fbpx
Сьогодні
Розмова 16:45 14 Сер 2020

Від Шварценеггера до власника Booking.com. Як за карантин з Ужгорода записати інтерв'ю з ТОП-50 успішними людьми планети

Спойлер: small talks творять дива

Якщо ви коли-небудь замислювалися про особистісне зростання, читали книги про саморозвиток і слухали лекції мотиваційних тренерів, то, швидше за все, знаєте, хто такий Брайан Трейсі, Аллан Піз, Маршалл Голдсміта. Будь у вас можливість поговорити з цими людьми, чи скористалися би ви нею?

В Ужгороді живе людина на ім'я Геннадій Полонський. Він є професором англійської школи бізнесу і останні роки займався організацією візитів в Україну спікерів, відомих на весь світ, включаючи Трейсі, Піза, Голдсміта і багатьох інших. Геннадій працював у 30 країнах світу, від Італії до Сирії, і від Казахстану до Польщі, опублікував кілька книг, які видані в Великобританії, США, Канаді та Японії. Під час карантину він поставив собі за мету: записати інтерв'ю з ТОП-50 бізнесменами та успішними людьми планети і вже перейшов екватор. Найближчим часом він планує записати випуски з Чаком Норрісом, Памелою Андерсон і навіть Арнольдом Шварценеггером. Найцікавіше, що все це в нього виходить робити дистанційно, перебуваючи з інтерв'юйованими на різних континентами, а відео він публікує на своєму каналі на Youtube. Як йому це вдається?

"Я вирішив поділитися їх неймовірними історіями, життєвим досвідом і практичними порадами, неформально розмовляючи з ними. Я буду пропонувати багато чесних інтерв'ю з успішними і щасливими, всесвітньо відомими людьми, які хочуть поділитися своєю мудрістю, щоб зробити людей кращими, мудрішими і щасливішими", — пише він.

Геннадий Полонский

Геннадій Полонський

— Як у вас з'явилася ідея записувати інтерв'ю?

— Коли почався карантин, спочатку було велике полегшення, що нічого не потрібно робити, але дуже скоро стало нудно. Чим би зайнятися? Я подумав, чому б не зробити з тими людьми, яких я знаю, з якими довгий час працював, проект Happy achievers? Happy achievers — це люди, які щасливі, і разом з тим — дуже успішні. При чому успішний — це не обов'язково багата людина. У мас-медіа поняття "успіх" представлено дуже однозначно, але дайте відповідь на таке питання: не дуже багата людина, але щаслива, з хорошим тілом, живе довго — вона успішна? Так, 100%! У неї немає Bentley, і ніколи не буде, але чи можна говорити, що людина, яка має свій вертоліт чи літак — щаслива? Ми часто забуваємо, як би банально це не звучало, що щастя не в грошах.

Геннадий Полонский

Мартін Ліндстром и Геннадій Полонський

— За яким принципом ви обираєте героїв для інтерв'ю?

— У мене є дуже заможні і дуже багаті знайомі, але багато хто з них для мене не є happy achievers. Вони не щасливі і успішні, а просто багаті. У моєму передостанньому інтерв'ю був хлопець, Джеф Хоффман. Він господар Booking.com, мільярдер. І він щаслива людина, але при цьому дуже багато працює, ділиться тим, що знає, шукає проекти, робить світ кращим… Всі ці люди, які за моєю спиною, — за спиною у Геннадія стіна, повністю обвішана фотографіями. Там їх спільні фото з багатьма відомими людьми, від Арнольда Шварценеггера до Джона Максвелла і Стіва Возняка, — це щасливі люди, вони намагаються зробити світ кращим, це робить їх щасливими. Ось так.

Геннадий Полонский

Арнольд Шварценеггер и Геннадій Полонський

Геннадий Полонский

Стів Возняк і Геннадій Полонський

— Як у вас виходить вийти на зв'язок з усіма цими людьми?

— Це все сила нетворкінгу. І сила small talk. Це те, що допомагає по життю. Ось Ви, наприклад: не забувайте мене, коли доробите статтю. Потрібно підтримувати відносини. Я сам не дуже хороший в цьому, але знаю, що потрібно залишатися на зв'язку, щоб вийшов network.

Якщо мені потрібно зв'язатися з якоюсь людиною, я, як правило, питаю її контакт через знайомих, тому що якщо я піду безпосередньо, відповідь, швидше за все, буде негативною. Тому що у цих людей занадто багато справ, і занадто багато тих, хто, як і я, хотів би з ними зв'язатися. Тому вийти на них, як правило, можна або за дуже великі гроші, або через знайомих. Я можу похвалитися: у мене була розмова з Опрою Вінфрі. І це завдяки тому, що я знаю Мерилін Там, генерального директора Nike, а Опра — її сусідка зліва по ділянці. Звичайно, писати Опрі Вінфрі і домогтися відповіді неможливо, але завдяки Мерилін я з нею зв'язався. Тому коло людей треба весь час розширювати, як мережевий бізнес. Ось, наприклад, на наступному тижні у мене буде Ліс Браун — найбільший мотиваційний спікер, і найповажніший. Я вийшов на нього завдяки одному з моїх друзів, який сам запропонував зробити з ним матеріал. Тому силу нетворкінгу варто цінувати, але не ставитися до цього з точки зору "А що він може мені дати?". Просто якщо людина цікава, підтримуйте з нею стосунки, робіть це щиро. Взаємовідносини "Ти мені — я тобі" відразу видно, і це працює тільки один раз. Підтримка відносин — цінна наука.

У Геннадія в запасі багато історій, і з більшості можна винести цінний досвід. Те, що він розповів під час інтерв'ю, демонструє, що знайомства і підтримка старих відносин може принести користь великій кількості людей. Він показує фотографію за його спиною, де хлопець у кімоно і з медаллю гордо тримає в руках плакат "GENNADY POLONSKY. RESPECT".

Геннадий Полонский

— Багато років тому, коли я працював у Сербії, я дав одному хлопцю, який займався джиу джитсу певну суму грошей — йому не вистачало коштів, щоб поїхати на змагання. Для мене це не була велика сума — я працював консультантом в англійській компанії. Він запитав: "Геннадій, а як я можу віддати їх вам?", І я жартома відповів "Коли ти будеш відомий і багатий", — і забув. Минуло 8 років, і раптом дзвінок: "Геннадій, я Вас знайшов, і я готовий віддати вам гроші". Спочатку я зрадів, бо вже не отримував таких доходів, як тоді, але подумав і вирішив: нехай цей хлопець віддасть ці гроші тому, хто зараз у його черевиках. Він погодився з цією ідеєю, і сказав, що подвоїть суму. Минув деякий час, і я отримую серію фотографій, це — одна з них: чемпіонат світу з джиу джитсу, і хлопці, яких я в очі не бачив, беруть бронзу і вивішують плакат з моїм ім'ям. Виявляється, вони заклали фонд, який називається GENNADY POLONSKY і допомагає спортсменам, у яких немає грошей. Мені хочеться зараз плакати… Не те, щоб я ці гроші заробив, але я якимось чином стимулював процес, який допомагає іншим людям. І чим старше ти стаєш, тим більше щастя тобі приносять такі речі. Важливо допомагати іншим людям — не тільки собі.

— Що ви отримуєте від цього проекту?

Геннадій розповідає, що проект — некомерційний. Він нічого на ньому не заробляє — в середньому Youtube платить по 2 долари за 1000 переглядів. Це зовсім незначна сума, враховуючи те, що на каналі поки що тільки 190 підписників.

— Для мене це тільки витрати — тимчасові, фінансові… Взагалі я хотів зробити все інтерв'ю російською мовою, але це дуже дорого: 1 хвилина переозвучки коштує від 10 до 20 доларів. Зараз я шукаю людину, яка вміє робити субтитри, тому що від Google — вони жахливі, а робити переозвучку — дорого. Я замислююся над тим, щоб зробити краудфандингову платформу, щоб була можливість розподілити завдання, робити проект спільно. Тоді люди, які не знають англійської мови, теж могли б слухати і отримувати корисну інформацію…

А насправді, від кожного інтерв'ю є побічний ефект — сесія коучингу. У середу у мене буде Джон Демартіні. Він прочитав 35 тисяч книг, і для мене він — найрозумніший з усіх, кого я знаю. Після спілкування з Джоном з'являється відчуття, ніби напився чистої води. Це відчуття досі залишається в мені. І це чудово, і я безумовно вчуся у цих людей. Головне не відчувати, що ваша склянка — повна, тому що в такому випадку туди вже нічого не наллєш. Потрібно відчувати себе скромним і дивитися навколо і думати, від кого б що взяти цікаве, від кого б повчитися. Важливо і те, що я спілкуюся з цими людьми, тому що їм теж зі мною цікаво, адже не може бути, щоб такі довгі відносини між людьми зав'язалися, якщо інтерес проявляється тільки з одного боку. Для мене важливо, що Брайан Трейсі, який написав 86 книг, — мій друг. Мабуть, раз він зі мною спілкується, значить, я йому теж щось даю, значить, він чогось навчається, і це нормально.

Геннадий Полонский

Кейт Феррацци и Геннадій Полонський

— Як визначити, наскільки людина щаслива?

Якщо ми говоримо про тих, кого я запрошую у свої бесіди, то я впевнений в тому, що люди щасливі, тому що знаю їх особисто, знаю, що відбувається у них всередині. Ми часто дружимо сім'ями. Ось, наприклад, Аллан і Барбара Піз — хресні батьки моєї дочки, це дуже близькі мені люди. Коли з людиною спілкуєшся, відразу видно, щаслива вона, чи ні. Це зрозуміло з того, як часто вона дратується, смикається.

Головний показник щастя — це, напевно, активність людини. Ось, наприклад, Ворен Баффет: Він свій день народження проводить на роботі. Веселий, він каже, а як по-іншому? Просто щасливі люди знаходять справу, яка їм цікава, оточують себе людьми, з якими їм комфортно. Я ось, наприклад, вже років як 15 дав собі обіцянку не працювати з людьми, які мені не подобаються. Навіть якщо мені пропонують гроші, якщо я не хочу, я не буду з ними спілкуватися. І після цього моє життя розчистилося: кому не подзвониш — всі твої добрі друзі, а решта — ті, від яких ти відчуваєш роздратування або ті, які не живуть так, як ти вважаєш за потрібне, або їх цінності не збігаються з твоїми — ти від них відходиш і таким чином розчищаєш енергію. Пусто місце не буває, і коли ви відмовляєтеся від такого мерзотника, з'являються сили на щось нове. Важливо поставити собі за мету, наприклад, до 40 років я зможу собі дозволити спілкуватися тільки з тими людьми, які мені приємні.

— Розкажіть, а є спосіб навчитися бути щасливим?

— Цьому потрібно вчитися весь час. Ось, наприклад, у мене не задався сьогодні день з самого ранку. Маршалл Голдсміт — відомий коуч по лідерству, який входить до 50 найбільших мислителів в бізнесі. Він каже, треба ставити собі правильні питання. Не просто "Чому я такий щасливий?" або "Чому я такий нещасний?", а "Що я зробив сьогодні для того, щоб бути щасливим? Що я зробив з того, що мені подобається? Може бути, зайнявся своїм хобі або ходив на прогулянку? Що я зробив для своєї дружини, або для дітей, щоб вони були щасливими?". Може бути, варто зробити комплімент, або похвалити, або зробити щось несподіване…

Геннадий Полонский

Маршалл Голдсміт, Шейєр и Геннадій Полонський

А ще потрібно визначити свою систему цінностей, і дотримуватися їх. На сайті Джона Демертіні є безкоштовна система цінностей, де кожен може для себе їх визначити. Там 30 з чимось питань, на які потрібно відповісти. Часто люди не знають, що для них є цінністю, а після такої глибокої проробки виявляється, що її цінності — відмінні від тих, які були привнесені у її життя мас-медіа або її оточенням. А свої цінності — інші.

Коронавірус підтвердив, що цінностей насправді мало. Це любов, відносини з близькими, здоров'я — твоє і близьких, хороша вода, дах над головою і проста їжа. Усе. Нічого більше. Все інше — це гра. Я завжди наводив приклад однієї людини, я її знаю. Його звуть Аджад, і він воював під час Сербсько-Боснійської війни, був у полоні 2 роки. Його тричі водили на розстріл. Коли він вийшов звідти, він важив лише третину від того, що він важив. Одного разу він сказав мені: "Раніше для мене подряпина на моєму Mercedes була трагедією. Але після того, що я пройшов, це — взагалі нічого. І все нічого, тільки життя, здоров'я і близькі".

За словами Геннадія, щастя — це робота над собою. Під час інтерв'ю він згадав, що над тим, щоб бути щасливим, потрібна робота, потрібно змінювати щось у собі і багато працювати. Універсальної формули успіху, щастя і багатства немає, але збираючи досвід інших, працюючи над собою і займаючись улюбленою справою, досягти можна всього.

26027

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: