Даємо рішення, які допоможуть під час відключень електроенергії та відсутності зв’язку
Працювати в умовах відключення світла важко, а коли вони аварійні — завдання лише ускладнюється. Люди спускаються в метро, працюють з кав'ярень, приходять в "Пункти Незламності". Але це не завжди зручно.
Тож розповідаємо, як забезпечити дім або офіс інтернетом в умовах відсутності світла.
На випадок повного блекауту найкращим рішенням буде Starlink та генератор. Але на них треба чекати певний час, та й ціна кусається. Тож про ці рішення ми розповімо в кінці, а зараз — недорогі та надійні варіанти.
Це один із найпростіших способів забезпечити себе інтернетом. Він неодмінно знадобиться вам, навіть якщо ви оберете один з варіантів, описаних нижче. Ось що вам знадобиться:
Якщо на пристрої або на зарядці для нього бачите напис 5V — шукайте кабель, де з одного боку — USB, а з іншого — штекер модема.
Якщо 9V, 12V або більше — розберіться, чи ваш повербанк підтримує протоколи швидкого заряджання та чи подружиться з модемом. Якщо маєте сумніви — шукайте спеціальні кабелі або просіть когось злютувати такий.
Зазвичай у роутерах використовується DC-роз'єм. Це означає, що в інтернеті потрібний кабель можна знайти за запитом "usb dc 9/12v".
Після того, як ви забезпечили безперебійну роботу модема, потрібно потурбуватись про те, щоб ви мали безперебійний інтернет-зв'язок. Є кілька способів це зробити.
Коли у вашому районі вимикається світло, часто зникає і мобільний зв'язок (включно з LTE). Але модем із підтримкою LTE та потужна антена забезпечать більше покриття, ніж телефон. Вам потрібно розмістити антену в напрямку вежі мобільного зв'язку. З'ясуйте її розташування в службі підтримки чи на сайтах мобільних операторів.
Антена приймає сигнал, модем роздає Wi-Fi в приміщенні. Якщо модем розряджається — заряджаємо від повербанка, авто, генератора.
Гугліть "4G комплект панельна антена" та обирайте рішення під свій бюджет. Представники магазинів підкажуть, який тип антени буде оптимальним для вашої локації.
Технологія GPON — це гігабітна пасивна оптична мережа доступу. Пропускна здатність такої мережі — до 1 Гбіт/с навіть за одночасного підключення кількох пристроїв.За наявності в будинку або квартирі джерела безперебійного живлення, відключення електроенергії або мережеве навантаження ніяк не позначиться на вашому користуванні інтернетом.
Щоб мати такий інтернет, сконтактуйте з усіма провайдерами інтернету у вашому місті та запитайте:
Якщо провайдер обіцяє стабільне з'єднання та має резервне живлення для оптоволокна — домовляйтеся про підключення та знайомтеся з новим поняттям — оптичний термінал. Це додатковий пристрій, що буде конвертувати світлові хвилі для вашого роутера. Далі вам треба буде лише дбати про резервне живлення цього терміналу та роутера за допомогою повербанка, акумулятора, генератора.
В "Укртелекомі" використовують класичну телефонну лінію, живлення якої не залежить від електрики у вашому будинку чи районі — ADSL/VDSL підключення. Різниця між ними в тому, що ADSL — більш сучасна технологія, а, отже, інтернет із нею буде швидшим. Якщо провідні телефонні лінії будуть працювати — у вас буде інтернет. Але потрібно уточнювати, чи має "Укртелеком" безперебійне живлення чи генератори саме у вашому місті та за вашою адресою.
Для підключення VDSL: https://ukrtelecom.ua/internet/50-mbit-s-z1/
Для підключення ADSL: https://ukrtelecom.ua/internet/vilnyy-adsl-95/
Додатково потрібно буде придбати модем, що підтримує ADSL/VDSL, та живлення для нього (як і з класичними wifi модемами/роутерами). Їх пропонують в "Укртелекомі", також можна знайти на OLX чи Hotline.
Для найефективнішої роботи "Старлінк" має безперешкодно бачити небо (тобто між пристроєм та небом не має бути стелі, стін та бажано інших будинків у бік півночі). Також варто подбати про резервне живлення для станції. Це може бути EcoFlow, Bluetti, акумулятори чи генератор. Налаштовувати та обслуговувати комплект можна прямо з застосунку на смартфоні.
Варіанти замовлення пристрою:
Цей матеріал створено онлайн-виданням "Рубрика" в межах програми "Український фонд швидкого реагування", яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключною відповідальністю онлайн-видання "Рубрика" і не обов'язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США.
Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше
Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.