Днями британський журнал The Economist випустив свій щорічний “бургерний” рейтинг, оцінивши так 56 валют світу. Українська гривня у списку опинилася на сьомому місці з кінця.
"Індекс Біг-Мака" — це рейтинг світових валют, який журнал The Economist робить щорічно, починаючи з 1986 року. Рейтинг визначає ціну на бургер "Біг-Мак" у різних країнах і, порівнюючи їх з ціною на бургер у Сполучених Штатах, оцінює валюти цих країн. Якщо ціна виявляється нижчою, ніж ціна в США, то валюту вважають недооціненою, а якщо вищою — переоціненою. Так цей індекс, по суті, оцінює купівельну спроможність населення країн, порівнюючи ціну на один універсальний (за рахунок достатньої кількості інгредієнтів) продукт, який є в кожній з них.
До цього індексу варто ставитися з долею скептицизму, адже це лише оцінка валют відносно долара і спроба спростити паритет купівельної спроможності. Але результати складання такого індексу завжди виглядають досить цікаво.
Цього року, згідно індексу, вартість гривні у The Economist визначили як недооцінену на 58,1%. Для порівняння, у 2018 році гривню визначили як недооцінену на 69%, і Україна опинилася на останній сходинці рейтингу. Так, в Україні Біг-Мак коштує 57 гривень, тоді як в США ціна складає 5,67 доларів. Спираючись на ці цифри, можна сказати, що курс в Україні мав би становити 10,05 гривні за один долар США. Звідси і цифри з недооціненням гривні на 58,1%: порівнюючи цей "біг-мак курс" із поточним курсом гривні, отримуємо саме такий показник.
Як бачимо, якщо у США ціна на бургер постійно росте, то в Україні вона "скаче", а найнижча точка цих стрибків за останні 15 років припала на 2015 рік. Відтоді ціна поступово піднімається.
У 2015 році гривня сильно стрибнула у курсі — і результат не забарився, позначившись і на "бургерному індексі". Так, тоді українська гривня була недооцінена аж на понад 70%.
На противагу 2015, у 2008 році відповідність української ціни на бургер ціні в США найбільшою.
Що ж до інших країн у рейтингу, то найбільш переоціненими валютами у цьогорічному рейтингу виявилися швейцарський франк (на 18,4%) та норвезька крона (на 5,3%). Найбільш недооціненими валютами світу стали російський рубль (на 61,2%) та південноафриканський ранд (на 62%).
Добрий вечір, тобі, пане господарю! Сьогодні, 25 грудня, Україна святкує Різдво. А яке Різдво без… Читати більше
Кіно Регіна — найбільший зал в Ооді, центральній бібліотеці столиці Фінляндії Гельсінкі. Він вміщає 250… Читати більше
Celebrate the season with the best of Ukrainian holiday music! Check out our curated list… Читати більше
29 грудня закінчується збір заявок до Школи екологічної журналістики рішень. Встигніть подати заявку! Читати більше
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.