І як обрати такий, щоби не переживати за свого улюбленця
Сезон відпусток у самому розпалі. Для багатьох це час, коли можна не тільки гарненько відпочити і розслабитися, а й підзарядитися на весь рік позитивними емоціями та новими враженнями, витративши довгоочікувану відпустку на подорожі. Залишити обридлу за час нескінчених локдаунів квартиру і виїхати на відпочинок в гори, на море, в інше місто або країну.
Але куди ж подіти собаку чи кота на час відпустки? З ким і де їх залишити?
Звісно, можна взяти домашнього улюбленця з собою. Багато готелів у наш час мають позначку pet-friendly, але в будь-якій подорожі з твариною треба бути готовим до додаткових незручностей. Чотирилапих друзів не цікавлять екскурсії, виснажують довгі піші прогулянки, з ними навряд чи пустять до музеїв і більшості закладів харчування, а у випадку подорожі за кордон кількість складнощів і перепон може збільшитися в рази. До того ж, бувають випадки, коли ми не можемо взяти тварину з собою і не можемо не поїхати.
Один з варіантів — доручити приглядати за своїм чотирилапим родичам чи друзям. Це цілком прийнятний варіант, особливо, якщо у вас є довірені особи, які люблять тварин, знають, як з ними поводитися і готові у будь який час взяти на себе цю відповідальність. Проте навіть у найлояльніших до вашого улюбленця людей можуть з'явитися власні плани і справи, хтось може захотіти теж кудись поїхати, врешті-решт ви можете почути на ваше прохання неочікуване, але тверде "ні".
Кілька років тому такий розвиток подій міг довести хазяїв домашніх тварин до розпачу, та на щастя, зараз відшукати у будь якому місті України спеціалізований готель для хвостиків не проблема. Такі готелі у нас тільки набувають популярності, але для західних країн це вже давно не рідкість.
Перший в світі сучасний готель для собак був заснований Джозефом С. Спорном в Нью-Йорку в 1986 році, він отримав назву "Yuppy Puppy". Спочатку він позиціонувався як служба нагляду за собаками, потім компанія виросла до "дитячого садка", а згодом і до готелю, оскільки попит на послуги з догляду за собаками ріс. Все частіше власники собак починали працювати на багатогодинних роботах, відправлятися у відрядження, подорожувати, і їм було потрібно місце, де могли б подбати про їх вихованців, поки хазяїв не було. На початку 90-х бізнес по догляду за собаками почав процвітати. Сьогодні понад 19 мільйонів собак у всьому світі є клієнтами спеціалізованих "дитячих садків" та готелів для собак. Тільки в США їх налічується більше 16 тисяч.
Одна з основних відмінностей між тимчасовими притулками для тварин в минулому і сучасними закладами – це кількість послуг і зручностей, які вони надають. Спочатку готелі для собак були набагато простіші, з невеликими зручностями, такими як місце для собак, щоб вони могли зрідка походити, клітки, обмежені послуги з догляду та трохи іграшок для ігор. Зараз же у собачих "дитячих садках" є все: басейни, закриті та відкриті майданчики, індивідуальні номери, телевізори, комп'ютерні ігри і навіть спа-процедури. За допомогою технологій і досліджень також покращилося розуміння здоров'я і механізмів поведінки собак. В результаті послуги стали більш просунутими, сфокусованими та ефективними.
А для деяких дуже розбещених домашніх тварин час, проведений в готелі, стає можливістю відпочити не гірше за своїх господарів.
Люди тепер ставляться до своїх улюбленців, як до дітей, — вони шукають більш інтерактивний та індивідуальний досвід для своїх вихованців, а не просто залишають їх на когось. Американські та європейські готелі класу люкс пропонують багато розкішних послуг, таких як особистий шофер до місця і назад, страви, приготовані шеф-кухарем, тренажерні зали для собак, щоб "втриматися у формі" після цих додаткових задоволень.
Коти теж відпочивають стильно. Так у сімейному пансіонаті для тварин в Лос-Анджелесі є розкішні номери для кішок, у тому числі котеджі та люкси з плюшевими ліжками і телевізорами. Для котів, яким потрібно більше взаємодії і уваги, є послуги з обіймів, прогулянки на природі та ігровий час. Загалом, ціни в готелях для тварин варіюються залежно від послуг від 30 до 200 доларів за ніч.
Сучасні пет-готелі здатні не лише доглядати тварин, а й вирішувати інші проблеми. Наприклад, перший п'ятизірковий готель винятково для котів, який відкрився в Малайзії, крім елітних номерів з кондиціонером і особливим меню, організував у готелі сервіс знайомств для котів. Залишити котика в готелі можна на термін від трьох годин до року, якщо ви, скажімо, поїхали вчитися або працювати в іншу країну. Варто, втім, бути обережнішими: деякі з клієнтів готелю скаржаться, що їхні вихованці сумують за готелем, коли їх забирають додому.
А респектабельний готель Canine and Feline для кішок і собак побудовано на місці покинутого виноградника в Португалії. Ця ділянка землі довго пустувала, аж поки нею не зацікавилася місцева архітектурна студія Raulino Silva Arquitecto. У новому готелі є цілий ветеринарний комплекс, роздягальні та душові кабінки для обслуговуючого персоналу. Тут собакам є де вдосталь побігати і пограти на свіжому повітрі, адже готель розташований за містом, на безпечній відстані від автомобільних трас. Проект був номінований на премію Dezeen Awards 2020 "Будівля року в сфері гостинності" —і не дарма, судячи з фото, пухнасті гості навіть дуже задоволені умовами.
У Великій Британії дівчина-підліток відкрила готель для земноводних, хом'яків і кролів всього за 2 фунти на добу, поки їх власники знаходяться у відпустці. Одразу ж після відкриття незвичайного готелю відбулося 400 бронювань! Ідея щодо готелю для невеликих тварин прийшла в голову 13-річної Тамзін Шіпвей на початку цього року, коли її родина спробувала і не змогла знайти професійну "няню", яка б могла подбати про їхнїх геконів, черепаху і кролика, поки вони були відсутні. З наближенням шкільних канікул і ослабленням обмежень через коронавірус, дівчина запитала свою маму, чи може вона відкрити власний бізнес у їхньому сімейному будинку і отримала згоду. Школярка зробила листівки, щоб розкласти їх по місцевим поштовим скринькам, і створила сторінку у Facebook – і з тих пір її завалили замовленнями. У своєму імпровізованому готелі "Tammy's Small Pet Hotel" дівчина радо приймає хом'яків, піщанок, мишей, кроликів, морських свинок, черепах, геконів і змій.
Готелі для тварин стали дуже популярними у наш час і в Україні, багато з них обладнані не гірше за закордонні аналоги і, можливо, єдине, чого їм не вистачає, так це розголосу та позитивного піару. Часто власників тварин лякають "жорстоким поводженням з тваринами", клітками, а насправді такого вже майже і немає. Є багато хороших готелей, але власники тварин до них просто не звертаються через страх. Втім, цей острах можна зрозуміти, більшість власників сприймають своїх вихованців не як тварин, а як членів родини, і дуже б не хотіли хоч чимось зашкодити їм.
Тому збираючись у відпустку, важливо не лише зробити правильний вибір самого готелю, а й враховувати потреби самого улюбленця. Адвокатка Євгенія Мнишенко, яка у 2018 році сама заснувала проєкт "Barkly готель для тварин" (м. Київ), і з того часу вважає популяризацію готелів для тварин своєю невеличкою місією, попереджає: є тварини, яким просто не підходить формат готелю, адже вони, скажімо, вигулюються 4-5 разів на день, потребують постійного контакту з людиною, не переносять "собі подібних" або просто неохоче залишають звичне для них середовище. У такому випадку опція готелю буде непідходящою, і в інтересах таких тваринок буде безпечне перебування з одним догсіттером, який 24/7 знаходитимеся з тваринкою, можливо, навіть у вас вдома.
Якщо ж ви бажаєте для вашого улюбленця компанію друзів, якщо ваш хвостик залюбки грається та проводить час з іншими собаками, він соціалізований та не проявляє агресії до людей та тварин, тоді раді вас вітати на просторі готелів для собак.
Євгенія Мнишенко наголошує, що кожен відповідальний власник має право впевнитися в наявності обов'язкових опцій, які повинні бути у "правильного готеля для тварин". Тут мова йде не про "дизайнерські інтер'єри" чи телевізори для тварин, окреме меню чи відеонагляд. Усе це важливо для вас, але не для вашого пухнастого. Розставивши пріоритети правильно, під час вибору готелю для чотирилапого друга, треба звернути увагу на наступне:
"На жаль, в Україні відсутні стандарти для готелів для тварин, — резюмує Євгенія Мнишенко, — а тому вам потрібно обирати, "відчуваючи серцем" та враховуючи потреби вашого улюбленця. У будь-якому випадку зараз в Україні безліч вартих вашої уваги готелів для тварин, де з любов'ю та професіоналізмом доглянуть за вашим хвостиком на час вашої відсутності. Світовий досвід показав важливість таких закладів та користь їх у житті власників тварин. Обирайте найкраще для ваших улюбленців, цінуйте бажання ваших хвостиків та будьте відповідальними під час вибору місця їх утримання".
Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше
Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.