Social Project Awards

Доступний усім. Як фест “Файне Місто” став найінклюзивнішим масовим заходом в Україні

«Рубрика», як інформаційний партнер премії Social Project Awards, публікує тексти конкурсантів про свої соціальні проекти. Восени стартує відкрите голосування за кращу ініціативу у кожній з номінацій

19-22 липня неподалік Тернополя пройшов 6-й міжнародний музичний фестиваль «Файне Місто». Завдяки реалізації проекту «Рівні можливості» на фестивалі «Файне Місто» десятки людей з інвалідністю з усіх куточків України змогли долучитись до музичного свята, побачити та почути свої улюблені гурти.

Щоб зробити фестиваль найдоступнішим масовим заходом України організатори розпочали з того, що зробили вхід для людей з інвалідністю 1 та 2 груп абсолютно безкоштовним. До території фестивалю і в зворотному напрямку курсувало спеціально-обладнане «Соціальне таксі». Орієнтуватись на території та почувати себе більш комфортно гостям з інвалідністю допомагали 25 волонтерів, які пройшли відповідне навчання. Територією був прокладений «Безпечний маршрут» із спеціального покриття, щоб гостям на візках було комфортно пересуватись між локаціями. Перед головною сценою  облаштували подіум і особливі гості не лише чули, але й добре бачили свій улюблений гурт. На території також були розміщені спеціальні вбиральні.

«Я відвідала фестиваль вперше і безмежно щаслива, що туди потрапила. Це неймовірний шквал емоцій, прекрасна атмосфера прекрасні люди. Були нові знайомства, обмінялися контактами, домовилися зустрітися на наступний рік. Фестиваль дав можливість таким людям комунікувати, знайомитися і це дуже позитивний аспект. Однозначно я планую відвідати його і наступного року», – ділиться враженнями 22-річна Юлія.

 Дівчині важко самотужки долати пішки звичні для пересічних людей відстані. Проте, завдяки інклюзивності фестивалю, вона змогла насолоджуватися музикою улюблених гуртів протягом усіх днів фесту, адже користувалася спеціально облаштованою локацією біля головної сцени.

«Ми перебували на своєрідному подіумі з комфортними умовами, який давав прекрасну видимість того, що відбувалося на головній сцені. Були сидячі місця, парасольки від дощу, або сонця. Особливо відзначу і саму дорогу до головної сцени: відстані на фестивальній території великі, і самотужки там пересуватися складно. Проте були прокладені прорезинені доріжки, які давали можливість скористатися різними видами спеціального транспорту», – розповідає Юлія.

Для формування толерантного ставлення до людей з інвалідністю на фестивалі працювала «Територія можливостей», на якій кожен охочий міг зіграти у баскетбол на візках чи пройти лабіринт із зав'язаними очима.

Завдяки реалізації проекту понад 16 000 гостей з України та світу привернули свою увагу до проблеми створення належної інфраструктури для людей з інвалідністю.

«Виявилось, що поруч з нами проживають люди, які не мають вільного та легкого доступу до благ, які доступні нам. Сподіваємось, що нашим проектом ми подарували радість людям які, на жаль, більшу частину свого життя проводять у власних помешканнях, через відсутності елементарних зручностей у бетонних джунглях. Можновлядцям, чиновникам та політикам ми показали та довели, що на прикладі невеликого міста, Файного міста, можна зробити комфортні умови перебування для всіх, незалежно від можливостей. Сподіваємось, що наш проект надихне їх на прийняття правильних рішень для людей з інвалідністю», – коментує один із організаторів фестивалю Максим Черкашин.

Цьогоріч проект «Рівні можливості на фестивалі «Файне Місто» є одним з претендентів на перемогу у конкурсі Social Project Awards. На думку організаторів, фестиваль власним прикладом довів, що і в нашій державі можна облаштувати невелику, комфортну і доступну територію для людей з інвалідністю та сподіваються, що їх приклад підхоплять й інші організації та проекти.

Підтримати проект можна за посиланням.

Проект доступності та екологічності фестивалю "Файне Місто" реалізовується у партнерстві з благодійним фондом "Карітас Тернопіль", Файне.UA за підтримки "Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Ірина Масло

 Нагадаємо, що до 29 серпня активісти з усієї України можуть подати заявку на другу щорічну премію соціальних проектів Social Project Awards. Після закінчення прийому заявок триватиме онлайн-голосування, де кожен може віддати голос за три проекти. "Рубрика" запрошує номінантів премії розповісти на своїх сторінках про ініціативу, що допоможе знайти більше її прихильників і є додатковою промоцією пропозиції голосувати за неї. Деталі тут.

Свіжі дописи

  • Кейси

“Захотілося практично допомогти країні”: як підлітки створюють інновації для розмінування України

“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Здоров’я

Подарунки з користю для здоров’я: що придбати рідним на новорічні свята

“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Кейси

Дмитро Демченко: “Хочу допомагати пораненим, які переносять це важче та впадають у відчай”

Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Корисне

Які подарунки обрати у ветеранських бізнесів? Корисний гайд з 12 ідей

Вибір різдвяних і новорічних подарунків — це можливість не лише порадувати близьких, а й підтримати… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Кейси

Навички для відновлення: як програма Skills4Recovery допомагає українцям реінтегруватись у ринок праці

Війна змусила шість мільйонів українців виїхати з України за кордон, а ще стільки ж стали… Читати більше

Wednesday December 18th, 2024
  • Корисне

Celebrate Ukrainian Christmas: three fun ideas to try

Unwrap the joy of Ukrainian Christmas with Rubryka! Embrace traditions, enjoy festive foods, and create… Читати більше

Tuesday December 17th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.