fbpx
Сьогодні
20:36 07 Тра 2019

Громадські радники: хто такі і навіщо

Під кураторством Міністерства юстиції в Україні другий рік здійснюється проект "Громадські радники", мета якого є побудова сталої та спроможної спільноти, що може орієнтуватися в лабіринтах правових норм і процедур. Вже підготовлено три хвилі громадських радників, це трохи більше 60 людей.

Розібралися, кого ж можна називати громадським радником і як ним стати.

Хто вони

Громадський радники – це параюристи, тобто фахівці, які не обов'язково мають фахову юридичну освіту, але можуть надавати допомогу населенню в питаннях, що стосуються правових методів вирішення проблем, як окремих людей, так і громади в цілому. Радники отримали базові знання в різних галузях права, мають навички вирішення питань соціального характеру. Знаються на принципах реформ, що запроваджуються в державі, можуть виступати провідниками та популяризаторами цих процесів.

Як діють

Громадські радники, будуючи конструктивні діалоги, починають зі своїх сусідів – показують, як відстоювати права у своїх громадах, у своїх власних будинках. Розмовляють з колегами про те, як розвивати трудові колективи. Скеровують на допомогу, зорганізуються з тими, хто солідарний з ними – щоб намагатись вирішити ту чи іншу проблему.

Громадські радники: хто такі і навіщо

Громадський радники вже діють у 15 областях (64 громадах) України і прагнуть розвивати ідеї, що можуть посилювати вплив позитивних та послаблювати вплив негативних трендів. А саме – орієнтуються на те, щоб допомагати людям жити в реальності, пропагувати зміни, працювати з молоддю, дітьми, популяризувати успішні кейси спільноти, привчати, що "закон в громаді – один для всіх". Їхній ідеал – демократичне, вільне суспільство, де всі люди будуть жити у злагоді та будуть користуватися рівними можливостями.

Як стати громадським радником

Участь у навчанні відбувається на конкурсній основі. За результатами конкурсу відібрані учасники и учасниці запрошуються на навчання, що відбувається в три етапи, кожен по три дні з проміжком у місяць між ними.

Громадські радники

Для мешканців Північного регіону (Сумська, Київська, Чернігівська, Житомирська, Хмельницька, Вінницька області) у квітні пройшов перший етап навчання. Також передбачається навчання для мешканців Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської, Запорізької, Львівської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської, Закарпатської, Волинської та Чернівецької областей.

Для громадських радників створюються умови через запрошення до участі в різних тренінгах. Тим, хто працює з людьми в громаді та у спільноті, допомагають розробляти стратегічні спільні плани для пошуку ефективних рішень.

За новими наборами стежте на Фейсбук-сторінці спільноти.

Для чого

Щоб практикувати силу маленьких та систематичних кроків. Для того, щоб не "прогнуться под изменчивый мир" і залишатись людиною, відстоюючи свої права. Не чекати, що хтось прийде і наведе порядок в громаді, біля твого будинку. Держава в особі чиновників не вирішить проблеми у громаді. Для того, щоб невдоволені, і ті, хто скиглить і чекає що хтось щось зробить все за нього, привчались діяти і розуміти, що тільки від небайдужої частини мешканців залежить, наскільки гарним буде життя у громаді. Для того, щоб виходити у світ із печер власних стереотипів. Час позбавитися від міфів, які весь час насаджували людям політики і заангажовані ЗМІ.

Громадські радники

Це може поширити коло відповідальності трохи далі, чим звикли люди до цього. Адже тільки людина несе відповідальність за власне життя, і за те, що з цього життя вона робить. Відповідальність людини – це і порядок у громаді, і депутати, яких обирають в громаді, щоб представляти інтереси виборців та "лікувати" хворе тоталітаризмом суспільство, враховуючи, що майбутнє не можна передбачити, але можна створювати.

34937

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: