fbpx
Сьогодні
Знай наших 19:05 24 Лис 2021

У великий спорт — у 42 роки. Як Ігор Євтушенко став чемпіоном світу з джиу-джитсу?

"Ніхто не народжується переможцем, всі колись починають з нуля", — вважає чемпіон з Херсона. Розповідаємо про те, з чого починав він і як своїми силами досяг спортивного успіху.

English version here

Днями шкільний двірник з Херсона Ігор Євтушенко здивував усю країну: він став чемпіоном світу з бразильського джиу-джитсу. Кошти на участь у чемпіонаті, що проходив в Об'єднаних Арабських Еміратах, збирав через соцмережі, а займатися цим спортом почав аж у 42 роки! Про те, чому вік не перепона спорту та новим захопленням, як досягти мети своїми силами і чому не варто слухати скептиків, "Рубрика" запитала у самого переможця.

У чому проблема?

Вважається, що професійні спортсмени починають набувати майстерності ще в дитинстві, і найчастіше це справді так. Але що робити, якщо бажання стати спортсменом з'явилося вже в дорослому віці? Невже двері спорту вже зачинені?

Насправді ні. Існує багато видів спорту, займатися якими можна почати будь-коли, чи то в 30, 40, або навіть 50 років. І навіть досягти неабиякого успіху і стати чемпіоном! Інша річ, що для цього потрібно буде добряче попрацювати. 

Ігор Євтушенко став чемпіоном світу з джиу-джитсу

Яке рішення?

Звісно, лежачі на дивані, вдачу за хвіст не вхопиш, для цього як мінімум слід хотіти щось змінити у своєму житті. Історія спорту знає безліч прикладів, коли люди, зовсім далекі від будь-яких амбіцій, приходили в спорт у дорослому віці і згодом ставали переможцями світових змагань. Але навіть якщо ви не плануєте досягти подібних висот, все одно — вимикайте телевізор, відкладайте цукерки і чипси, і мерщій до спортзалу — хоча б задля того, щоб покращити свою фізичну форму. А там, хтозна, можливо і ваше фото ще не раз з'явиться на перших шпальтах усіх спортивних видань.

49-річний Ігор Євтушенко, який працює двірником херсонської школи №57, розпочав тренування з бразильського джиу-джитсу, коли йому виповнилося 42. Через сім років він виборов золоту медаль на чемпіонаті світу-2021 в Об'єднаних Арабських Еміратах.

Спортсмен став відомий всій Україні завдяки посту-проханню в соціальних мережах щодо збору коштів на дорогу в ОАЕ. Небайдужі українці допомогли — і отримали нового чемпіона і рольову модель! А ми розпитали Ігоря, як йому це вдалося і з чого все починалося.

Як це працює?

Ігор Євтушенко став чемпіоном світу з джиу-джитсу

Ігор Євтушенко

А почалося все з того, що Ігор Євтушенко, який 14 років працював водолазом у державній рятувально-водолазній службі в Херсоні, залишився без роботи — структуру розформували. Професію довелося змінити, а разом з тим змінилося і тіло. Робота водолаза дуже важка; навантаження, що тримали чоловіка у гарній фізичній формі, зникли, і Ігор почав різко набирати вагу.  

"Моя рідна вага 62-63 кг, — розповідає спортсмен. — Я став важити 85-88. М'язи заклякли, з'явилося черево, я навіть не міг нормально зав'язати шнурки. Взагалі став відчувати себе руйновищем. Вирішив зайнятися собою і почав бігати. Стало нудно, вирішив записатися в якийсь клуб єдиноборств і ходити туди. Я розумів, що там будуть серйозні навантаження, і це допоможе мені привести себе у норму".

Перше оголошення, яке трапилося Ігореві, було запрошенням до клубу бойового самбо. Чоловік займався у клубі 9 місяців, там йому вдалося скинути вагу, повернувши собі колишню форму. Але цікавості самбо не викликало. Можливо, просто не пощастило з "клубом", у якому ніхто нікого не вчив — мовляв, ми відкрили зал, а ви як хочете, так і займайтеся. Якось чоловік поїхав із сином у справах до Києва, де вони випадково потрапили на тренування з бразильського джиу-джитсу. Цей вид спортивної боротьби захопив, тож коли повернулися додому, взяли у оренду підвал і стали тренуватися самотужки. 

"Тренера у мене не було. Всьому, що я вмію, я навчився сам"

Пошук рішення для себе і робота над собою, навіть без тренера, — ось, як це спрацювало для Ігоря Євтушенка. Спочатку батько з сином дивилися у YouTube записи боїв, вивчали прийоми і техніки, потім почали аналізувати змагальні сутички топових борців. 

