Ще з 1975 року 1 жовтня офіційно вважається Міжнародним днем музики. З цього приводу “Рубрика” підготувала підсумок про трансформацію сфери розваг, яка відбулась за останній рік.
День музики щорічно святкують 1 жовтня. Це міжнародне свято, яке було запроваджено 45 років тому міжнародною музичною радою при ЮНЕСКО з метою популяризації музичної культури в усьому світі. У цей день проводяться концерти та інші музичні заходи, виставки витворів мистецтва, що пов'язані з музикою.
"Рубрика" також відзначає Міжнародний день музики та розповідає про те, як змінилась ця індустрія за останній рік, адже 2020 — перший рік в історії, коли вся культурна індустрія трансформувалася з космічною швидкістю, відкривала нові формати та поставала у незвичайних проявах.
На початку і під час локдауну "Рубрика" писала про рішення, які застосовували діячі культурної сфери за кордоном, а тепер, коли карантин триває вже майже як півроку, ми ділимось тим, що вигадали в культурній галузі України.
Ірина Горова, співвласниця групи компаній «MOZGI GROUP» розказала, що під час карантину багато діячів зазнали фінансових втрат, оскільки концерти та корпоративи — це основний заробіток багатьох артистів. Проте тепер, коли є монетизація на YouTube, навіть локдаун не став перепоною для творчості та не так сильно вдарив по кишенях співаків та медійників.
"Під час карантину ми, як і інші артисти, підтримали державні програми, по типу Stay Home. Ми записували роліки про підтримку гігієни та агітацією залишатись вдома. Потап записав перший ролик в порожньому залі, де він виступав без глядачів. Це дуже важко для артиста, але ми зробили це для підтримки духу. Ми робили джингли для онлайн-уроків у школах, підтримували морально та матеріально лікарів — намагалися робити все, що можемо", — розповідає Ірина.
На карантині почали об'єднуватися формати онлайн і офлайн. У Палаці спорту пройшов концерт, знову ж таки, без глядачів, де виступили "Время и Стекло", ПТП, MOZGI, із застосуванням технології доповненої реальності. Змінився й формат подачі матеріалу.
Для України принципово новим став мюзикл "РИТМ", знятий Монатіком, який об'єднав артистів.
Денис Блощинський, співзасновник фундації соціальних інновацій «З країни в Україну» та івент агенції 42, зауважив, що якби не існування креативної індустрії в онлайні, то зараз, після часткового скасування карантину, її би зовсім не існувало.
Соціальні мережі стали справжнім порятунком, і дуже доречною стала поява нової мережі Tik Tok, де відтепер створюються стратегії популяризації деяких артистів. Також більш затребуваними стали подкасти в Україні. Це новий тренд для України, і у нас поки що не так багато подкастерів, але саме карантин став каталізатором розвитку.
Принципово новим форматом, що навряд чи залишиться після карантину, але став порятунком та зв'язком між артистом та глядачем, стали онлайн-концерти. І хоча нічні мери європейських міст стверджують, що після локдауну вони будуть нецікаві глядачам, це — безпрецедентні випадки, що надовго залишаться у нашій пам'яті.
Онлайн-концерти проводило багато українських артистів, і це навіть було трендом у перші місяці локдауну. Винятком не став і, наприклад, інді-поп гурт [O], що був у Нацвідборі Євробачення та виділився серед інших незвичною інтерпретацією фольклорних мотивів.
Соціальної дистанції дотримувались і під час інших концертів, куди глядачі приїжджали на машинах. Тут зберігся принцип автокінотеатру, але замість фільму глядачі дивились на виступ БЕZ ОБМЕЖЕНЬ.
І хоча по задумці виходити з машини не дозволялось, люди, що скучили за масовими заходами все ж таки трішки порушували карантинні правила.
Для того, щоб не збирати натовп під сценою, організатори концерту BRO!Fest, що відбувся цього літа в Києві, зібрали глядачів перпендикулярно до сцени і назвали це вертикальним концертом. Під балконами готелю "Братислава" було встановлено сцену, а гості концерту споглядали виступ з балконів у номерах.
"Так, карантин пройде, але не мине криза, тому потрібно робити нові продукти, повторювати рішення, які використали за кордоном чи вигадувати власні", — завершила Ірина Горова. І це правильно. Подкасти, мюзикли на YouTube, колаборації та концерти через доповнену реальність, лампові міні-вечірки та ще багато всього, чому тільки належить виникнути в Україні — все це — результат плідної діяльності українських митців, час на досягнення якого нам подарував тотальний локдаун.
Dive into the world of Ukrainian art! Discover its diversity and beauty through our list… Читати більше
Проєкт “Військо+1” став новою рекрутинговою платформою, завдяки якій десятки цивільних чоловіків та жінок змогли знайти… Читати більше
“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше
Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше
“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше
Швидка і проста випічка (і не тільки), яку можна приготувати для благодійного ярмарку. Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.