать окомистин от короновируса

48
Тамара

Антисептики повсюду на улице и в магазинах это конешно хорош и руки обрабатывать нужно, но не надо забывать и про другие слизистые через которые эта зараза к нам может попасть. Доктор порекомендовал Окмистин говорит он универсальный антисептик всем можно и в глаза и в нос закапывать тоже ,попробовала,так он и не печет еще. вообщем оберегаемся вкруговую.

49

О! А ведь насчет Назомера, это идея! Мне его после операции как раз в феврале назначали. Тогда еще обратил внимание на показания где указано, что препарат не только увлажняет и восстанавливает слизистую, но и защищает от бактерий, вирусов и прочей гадости. Актуальненько.

50
Александр

Считаю сейчас необходимо поберечься, Говорят надо увлажнять все слизистые. Влажная слизистая - здоровая слизистая! Нашел дома спрей Назомер, отлично увлажняет, особенно сейчас, когда, от запаха антисептика дышать невозможно, то он у меня вообще постоянно с собой. Если эпидемия (как сейчас) то еще перед выходом запшикиваю, он создает барьер для разных вирусов и бактерий.

51
вирус-антивирус

Чего не отнять у этого вируса, так это мощной PR-кампании. Да здравствует вирус! Слава эпидемии - вирусу слава! Страшный ужасный вирус. Всем срочно бояться! Почитайте, сколько от обычного гриппа умирает каждый год. Нет, серьёзно. Почитайте и затряситесь от ужаса! Наденьте маску (лучше две), сидите дома, ни с кем не общайтесь (вдруг заразят) и никуда не ходите.

52

Смертність від звичайного грипу 0,1%, Коронавірус у Китаї - 2%. В Італії уже 4-ре померлих за декілька днів, цілий регіон на карантині. В Україні статистики просто немає. Бо тести, отримані по гумдопомозі з ЄС, лише для обраних. Україні доведеться просто пережити епідемію з якими б не було наслідками бо боротись нема чим і люди розуміючи це і повставали проти піар-евакуації в населені пункти.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: