Перспективною заміною звичайним пластмасам може стати біопластик, оскільки він вирішує одразу дві проблеми: скорочує використання нафти й зменшує глобальне забруднення.
Пінопласт — матеріал білого кольору, укладений у міріади мікроскопічних тонкостінних клітин зі спіненого полістиролу, розкладається десятки років.
Перспективною заміною звичайним пластмасам може стати біопластик, оскільки він вирішує одразу дві проблеми: скорочує використання нафти й зменшує глобальне забруднення. Наразі кількість пластику, отриманого з біологічної сировини, становить близько 1% з усіх доступних на ринку полімерів і має стійку тенденцію до зростання — у 2019 році ринок біопластику оцінювався в $7 млрд. І за прогнозами дослідників, у найближчі п'ять років він продовжить збільшуватися на 16% щороку. Яку тільки сировину не використовують зараз виробники для виготовлення біопластику — цукровий очерет, картоплю, кукурудзу, коріння кассави, рицинову олію.
У Херсонському державному аграрному університеті випадково винайшли спосіб виробляти з грибів екологічний матеріал, схожий на пластик. Херсонські науковці-аграрії, експериментуючи з технологіями вирощування глив, створили природний пінопласт.
Джерело: Рубрика
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше
Нічого не хочеться, а речі, які раніше приносили розраду, більше не радують? Сьогодні дедалі більше… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.