В Житомирі у грудні 2020 року запустили проєкт, який не тільки дозволяє розвантажувати звалища, а й виробляти енергію з відходів, здешевлюючи опалення в місті.
Біопаливо або біологічне паливо — органічні матеріали на кшталт деревини, відходів та спиртів, які використовують для виробництва енергії.
Проблема відходів стає все гострішою з кожним роком: перероблення не завжди можливе і не надто розвинене в Україні. А сміття стає все більше. В Житомирі у грудні 2020 року запустили проєкт, який не тільки дозволяє розвантажувати звалища, а й виробляти енергію з відходів, здешевлюючи опалення в місті. Це котельня від котлозаводу "Крігер" — унікальна установка для України. Використання твердих побутових відходів як палива — новація, яка могла б стати цікавою кожному місту.
Установка Крігера здатна переробити 170 кг медичних відходів на годину. За рік же вона може прийняти й перетворити на енергію 1000 тонн медичних відходів з лікарень не тільки на території Житомирської області, а й з усієї України. Все це — з дотриманням екологічних норм і виробленням тепла. Котельня працює на суміші дерев'яної тріски та РДФ — сортованих твердих побутових відходів, які не можна переробити далі, серед них кольоровий целофан, підгузки, розкислий папір. Зараз суміш складається в пропорції 25/75, але надалі планується перейти на суміш 50/50.
Зараз котельня опалює обласну психіатричну лікарню, на території якої й знаходиться. Надалі енергією з таких установок можна забезпечити опалення шкіл, лікарень, комунальних установ і житлоплощі. На сьогодні така котельня здатна забезпечити тепловою енергією 25 тисяч квадратних метрів житла або, наприклад, навчальних, лікарняних установ.
Джерело: Рубрика
Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше
Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.