Оживити власний гардероб: перешивати, а не купувати
Теоретично вторсировиною може стати будь-яка річ, але на практиці на переробку потрапляє лише 15% ношеного одягу, все інше відправляється на смітник.
- Категорія: відходи
- Проблема: швидка мода, переповнені сміттєзвалища
- Рішення: Побутовий апсайклінг
Побутовий апсайклінг — використання для створення старих речей із власної шафи для створення нових елементів одягу.
5 перших кроків
- Переберіть речі у шафі, відсортуйте ті, які не носите.
- Підберіть модель майбутнього виробу та референси на тематичних форумах.
- Проконсультуйтеся з кравчинею щодо процесу перешивання чи подивіться відповідні відеоуроки.
- Підберіть з речей "на переробку" ті, які підходять під задуману модель тканиною чи фурнітурою.
- Розробіть викройку майбутнього виробу.
Детальніше
Стара футболка може виявитися майже буддисткою. Тільки не лякайтесь! Це тому, що вона може мати друге життя і навіть не одне! Наприклад, у вигляді білизни, килимка (якщо порізати на стрічки та сплести їх разом), авоськи, котячого ліжечка, топу. Перешивання власного одягу стає модним трендом. Теоретично вторсировиною може стати будь-яка річ, але на практиці на переробку потрапляє лише 15% ношеного одягу, все інше відправляється на смітник. Гарантією "другого життя" для речей не є навіть їхня передача у секонд-хенд — це лише подовжує шлях левової частини ношеного одягу до звалища. Так, один із наймасштабніших цвинтарів секонд-хенду можна побачити в африканській Гані. Жахливі картини гір відходів швидкої моди на прибережних територіях вражають — нікому не потрібний одяг просто змивається в океан.
Багато людей замислюються над тим, як допомогти природі самотужки. Альтернативою купівлі нового одягу може стати побутовий апсайклінг (upcycling), тобто вторинне використання власних старих речей, наділення їх новими характеристиками й перетворення їх на щось унікальне.
Можна перешити їх самостійно, або скористатися послугами спецательє. Швейний кооператив ReSew, що знаходиться у Києві, дуже відрізняється від звичайних ательє. Тут не тільки перешивають речі, що стали неактуальними, а й просувають принципи рівності, працюють на засадах горизонтальної взаємодії і діляться своїми знаннями, організовуючи воркшопи та коворкінги.
Джерело: Рубрика