Через пару місяців після початку тренувань, наважилися з'їздити на перші змагання. 

"Звісно, ми їх програли, — згадує Ігор. — Та й потім було багато як поразок, так і перемог — вони і стали моїми вчителями. Також я провів тиждень у міжнародному тренувальному таборі в Данії, куди мене запросили і оплатили дорогу та проживання. Там було багато майстрів з усього світу, у яких я теж вчився, а точніше боровся — з усіма без розбору. Чи було тяжко? Та в принципі ні. Все було нормально — мені просто подобається цим займатися". 

Ігор Євтушенко став чемпіоном світу з джиу-джитсу

Згодом у зал, де займалися джиу-джитсу, потягнулися інші люди, для яких Ігор Євтушенко став наставником. Тренував сам себе і всіх, хто до до нього приєднався. Так всі разом росли і розвивалися, створюючи дружну команду, без "зарозумілості, пафосу та понтів". "За це виганяю одразу", — каже тренер. 

Молодшому з його учнів 9 років, старшому 49. Тобто весь віковий діапазон — діти та дорослі.

На питання чи є у джиу-джитсу якась особлива філософія, пан Ігор знизує плечима і посміхається: "Та немає у нас, як у кіно, ніякої філософії. Ми просто дружимо, відзначаємо разом свята, боремося. В нас супер-колектив. Ми як сім'я — ось і вся філософія".

А в нього точно вийшло?

Перед тим, як вибороти золоту медаль на чемпіонаті в ОАЕ, Ігор Євтушенко встиг стати чемпіоном України та Європи. А його син Сергій — двічі чемпіоном України.

Серед учнів маестро теж є переможці. Крістіна Назарова стала чемпіонкою Румунії. Костянтин Булюченко піднявся на вищі сходинки чемпіонатів з джиу-джитсу в Румунії та Швеції та став срібним призером України.  

Ігор Євтушенко став чемпіоном світу з джиу-джитсу

Ігор Євтушенко і його учениця Крістіна Назарова

У світових змаганнях наш герой мріяв взяти участь давно, але на поїздку завжди не вистачало коштів. На поїздку в Емірати було потрібно 700 доларів. "Для мене ця сума непідйомна", — писав Ігор Євтушенко на своїй сторінці у Фейсбук (зарплата двірника — 4800 грн). Саме Крістіна Назарова і порадила тренерові звернутися по допомогу до користувачів соцмереж. 

Необхідну суму зібрали за два дні, і спортсмен виправдав довіру людей, які його підтримали — 15 листопада він став чемпіоном світу у ваговій категорії до 69 кілограмів у віковій категорії від 45 років, а українські видання замайоріли заголовками про перемогу "український двірника".

"Люди занадто приділяють увагу тому, що я працюю двірником. Це звичайна робота. Двірником я працюю за потребою. Моя основна професія — тренер з джиу-джитсу. Бізнесмен з мене не дуже, тому джиу не приносить мені прибутку; всі кошти, які отримує наш зал, йдуть на комуналку та оплату оренди. До того, як влаштуватися у школу, я намагався працювати на різних роботах. Скрізь графік такий, що я не встигаю на тренування, а робота двірником дозволяє раніше закінчувати і спокійно встигати до своїх учнів. Я нічого в цьому принизливого не бачу. Просто у людей в головах багато стереотипів".

Ще більше корисних рішень!

Ігор Євтушенко став чемпіоном світу з джиу-джитсу

"Що стоїть за цією медаллю? — написав Ігор Євтушенко на своїй сторінці у Фейсбук. — Чуйність простих людей! Дякую величезне та низький уклін кожному, хто мене підтримав, не важливо, подумки чи матеріально. Ми зробили це разом!"

Мрія чемпіона — поїхати потренуватися в Бразилію, куди його запрошує його друг та майстер з джиу-джитсу, він тренує безкоштовно бідних дітей у Ріо-де-Жанейро, тому теж не має грошей, щоб оплатити другові переліт. Усе, що він може запропонувати — це моральна підтримка і своє житло. Але Ігор Євтушено впевнений: мрії можуть здійснюватися, тому ставить перед собою наступну мету — отримати перемогу ще й на чемпіонаті Бразилії.

"Що порадити іншим? Не слухайте скептиків і не бійтеся чужої думки, — каже Ігор Євтушенко. — Це головна причина всіх бід. Багато хто мріє, але боїться осуду. Не переймайтеся цим, живіть так, як вам подобається. Головне — не завдавати шкоди та болю оточуючим. Вірте у себе і свої мрії. Ніхто не народжується переможцем, всі колись починають з нуля".

Рубрика:
Кейси
2457

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: