Корисне

Що створюють на Донбасі? Історія “Гік Бункеру” з Краматорську

Як живе і чим займається креативний простір на Донеччині

Не формулою Штайнмаєра єдиною. Життя на Донбасі триває, і є ініціативи, які не тільки створюють приклади успішних рішень, а й вирішують проблеми інших.

Краматорчанин Сергій Гаков завзята і заряджена духом технологій людина. З однодумцями він створив "Гік Бункер" – креативний простір Краматорська і тепер керує цією освітньою техно-лабораторією.

Головне завдання створювати креативні продукти. Передусім, співпрацювати зі школами і враховувати їхні потреби. Наприклад, сьогодні в розробці комплект для арифметики – вивчення частин, відсотків і дробу.

Основна ідея – універсальність, яскравість, тактильність. Елементи розміщені у коробці, з ними можна працювати як на столі, так і на дошці. Все створюється на обладнанні "Освітньої техно-лабораторії" за один робочий день, у повністю автоматичному режимі. 

А от проводять експерименти з новою комплектацією гри "Світ без обмежень", яку розроблено спеціалістами Центр розвитку майбутнього та UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, для використання в освітніх програмах інклюзивних класів нової української школи. Комплекти виготовлялися з екобезпечних та антиалергенних матеріалів, методом #3dдрук на обладнанні компанії 3D.Farm.

До "Гік Бункеру" звернулись викладачі Краматорської ЗОШ з ідеєю зробити окрему зону з розвиваючими іграми на логіку для відвідувачів молодіжних фестивалів технічного спрямування. Ідею підтримали і надали декілька комплектів матеріалів, у т.ч. набір "Світ без обмежень". Щоб збільшити вмотивованість у проходженні пунктів гри, шкільним командам з робототехніки запропонували різні заохочення.

Склав головоломку – отримай цукерку. Головоломка – це кубик з трьох абсолютно однакових частин, які не так просто складаються та розбираються. Кожен куб – символізує одну з сталих цілей ООН, та має додаткові позначки. 

Прочитав, що зашифровано шрифтом Брайля – отримай сувенір. Для молоді це дуже просте завдання. Їх алгоритм дій: погуглити, що це за точки, знайти відповідь – є спеціальний додаток, використати додаток у телефоні, який за допомогою камери зчитує точки та формує відповідь, у т.ч. в аудіальну. 

Зараз розробляють контейнер для мозко-пазлу та електронною частиною посібника.

Це така собі учбова модель мозку людини, яку розробили для техно-лабораторії інженери компанії 3D.Farm. Про всі учбові "фішки", застосування та реплікації цієї моделі вони розповідають на своїх пабліках, зараз така модель відправляється на тестування в "польових" умовах, в одну зі шкіл партнерів. Впровадженні таких проектів здійснюється за напрямком діяльності Програми ООН із відновлення та розбудови миру "Громадська безпека та згуртованість".

Свіжі дописи

  • Що відбувається

“Рубрика”, Lviv Media Forum та Український ПЕН отримали в ПАР відзнаку “Відвага заради демократії”

Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Кейси

Сергій Каліцун: “Я глянув на ногу, розраховував, що вона ціла. А її не було”

Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Що відбувається

Збільшення податків на тютюнові вироби: чимало активістів не згодні з рішенням

Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

582 години з турнікетом: як український військовий вижив у підвалі попри складне поранення

“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

Сергій Малечко: “У когось остання Тесла, а у мене сучасний протез”

38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Кейси

Зв’язок поколінь: як підлітки з Миколаївщини вчать літніх людей користуватися ґаджетами

“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.