Світ

Як змінюється динаміка терористичних актів у світі. ІНФОГРАФІКА

У День пам’яті жертв тероризму порахували, як змінювалася кількість терористичних актів та їхніх жертв, починаючи з 1970 року. Спойлер: результати невтішні.

Тероризм став майже невід'ємним атрибутом глобалізованого інформаційного світу. 

Інформаційний вплив зробив його дуже ефективним у наш час, тому попри відносно невелику кількість жертв (яка проте зростає), тероризм вважається одним з головних викликів, що стоять перед міжнародною спільнотою.

"Рубрика" створила інфографіку, що відображає те, як змінювалася кількість терористичних актів у світі та їхніх жертв від 1970 року. Найбільша концентрація терористичних актів зосереджена у конфліктних точках світу на Близькому Сході, у Кашмірі, Бангладеш, на Сході України. 

Якщо у 1970 році кількість жертв терористичних актів наближалася до нуля, то вже з вісімдесятих років двадцятого століття ці цифри почали стрімко зростати. Великий стрибок у цифрах бачимо в останнє десятиліття саме тоді кількість жертв терористичних актів щороку не опускалася нижче 20 000. Піковим роком став 2014 тоді жертвами тероризму стало 32 658 людей. Відтоді кількість жертв тероризму падає світові програми боротьби з тероризмом дають свої плоди. 

Для створення візуалізації було використано дані Глобальної бази тероризму, що охоплює 1970-2017 роки, тож останні два роки графік не відображає. Втім, тенденція зниження кількості жертв продовжує мати місце: за даними Глобального індексу тероризму загальна кількість загиблих від тероризму скоротилася четвертий рік поспіль у 2018 році, зменшившись на 15,2% до 15 952 смертей.

Завдяки програмам боротьби з тероризмом, станом на 2019 рік, ситуація у дев'яти з десяти країн (серед них Ірак, Сирія та Нігерія), які найбільше страждали від тероризму, покращилися. Зараз кількість загиблих від тероризму на 52 відсотки менша, ніж у піковий 2014 рік. Та попри падіння загальної кількості смертей, кількість країн, постраждалих від тероризму, залишається високою. 71 країна зафіксувала щонайменше одну смерть від тероризму. Вибухи та збройні напади були найпоширенішим видом терактів за останні два десятиліття. У період з 2002 року до сьогодні 93% усіх терористичних актів припадає на Південну Азію, Близький Схід та Північну Африку та країни Південної Сахари.

Свіжі дописи

  • Що відбувається

“Рубрика”, Lviv Media Forum та Український ПЕН отримали в ПАР відзнаку “Відвага заради демократії”

Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Кейси

Сергій Каліцун: “Я глянув на ногу, розраховував, що вона ціла. А її не було”

Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Що відбувається

Збільшення податків на тютюнові вироби: чимало активістів не згодні з рішенням

Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

582 години з турнікетом: як український військовий вижив у підвалі попри складне поранення

“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

Сергій Малечко: “У когось остання Тесла, а у мене сучасний протез”

38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Кейси

Зв’язок поколінь: як підлітки з Миколаївщини вчать літніх людей користуватися ґаджетами

“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.