Інвестиції в лісосмуги окуповуються відносно швидко, тож можуть приносити прибуток вже на восьмий-десятий рік після їхнього створення завдяки підвищенню врожайності захищених полів.
Лісосмуги — штучні лісові насадження, що створюються вздовж доріг і водойм, на схилах сільськогосподарських земель, на рівнинах і полях, на межах полів, довкола будинків, балок, ярів, пасовищ, фруктових садів тощо.
Лісосмуги зазвичай поділяються на три частини — навітряна, центральна та підвітряна.
До навітряного ряду вітер настигає найперше, тож він має складатися з щільних, швидкорослих дерев і чагарників, що запобігатимуть нагромадженню снігу посеред лісосмуги. Центральний ряд повинен складатися з високих швидкорослих дерев, що змусять вітер підійматися над лісосмугою. Підвітряний ряд має складатися з густорослих дерев та чагарників.
Інвестиції в лісосмуги окуповуються відносно швидко, тож можуть приносити прибуток вже на восьмий-десятий рік після їхнього створення завдяки підвищенню врожайності захищених полів. Пришвидшити окупність цього природоорієнтовного рішення можна шляхом використання молодих дерев, а не сіянців, а також обираючи швидкорослі види.
Насадження молодої лісосмуги потребують постійного належного догляду, зокрема поливу, щонайменше до часу, поки вони не приживуться. Надалі важливо підтримувати лісосмугу в належному стані, проводячи рубки догляду раз на п'ять-сім років.
Джерело: ГО «ПЛАТО»
Нематеріальна культурна спадщина України — це більше, ніж знання, навички чи обряди. Це частина живого… Читати більше
“Рубрика” поспілкувалася з організацією, що надає комплексну підтримку родинам, зокрема дає можливість лишити дитину в… Читати більше
Dive into the world of Ukrainian art! Discover its diversity and beauty through our list… Читати більше
Проєкт “Військо+1” став новою рекрутинговою платформою, завдяки якій десятки цивільних чоловіків та жінок змогли знайти… Читати більше
“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше
Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.