Що відбувається

Як на затопленій Херсонщині рятують людей та тварин: фото

На ранок середній рівень підтоплення на Херсонщині наразі становить 5,61 метрів. Під водою залишаються 600 квадратних кілометрів області, з них 32% — правобережжя та 68% — лівий берег. Про це повідомляють в ОВА.

Фотокореспондент "Рубрики" працює на місці катастрофи.

Як повідомив голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Крук, зараз у місцях затоплення працюють майже 800 рятувальників та понад 170 одиниць техніки.

«У разі необхідності ДСНС готова залучити ще 250 осіб особового складу та понад 60 одиниць техніки, яка зараз перебуває в резерві. Кожне врятоване життя — це велика перемога», — сказав Крук.

Президент Володимир Зеленський заявив, що росіяни підірвали дамбу Каховської ГЕС спеціально для шантажу всього світу, та використовують повінь як зброю. Глава держави провів 6 червня термінове засідання РНБО, під час якого було погоджено комплекс міжнародних і безпекових заходів, щоб притягти рф до відповідальності за цей теракт.

Зокрема, членів Ради нацбезпеки і оборони поінформували, що є загроза затоплення до 80 населених пунктів. Крім того, у Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн машинного мастила, є ризик подальшого витоку ще понад 300 тонн.

Нагадаємо, у ніч на 6 червня, окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС. Таким чином загарбники намагаються зупинити контрнаступ ЗСУ.

В Енергоатомі заявили, що підрив окупантами дамби Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для ЗАЕС. А в Укргідроенерго повідомили, що Каховське водосховище витече протягом чотирьох днів. Внаслідок підриву машинної зали зсередини ГЕС повністю зруйновано. Станція не підлягає відновленню.

Свіжі дописи

  • Небайдужа

Ужгород крок за кроком стає безбар’єрним: як “Мрія в Дії” змінює місто

Безбар’єрне місто — це простір, у якому кожна людина може пересуватися, працювати, навчатися, відпочивати та… Читати більше

Friday January 31st, 2025
  • Корисне

Журналістика рішень від “Рубрики” в січні: топ-10 кейсів

Січень став місяцем випробувань для громадського та медіасектору в Україні. Із призупиненням програм USAID багато… Читати більше

Friday January 31st, 2025
  • Що відбувається

Публічне СЗЧ: які уроки слід винести зі справи Сергія Гнезділова

Щоби привернути увагу влади та суспільства до проблеми відсутності строків служби в армії, військовий Сергій… Читати більше

Friday January 31st, 2025
  • Корисне

Книга під рукою та експерименти зі сторінками: як зробити читання своєю звичкою

Про те, як нині виглядає портрет українського читача і що робити, щоб читати більше —… Читати більше

Friday January 31st, 2025
  • Небайдужа

Від недоступності до безбар’єрності: як кожен і кожна може вплинути на інклюзивність своєї громади

Чи може одна людина запустити процес інклюзивних змін у своєму місті? Історія Ольги Бобрусь доводить,… Читати більше

Thursday January 30th, 2025
  • Кейси

“У нашому підрозділі ми всі цивільні люди, які мають основну роботу”: як працюють добробати

Загалом в Україні є два основні способи потрапити у військо: дочекатися мобілізації або підписати контракт.… Читати більше

Tuesday January 28th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.