- Категорія: відходи
- Проблема: швидка мода
- Рішення: Етичний гардероб
Етичний гардероб — це правила покупки речей та формування гардеробу, який найменше шкодить довкіллю.
5 перших кроків
- Купуйте розумно: краще менше, але краще.
- Перешивайте старі речі.
- Включайтеся у фрисайклінг — спробуйте не купити нову річ, а обмінятися з кимось вже вживаною, проте ще придатною до використання.
- Ставте собі питання "хто зробив цю річ?"
- Потоваришуйте з точками ресейлу. Речі з історією — це круто.
Детальніше
Згідно з дослідженням The Huffington Post, люди щороку використовують лише 80 мільярдів одиниць одягу із 150 мільярдів. Якщо ви зіткнулися з проблемами "нічого носити" і при цьому "новий одяг не поміщається у шафу", то час замислитись про спосіб формування гардероба. Наразі усвідомлені споживачі роблять ставку на curated wardrobe — ретельно відібраний гардероб.
Коли вибираєте річ, використовуйте принцип "Сost per wear" (ціна речі за одне вдягання). Суть принципу проста: припустимо, що в магазині перед нами дві речі. Перша — джинсова куртка Levi's, яку можна носити роками. Друга — шовкова літня спідниця. Обидві речі коштують 4000 грн. Припустимо, на рік куртку ми носитимемо 90 із 365 днів. Спідницю — 10 днів із 365-ти. Якщо ми розділимо 4000 грн на 90 днів, то ціна куртки за одне одягання дорівнюватиме близько 45 грн. Якщо ми розділимо 4000 грн на 10 дні, то ціна спідниці за одне одягання дорівнюватиме 400 грн. Таким чином, джинсову куртку ми одягатимемо частіше, ніж шовкову спідницю, і це вигідніша та екологічніша покупка.
І будьте уважні до матеріалів. Синтетична футболка розкладається за 40 років, завдаючи великої шкоди екології. Футболка з бавовни — протягом 2-3 років, з меншою шкодою для планети.
Джерело: Рубрика