Світ

Як змінюється динаміка терористичних актів у світі. ІНФОГРАФІКА

У День пам’яті жертв тероризму порахували, як змінювалася кількість терористичних актів та їхніх жертв, починаючи з 1970 року. Спойлер: результати невтішні.

Тероризм став майже невід'ємним атрибутом глобалізованого інформаційного світу. 

Інформаційний вплив зробив його дуже ефективним у наш час, тому попри відносно невелику кількість жертв (яка проте зростає), тероризм вважається одним з головних викликів, що стоять перед міжнародною спільнотою.

"Рубрика" створила інфографіку, що відображає те, як змінювалася кількість терористичних актів у світі та їхніх жертв від 1970 року. Найбільша концентрація терористичних актів зосереджена у конфліктних точках світу на Близькому Сході, у Кашмірі, Бангладеш, на Сході України. 

Якщо у 1970 році кількість жертв терористичних актів наближалася до нуля, то вже з вісімдесятих років двадцятого століття ці цифри почали стрімко зростати. Великий стрибок у цифрах бачимо в останнє десятиліття саме тоді кількість жертв терористичних актів щороку не опускалася нижче 20 000. Піковим роком став 2014 тоді жертвами тероризму стало 32 658 людей. Відтоді кількість жертв тероризму падає світові програми боротьби з тероризмом дають свої плоди. 

Для створення візуалізації було використано дані Глобальної бази тероризму, що охоплює 1970-2017 роки, тож останні два роки графік не відображає. Втім, тенденція зниження кількості жертв продовжує мати місце: за даними Глобального індексу тероризму загальна кількість загиблих від тероризму скоротилася четвертий рік поспіль у 2018 році, зменшившись на 15,2% до 15 952 смертей.

Завдяки програмам боротьби з тероризмом, станом на 2019 рік, ситуація у дев'яти з десяти країн (серед них Ірак, Сирія та Нігерія), які найбільше страждали від тероризму, покращилися. Зараз кількість загиблих від тероризму на 52 відсотки менша, ніж у піковий 2014 рік. Та попри падіння загальної кількості смертей, кількість країн, постраждалих від тероризму, залишається високою. 71 країна зафіксувала щонайменше одну смерть від тероризму. Вибухи та збройні напади були найпоширенішим видом терактів за останні два десятиліття. У період з 2002 року до сьогодні 93% усіх терористичних актів припадає на Південну Азію, Близький Схід та Північну Африку та країни Південної Сахари.

Свіжі дописи

  • Екорубрика

Каховське водосховище: як жителі сіл, що стоять на березі колишнього резервуара, живуть без води 

“Рубрика” відвідала берег Каховського водосховища та дізналась, як змінилось життя Кушугумської громади після російського теракту… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Кейси

“Драматургія — це універсальний спосіб відновлення людини”: як працює Театр Ветеранів

Перетворити власний травматичний досвід спочатку на текст п’єси, а потім поставити її на сцені —… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • УрбанРубрика

Підвищення безпеки на дорогах: як проєкт ЄС змінює інфраструктуру українського міста

Безпека як основний вектор для трансформацій міської інфраструктури Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • УрбанРубрика

Як у Львові працює ініціатива “Візьми будинок під опіку”

4 вересня росіяни вдарили по Львову дронами та ракетами. 189 будинків зазнали пошкоджень, 60 людей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Кейси

“Друзі у дворі”: навіщо миколаївський проєкт зближує дітей-сусідів?

Останніми роками українським дітям дедалі важче включатися в соціалізацію — пандемія та війна забрали в… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024
  • Кейси

Магазин вишиванок, мережа кав’ярень та центр дитячого розвитку: як працює державна система грантів “єРобота”?

Ще у липні 2022 року в розпал бойових дій уряд започаткував грантовий проєкт “єРобота”. Будь-хто… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.