Що відбувається

Чому їздити до Єгипту стало ще дешевше? Пояснює віцеміністерка туризму

А також «Рубрика» розповідає про будівництво 23 нових міст, наплив туристів з Росії та про те, що буде, якщо заразитися на коронавірус на відпочинку

Гада Шалабі — заступниця міністра туризму і старожитностей Єгипту. Минулого тижня вона приїхала в Україну з офіційним візитом, під час якого дала пресконференцію, на якій «Рубрика» записала для вас найголовніше. 

Зокрема, Шалабі розповіла, що рада тому, що Українці все частіше вибирають Єгипет як місце, де вони можуть провести відпустку, особливо після того, як була знята частина карантинних обмежень: в перший місяць відкритих кордонів Єгипет відвідало всього 89 туристів, а зараз кількість відпочивальників зросла до 90 тисяч на місяць — в Хургаді, Шарм-ель-Шейху і Марса-Аламі. 

«Все це — результат проведених медіакомпаній, престурів для журналістів, блогерів і інфлюенсерів. Велику роль зіграли туристи, які поверталися додому з приємними враженнями та запускали сарафанне радіо», — пояснює Гада Шалабі кореспонденту «Рубрики»

Але є і негативна сторона. В останні місяць-півтора кількість туристів з України зменшилася на 30-40% — це одна з причин візиту Шалабі — з'ясувати, чому українці перестали прилітати на відпочинок. 

«Одна з причин, яку мені назвали — занадто велика спека в Єгипті. Але після першого дня в Києві я зрозуміла, що тут набагато спекотніше, ніж там, і причина не в цьому. Я не очікувала, що в Україні може бути так спекотно», — жартує Гада. У тіні сьогодні термометр показує понад 30 градусів. 

Їздити в Єгипет тепер дешевше

Нещодавно були введені нові правила для тих, хто вже вакцинувався, — такі туристи можуть не пред'являти ПЛР-тест при в'їзді, що здешевлює подорож. А минулого тижня в Єгипті презентували новий онлайн-портал Visa2Egyptпридбати візу можна вдома за допомогою комп'ютера і стояти в черзі на візу в аеропорту тепер нема потреби.

Що роблять з туристами, які приїжджають з підробленими ПЛР-тестами

Єгиптяни не ставлять цілі покарати тих, хто приїхав з підробленим тестом на коронавірус — їх не заарештовують, не висилають з країни та не накладають штрафи. Замість цього прибулим надається можливість здати тест після приїзду, при цьому добу, поки чекатимете результатів тесту, доведеться провести в спеціальному ізоляторі — частині готелю, виділеному спеціально для туристів, які очікують результат аналізу.

Якщо тест покаже негативний результат, ви вирушите до готелю, втративши один день своєї відпустки, але в разі, якщо ви хворі, вас направлять до лікарні. 

Що буде, якщо я захворію на коронавірус в Єгипті?

З липня минулого року Єгипет відвідало 1,3 мільйона туристів, і з усієї цієї кількості захворіло на коронавірус близько 30 осіб. Попри таку невелику кількість випадків зараження, в Єгипті є дві лікарні, місця в яких виділені спеціально для туристів — в південній частині Синаю і біля Хургади. За необхідності вас транспортують, і якщо потрібно — на вертольоті. У кожній лікарні — по 200 ліжкових місць з усією необхідною апаратурою, виділених спеціально для тих, хто захворів у подорожі, знаходячись в «туристичній» частині Єгипту. За словами Гади, цієї кількості місць вистачає, і в лікарнях є вільні місця. 

Всі витрати на лікування водночас покриваються приймальною стороною — Єгиптом, або страховою компанією, але в тому випадку, якщо турист підпише документ про те, що відповідальність за його лікування бере на себе страхова компанія. 

Якщо ж ви захворієте, знаходячись, наприклад, в Каїрі, ви потрапите у звичайну лікарню: «У столиці досить лікарень. Ми не говоримо про це в публічній сфері, оскільки більшість питань виникає саме в туристичній сфері. Те, що в Каїрі, як і в інших містах Єгипту, багато лікувальних закладів — очевидно», — говорить Гада Шалабі.

В Єгипті є телефон гарячої лінії — 19654, за яким можна звертатися, якщо ви захворіли на коронавірус. Незабаром в кол-центрі з'явиться можливість говорити з україномовними операторами. 

Чи чекає Єгипет напливу туристів з Росії?

Президент Росії Володимир Путін 8 липня 2021 року зняв заборону на регулярні та чартерні польоти в Єгипет, що, звичайно, означає великий наплив туристів, який виросте в рази. Втім, навіть закриті кордони не заважали росіянам приїжджати в Єгипет — турецькими авіалініями, через Білорусь або прилітаючи в Каїр і далі роз'їжджаючись по своїм готелям. Що стосується появи нового штаму коронавірусу — Дельта, який вже виявлено в Росії, Гада Шалабі відповідає: ситуацію тримають під контролем. 

«Ми моніторимо поширення коронавірусу, в тому числі і його нових штамів. Як тільки в країні проживання туриста ситуація погіршується, ми вводимо нові запобіжні заходи», — запевняє заступниця міністра туризму. 

Водночас збільшувати заповнюваність готелів уряд поки не збирається: нормами дозволено заповнювати тільки 70% номерів у готелях. Що стосується зростання цін на путівки, яке може стати цілком логічним наслідком зростання напливу туристів, це повністю залежить від туроператорів. Самі готелі підвищувати ціни поки не збираються, оскільки вони й так досить постраждали від карантинних обмежень та надавати перевагу в ціні конкурентам не хочуть.

23 нових міста і 21-а столиця Єгипту

За останні кілька років в Єгипті відкрилося 24 нових музеї, оскільки артефакти, знайдені археологами, вже нікуди дівати: «Єгипет може похвалитися настільки багатою історією, що практично на кожній ділянці можна знайти предмети старовини. У нас навіть заборонено починати будь-яке будівництво, поки ви не отримаєте документ про те, що дана ділянка не є історично цінною», — пояснює Гада. 

Зараз країна направляє колосальні зусилля на будівництво нових міст. У наступному році планується завершення будівництво Iconic tower в Новій Адміністративній Столиці Єгипту — 80-поверхова вежа стане найвищою будівлею у всій Африці та буде підійматися над новим містом, 21-ю столицею Єгипту, на 385,5 метрів!

«З кожним вашим наступним приїздом до Єгипту ви будете бачити все нові й нові пам'ятки», — запевняє Гада. 

Свіжі дописи

  • Що відбувається

“Рубрика”, Lviv Media Forum та Український ПЕН отримали в ПАР відзнаку “Відвага заради демократії”

Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Кейси

Сергій Каліцун: “Я глянув на ногу, розраховував, що вона ціла. А її не було”

Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Що відбувається

Збільшення податків на тютюнові вироби: чимало активістів не згодні з рішенням

Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

582 години з турнікетом: як український військовий вижив у підвалі попри складне поранення

“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

Сергій Малечко: “У когось остання Тесла, а у мене сучасний протез”

38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Кейси

Зв’язок поколінь: як підлітки з Миколаївщини вчать літніх людей користуватися ґаджетами

“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.