Екорішення

Евакуювати рій: як вивезти бджіл в безпечне місце

Бджільництво в Україні є експортоорієнтованою галуззю економіки, наша держава стабільно входить у першу п'ятірку постачальників меду у світі.

  • Категорія: комахи
  • Проблема: вимирання бджіл, знищення вуликів
  • Рішення: Евакуація бджіл

Бджільництво — галузь сільського господарства, яка займається розведенням бджіл та отриманням від них меду, ⁣воску та інших продуктів бджільництва.

5 перших кроків

  1. Дізнайтеся про досвід евакуації рою інших пасічників.
  2. Зверніться до місцевого самоврядування. Бджільництво в Україні вважають стратегічним напрямком розвитку, що прописано в законодавчих актах, тож нехтувати можливістю отримати державну підтримку не варто. 
  3. Якщо ви зареєстровані як юридична особа (але не як ФОП), ви можете скористатися державною програмою релокації бізнесу. 
  4. Зверніться до волонтерів. Найбільш масштабною організацією з захисту тварин, яка допомагає вивозити будь-яких живих істот із небезпечних територій, є UAnimals. 
  5. Залучіть додаткову фінансову підтримку від грантових програм.

Детальніше

В українському уряді бджільництво вважають стратегічним напрямком у розвитку сільського господарства України. Крім того, що в цій галузі в Україні залучена значна кількість людей, бджільництво має велике значення для запилення сільськогосподарських культур та підвищення рівня їхньої врожайності, а це суттєвий внесок в економіку нашої держави. Бджільництво в Україні є експортоорієнтованою галуззю економіки, наша держава стабільно входить у першу п'ятірку постачальників меду у світі.

Водночас багато бджолярів постраждало через війну — через складність релокації пасік, обстріли та збитки вони можуть припинити свою справу назавжди. Але не варто опускати руки — багато пасічників знайшли виходи з найскладніших ситуацій та зберігають корисних комах попри все. Якщо ви також займаєтесь бджільництвом та бажаєте релокувати свою пасіку, можна скористатися досвідом інших українських бджолярів. Крім зазначених вище варіантів, можна спробувати залучити додаткову фінансову підтримку допоможуть спеціалісти з USAID в рамках проєкту "Економічна підтримка України". Допомога надається спеціалістам з декількох галузей, окремо з яких виділено "Бджільництво". Тут пасічники знайдуть і додаткові навчальні курси, й можливості співпраці з виробниками вуликів зі спеціальними знижками, консультаційний супровід експорту меду тощо.

Джерело: Рубрика

Свіжі дописи

  • Небайдужа

Ужгород крок за кроком стає безбар’єрним: як “Мрія в Дії” змінює місто

Безбар’єрне місто — це простір, у якому кожна людина може пересуватися, працювати, навчатися, відпочивати та… Читати більше

Friday January 31st, 2025
  • Корисне

Журналістика рішень від “Рубрики” в січні: топ-10 кейсів

Січень став місяцем випробувань для громадського та медіасектору в Україні. Із призупиненням програм USAID багато… Читати більше

Friday January 31st, 2025
  • Що відбувається

Публічне СЗЧ: які уроки слід винести зі справи Сергія Гнезділова

Щоби привернути увагу влади та суспільства до проблеми відсутності строків служби в армії, військовий Сергій… Читати більше

Friday January 31st, 2025
  • Корисне

Книга під рукою та експерименти зі сторінками: як зробити читання своєю звичкою

Про те, як нині виглядає портрет українського читача і що робити, щоб читати більше —… Читати більше

Friday January 31st, 2025
  • Небайдужа

Від недоступності до безбар’єрності: як кожен і кожна може вплинути на інклюзивність своєї громади

Чи може одна людина запустити процес інклюзивних змін у своєму місті? Історія Ольги Бобрусь доводить,… Читати більше

Thursday January 30th, 2025
  • Кейси

“У нашому підрозділі ми всі цивільні люди, які мають основну роботу”: як працюють добробати

Загалом в Україні є два основні способи потрапити у військо: дочекатися мобілізації або підписати контракт.… Читати більше

Tuesday January 28th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.