- Категорія: повітря
- Проблема: забруднення повітря, зміна клімату
- Рішення: Зменшуємо вуглецевий слід
Вуглецевий слід — сукупність викидів усіх парникових газів, які утворились (прямо та опосередковано) внаслідок діяльності окремої людини, організації, міста, країни тощо.
5 перших кроків:
- За можливості, використовуйте потяг або автобус замість літака, особливо на дистанції менше ніж 500 кілометрів;
- Шукайте прямі перельоти, адже під час зльоту та посадки літака вивільняється найбільше вуглецю. Надавайте перевагу авіалініям, які дбають про зменшення "вуглецевого сліду";
- Обирайте популярні формати сталого туризму. Наприклад, як у проєкті "Зелені шляхи", де подорожують маршрутами для безмоторного транспорту чи пішки;
- Беріть з собою мінімальну кількість речей, це допоможе більш ефективному використанню палива;
- Дорогою до аеропорту чи вокзалу скористайтеся громадським транспортом. Порівняно з таксі та особистою автівкою, він спричиняє менше викидів CO2 та менше заторів.
Детальніше:
Глобальне потепління, підняття рівня світового океану, кислотні дощі та зміна клімату загалом – це майбутнє людства. За оцінкою NASA, впродовж останнього століття середня температура на Землі, зросла від 0,6 до 0,9 °C. Причина — вуглекислий газ.
Якщо ми нічого не змінимо, виникне загроза не лише для нас, але й для усього живого. Індивідуальний вуглецевий слід можна визначити на основі чинників, об'єднаних у 4 категорії: їжа, транспорт, дім та речі.
Транспорт відіграє найбільшу роль у нанесенні шкоди довкіллю: внаслідок спалення бензину в атмосферу потрапляє велика кількість вихлопних газів. Наприклад, у ЄС транспорт є джерелом чверті усіх викидів вуглецю.
Якщо хочете бути екодружніми, забудьте про літак. У найвіддаленіші куточки Землі варто добиратися кораблем, а в близькі регіони – наземним транспортом.
Подорож літаком у 20 разів шкідливіша для природи, ніж мандрівка потягом.
Джерело: WWF