Враховуючи воєнний стан та удари по нашій енергосистемі, зараз як ніколи постає питання ощадливого використання будь-яких ресурсів, серед яких — газ. “Рубрика” поспілкувалася з експертами з АТ “Київоблгаз“ і розповідає, як цього досягти.
✅ Перевірте систему опалення. Потрібно перевірити систему на герметичність. Якщо є "підтікання", це призведе до додаткових втрат. Раз на рік необхідно проводити технічне обслуговування опалювальних приладів: проводити чистку та регулювання.
✅ Встановіть газовий лічильник. Тоді ви будете сплачувати лише за фактично спожиті куби газу. Також, заощадити споживання газу допомагає модем — пристрій, який допомагає зчитувати та передавати показання лічильника автоматично — вам не доведеться робити цього самостійно.
❗️Не хитруйте! Досі є клієнти, які намагаються "зекономити", втручаючись у роботу лічильника: підробляють пломби чи намагаються "скрутити" показання приладу обліку газу. У "Київоблгазі" зазначають, що факти такого втручання легко встановлюються й охочим заощадити в такий нечесний спосіб доведеться сплачувати чималі штрафи.
✅ Якщо у вас встановлено застарілий газовий котел, то зверніть увагу на те, що коефіцієнт корисної дії (ККД) у нього низький. Ваш котел споживатиме надмірну кількість газу, а в оселі все одно буде прохолодно. Його краще замінити на сучасніший котел. Такі котли мають вдвічі більший ККД, до 112%. Це дозволить ощадливо використовувати газ — зазвичай новий котел окуповується за два опалювальні періоди.
До речі, газове обладнання можна змінювати в будь-яку пору року. Роботи з заміни обладнання тривають кілька днів, відповідно, на деякий час вам доведеться поступитись своїм комфортом. Але думка про те, що обладнання не можна міняти взимку — міф.
Обираючи котел, необхідно враховувати споживчу потужність та технічні характеристики газової системи. Але є нюанси. Ось п'ять основних правил з підбору газового котла.
І хоча вартість сучасного котла, вища, ніж в традиційного, вони мають менші габарити та працюють ефективно при невеликих навантаженнях. Наприклад, на опалення у теплу погоду.
Мідні теплообмінники — не піддаються корозії, вимагають менше палива для прогріву. Але є більш дорогими. Зазвичай, ними комплектуються імпортні котли.
Сталеві теплообмінники — найбільш розповсюджені. Дуже довговічні, але мають низку недоліків. Перший — це корозія, яка може з'являтись як всередині, так і ззовні. Другий — велика маса самого теплообмінника. Тому для його прогріву потрібно більше палива. До того ж виробники збільшують товщину стінок теплообмінника та внутрішніх порожнин, що також відбивається на енергоефективності.
Нові сертифіковані котли ви можете придбати у найближчому 104.ua Клієнтському просторі. Це якісне і сучасне обладнання, яке пройшло всі необхідні перевірки.
Персональний менеджер допоможе підібрати необхідне за потужністю й ціною обладнання, яке допоможе заощадити газ.
✅ До речі, у нинішніх умовах, заощадити електроенергію можна, нагріваючи воду не бойлером, а газовою колонкою. Це не тільки допоможе енергосистемі України у непростий час — це буде вигідніше й для вашого бюджету.
✅Найчастіше тепло втрачається через неякісно спроєктований (утеплений) дах. Помітити це легко: у погано утепленому будинку сніг на даху тане. Якщо снігу немає, придивіться в морозну погоду на повітря над дахом. Тепло, яке виходить, буде перетворюватись на пару та викривляти тло. Тож дах краще утеплити.
✅Перевірте вентиляцію. Якщо вона стара й несправна, то забиратиме з приміщення тепло. А ще — нестимете небезпеку життю усіх, хто перебуває у приміщенні.
✅ Перевірте вікна на щільність. Маленький протяг може знижувати температуру у кімнаті на кілька градусів. Тож, якщо маєте протяги, загерметизуйте щілини ватою чи поролоном та заплануйте замінити вікна на металопластикові.
✅ Радіатори потрібно чистити, оскільки наліт (окалина) всередині труб може стати причиною менш ефективного опалення. Навіть за один опалювальний сезон ефективність радіатора може знизитися на 10%! У жодному разі не намагайтесь зробити це самостійно, зверніться до спеціалістів.
✅ Встановіть на радіатори екрани. Окрім того, що це чудове сучасне інтер'єрне рішення, вони також здатні акумулювати та віддавати тепло.
✅ Поставте регулятор опалення на радіатор. Існують ручні регулятори або прогресивніші — що управляються дистанційно зі смартфона.
✅ Перевірте димові та вентиляційні канали. За несправних димоходів та вентканалів (далі — ДВК) шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються у приміщенні. Тож ДВК-система повсякчас має бути цілою та справною. Для цього її треба періодично обстежувати, а в разі необхідності прочищати та ремонтувати.
❓ Хто може перевірити димохід та вентиляційний канал у моєму будинку?
Це роблять або власники помешкання самостійно, або балансоутримувачі — в багатоквартирних будинках. Знайти перелік компаній, які мають повноваження проводити такі роботи в Київській області можна за посиланням.
❓ Як часто потрібно перевіряти димоходи та вентиляційні канали?
❓Цікавий факт — якщо не обслуговувати регулярно газовий котел, його коефіцієнт корисної дії може знизитись на 40%.
✅ Коли готуєте на газовій плиті, слідкуйте за тим, щоб об'єм та розмір посуду відповідав діаметру конфорки. Полум'я не має виходити за межі каструлі чи сковороди, це допоможе ощадливо використовувати блакитне паливо.
❗️ У "Київоблгазі" також наголосили, що звичка багатьох людей обігрівати приміщення за допомогою газової духовки та плити, викрутивши всі вентилі на максимум — є вкрай небезпечною.
Добрий вечір, тобі, пане господарю! Сьогодні, 25 грудня, Україна святкує Різдво. А яке Різдво без… Читати більше
Кіно Регіна — найбільший зал в Ооді, центральній бібліотеці столиці Фінляндії Гельсінкі. Він вміщає 250… Читати більше
Celebrate the season with the best of Ukrainian holiday music! Check out our curated list… Читати більше
29 грудня закінчується збір заявок до Школи екологічної журналістики рішень. Встигніть подати заявку! Читати більше
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.