fbpx
Сьогодні
Інфографіка 13:46 24 Кві 2019

Аномалії на Донбасі: карта коливань голосів у першому і другому турі виборів

Прийнято говорити, що голосування у першому турі президентських виборів – це голосування "за", а другому – голосування "проти". Ми вирішили дослідити це питання і подивилися, за рахунок яких регіонів отримали приріст голосів Зеленський та Порошенко у другому турі. При цьому в симпатіях до останнього ми виявили цікаві зміни.

Інфографіка: Роман Кириченко. Детальніше мапу дивіться нижче

Інфографіка: Роман Кириченко. Детальніше мапу дивіться нижче

Донецька аномалія Петра Порошенка

У першу чергу голосів прихильників інших кандидатів потребував Петро Порошенко, якому потрібно було скорочувати відставання у 15% від свого конкурента. Однак соціологія була не обнадійлива – опитування свідчили, що тільки більшість прихильників Руслана Кошулинського збираються проголосувати за Порошенка, тоді як голоси інших кандидатів перетікали переважно до Зеленського.

Дива не трапилось, і ми бачимо, що помітний приріст прихильності до Порошенка у другому турі спостерігався в традиційно "помаранчевих" регіонах та і те, в більшій мірі – у дільницях обласних центрів та їх околиць.

Загалом з карти помітно, що більшість голосів "проти Зеленського" було на Галичині, що все ж не завадило останньому виграти в 2 з 3 Галицьких областей.

Приріст результату Порошенка у другому турі вибори 2019 Донецька область

Інфографіка по результатам Петра Порошенка / Натисніть на карту, щоб збільшити

Але найцікавіше те, що на багатьох дільницях Порошенко примудрився навіть суттєво втратити. Більшість з них сконцентровані на Донбасі. Донецька область за три тижні між двома турами примудрилася "розлюбити" Петра Олексійовича. Так, якщо в першому турі він там отримав 107 284 голосів або 12.64%, то у другому турі всього 86 550 голосів або 10.59%, тобто отримав більш ніж на 20 тисяч голосів менше. Ми не можемо однозначно стверджувати про причини такого голосування, але варіанти тут всього два – або дії Петра Порошенка між двома турами дуже сильно розчарували жителів області, або область підтримала свої давні традиції фальсифікації результатів голосування. При цьому зауважимо, що дійсно в першому турі в області, де на більшості дільниць Порошенко отримував невелику підтримку, були незвичні дільниці з дуже високою часткою голосів за Порошенка (це не дільниці, де голосували військові, так як вони голосували на спеціальних дільницях, які не зображено на мапі).

У Порошенка в другому турі на 1837 дільницях гірший результат. У Зеленського – на 8, з них більшість – спецдільниці.

Інфографіка / Різниця в результаті першого і другого туру за дільницями

Інфографіка / Різниця в результаті першого і другого туру за дільницями

Протестні голоси Зеленського

Володимиру Зеленському вдалося уникнути долі Петра Порошенка, і на всіх дільницях його підтримка в гіршому випадку не зменшилася. При цьому кращих випадків у нього було суттєво більше, так як зустрічається ряд дільниць, де у нього підтримка в другому турі зросла на 90%.

Приріст результату Зеленського на другому турі Україна вибори 2019

Інфографіка по результатам Володимира Зеленського / Натисніть на карту, щоб збільшити

Переважно тут мова йде знову про Донбас, де у першому турі переміг Бойко та продемонстрував хороший результат Вілкул. Очевидно, що їх голоси перетікли практично повністю до Зеленського. Проте і в інших регіонах Зеленський додав у підтримці дуже суттєво. За великим рахунком тільки в околицях Львова його підтримка суттєво не зросла та дещо менше зросла в Києві і його околицях, а також у Тернопільській, Рівненській, Івано-Франківській та Вінницькій областях.

Загалом можна стверджувати, що соціологи не помилилися в оцінці перетоків голосів, і кандидати отримали більший приріст у тих регіонах, де мали вищу підтримку інші кандидати, які були близькі до них електорально.

15576

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: