Екорішення

Енергія з пакетів та підгузків: як працює біокотельня при лікарні на Житомирщині

В Житомирі у грудні 2020 року запустили проєкт, який не тільки дозволяє розвантажувати звалища, а й виробляти енергію з відходів, здешевлюючи опалення в місті.

  • Категорія: енергоефективність
  • Проблема: критична нестача енергоресурсів, руйнування енергосистеми
  • Рішення: Енергія з медичних відходів (біопаливо)

Біопаливо або біологічне паливо — органічні матеріали на кшталт деревини, відходів та спиртів, які використовують для виробництва енергії.

5 перших кроків

  1. Разом з представником медустанови, де буде працювати котельня, проконсультуйтеся з виробником спецобладнання.
  2. Сформуйте проєкт майбутньої біокотельні, розрахувавши кількість відходів, які виробляє лікарня і кількість тепла, яку вони здатні виділяти.
  3. Закупіть та установіть необхідне спеціальне обладнання.
  4. Встановіть та перевірте систему фільтрації викидів.
  5. Проведіть навчання персоналу та забезпечте технічне обслуговування обладнання.

Детальніше

Проблема відходів стає все гострішою з кожним роком: перероблення не завжди можливе і не надто розвинене в Україні. А сміття стає все більше. В Житомирі у грудні 2020 року запустили проєкт, який не тільки дозволяє розвантажувати звалища, а й виробляти енергію з відходів, здешевлюючи опалення в місті. Це котельня від котлозаводу "Крігер" — унікальна установка для України. Використання твердих побутових відходів як палива — новація, яка могла б стати цікавою кожному місту. 

Установка Крігера здатна переробити 170 кг медичних відходів на годину. За рік же вона може прийняти й перетворити на енергію 1000 тонн медичних відходів з лікарень не тільки на території Житомирської області, а й з усієї України. Все це — з дотриманням екологічних норм і виробленням тепла. Котельня працює на суміші дерев'яної тріски та РДФ — сортованих твердих побутових відходів, які не можна переробити далі, серед них кольоровий целофан, підгузки, розкислий папір. Зараз суміш складається в пропорції 25/75, але надалі планується перейти на суміш 50/50.

Зараз котельня опалює обласну психіатричну лікарню, на території якої й знаходиться. Надалі енергією з таких установок можна забезпечити опалення шкіл, лікарень, комунальних установ і житлоплощі. На сьогодні така котельня здатна забезпечити тепловою енергією 25 тисяч квадратних метрів житла або, наприклад, навчальних, лікарняних установ. 

Джерело: Рубрика

Свіжі дописи

  • eРубрика

Віртуальна речниця МЗС Вікторія Ші: необхідність воєнного часу чи спосіб відвернути увагу?

Першого травня Міністерство закордонних справ опублікувало вітальне слово нової консульської представниці. Нею виявилась цифрова особа… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Що відбувається

Eurovision 2024 Ukraine: meet Jerry Heil and alyona alyona

From talented vocalist Jamala to entertaining performer Verka Serducka, Ukraine has always offered strong and… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Корисності

У кого є ревінь, той має обід, або що приготувати з румбамбару: сім рецептів на всі смаки 

Пироги, джем, салат, соус до мʼяса і навіть борщ — усе це можна приготувати з… Читати більше

Friday May 3rd, 2024
  • Здоров’я

“Відчувається, ніби ти перед телевізором із десятком сюжетів, і при цьому потрібно щось робити”: що таке РДУГ і чому це не про виховання?

“Рубрика” поспілкувалась з експерткою Центру когнітивно-поведінкової терапії Олександрою Омельченко про прояви РДУГ — розладу дефіциту… Читати більше

Thursday May 2nd, 2024
  • Корисності

Журналістика рішень працює: 10 найкращих статей “Рубрики” у квітні

Рішення інклюзії, підтримки, захисту довкілля та взаємодопомоги: “Рубрика” зібрала десять кейсів, які українці втілювали цього… Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Корисності

Рецепти пасок з різних регіонів: смачні святкові рішення

“Рубрика” зробила добірку давніх рецептів пасок, якими поділилися жительки різних регіонів України. Читати більше

Wednesday May 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.