Росія далі залишається непередбачуваною та агресивною. Світ намагається це владнати. А українці за кордоном розповідають про те, з чим зіткнулася наша країна і якою важливою зараз стала єдність у боротьби проти агресора.
"Рубрика" вирішила дізнатися, як українська діаспора в усьому світі підтримує свою Батьківщину.
З 2014 року через російську агресію на Донбасі загинули близько 14 тисяч українців включно з цивільними. Частина наших територій окупована. Через це близько півтора мільйонів людей втратили свій дім.
Попри все це в інших країнах досі є люди, які не знають чи не розуміють, що Росія почала в Україні війну. Тепер же, коли Путін вирішив стягнути до українських кордонів небачену раніше кількість військової техніки, втягнувши в це Білорусь, російська агресія стає все очевиднішою для світу і навіть тієї його частини, що не цікавиться політикою.
Свій внесок у це робить і українська діаспора, що активно виходить на мітинг, збирає гуманітарну допомогу для вітчизняних військових і відкрито заявляє, що Путін — диктатор.
Українська діаспора в Канаді є найбільшою з-поміж решти українських. Окрім цього, вона активно підтримує співвітчизників, що залишаються на Батьківщині.
Від початку перекидання російської військової техніки на кордони з Україною у всьому світі українці почали виходити на акції протесту проти політики Володимира Путіна.
Наприкінці січня українська громада в Дубліні вийшла до будівлі парламенту Ірландії з синьо-жовтими прапорами і плакатами з гаслами #SayNoToPutin і #StandWithUkraine. Українських мітингувальників також підтримали депутати парламенту і представники громад з Грузії, Литви й Білорусі.
Тим часом у Вашингтоні відбулося віддразу кілька мітингів. Спершу українські діаспоряни прийшли до посольства Росії у Вашингтоні, вишикувавшись вздовж дороги біля будівлі. Основним закликом було недопущення повномасштабної війни між Росією та Україною.
За кілька днів акція протесту відбулася вже біля Білого дому. Таким чином діаспора дякувала президенту США Джо Байдену за підтримку, яку він надає Україні та за його включеність у перемовини з Росією.
У Грузії акція відбулася під посольством України — вона була спрямована на підтримку нашого народу. Як сказав у своєму виступі Заступник глави місії й радник Андрій Касьянов, зараз солідарність та міжнародна підтримка мають для України особливе значення.
В Іспанії з плакатами #SayNoToPutin вийшли в Барселоні, Валенсії, Сантандері, Мурсії та Мадриді.
Також акції на підтримку України відбулися в німецьких містах, серед яких Берлін, Кельн, Дрезден та інші. Назвали їх "Війна не має кордонів".
Окрім мітингів, діаспора в Америці, Ірландії та Великобританії періодично передає в Україну гуманітарну допомогу для бійців на Сході. Роблять це за підтримки українських волонтерів, які їздять на передову.
Мирні акції протестів і мітинги — дієвий спосіб контакту між політиками та їхніми виборцями у демократичних суспільствах. Так люди проголошують свою позицію і вказують посадовцям на те, яких рішень чекають від них.
Україна вже залучилася підтримкою різних країн на політичному рівні. Наприклад, лише серед новин з-за кордону за останній тиждень маємо такі:
Окрім цього, низка інших країн вже передала Україні зброю та фінансову підтримку, ще деякі країни готуються зробити це найближчим часом. За підсумками 2021-го року Україна і так на три позиції піднялася у рейтингу найсильніших армій світу, посівши 22-ге місце зі 140. Тепер же наша оборонна здатність зросла ще більше.
Як ще можна підтримати Україну незалежно від того, де ви живете?
Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше
Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.