- Категорія: звірі
- Проблема: масове вбивство тварин, відходи виробництв
- Рішення: Екологічний шкірзамінник
Шкірзамінник — це матеріал, який застосовують замість натуральної шкіри для виготовлення взуття, одягу, галантерейних і технічних виробів.
5 перших кроків
- Дослідіть представлені на ринку альтернативи виробам зі шкіри.
- Підберіть для себе найбільш зручний аналог та при оновленні гардероба надавайте перевагу виробам саме з нього.
- Вивчіть особливості догляду за екологічним шкірзамінником, щоб він прослужив вам довше.
- Поділіться цією інформацією в соціальних мережах та агітуйте людей відмовитися від виробів зі шкіри та хутра.
- За нагоди даруйте речі з екологічного шкірзамінника рідним та друзям, щоб вони на практиці переконалися в його якості.
Детальніше
Виробництво шкіри та хутра — жорстокий та шкідливий процес, але ці матеріали настільки давно та глибоко вкорінились в наш побут, що обійтися без них не так просто. Шкіру використовують у різних виробництвах, починаючи від одягу, взуття та аксесуарів, закінчуючи книжками, меблями та навіть шпалерами.
Речовини та хімічні сполуки, що використовують при обробленні шкур (сірчана кислота, сульфат хрому та амонію, поверхнево-активні та знежирювальні речовини) у сукупності лишають значний екологічний слід та мають негативний вплив на здоров'я працівників та людей, які живуть поряд з фермами.
Екологічних альтернатив хутра та шкіри багато. Серед найпопулярніших:
- Алькантара — синтетичний текстиль, що виготовляють з ультрамікрофібри. Такий матеріал набагато витриваліший, ніж замша, його легко чистити, він приємний на дотик, краще тримає форму, не має запаху та пропускає повітря.
- Fique — веганська шкіра з волокна, яке міститься у рослинах виду Furcraea. За словами виробника, у створенні волокна Fique використовуть на 10% менше енергії, ніж при виробництві пластикової шкіри, так званого "шкірзаму".
- Fleather — шкірзамінник, який вирощують на підкладці з зів'ялих рослин. Шкіра виходить гарної якості, досить еластична та міцна. Її можна використовувати для будь-яких виробів.
- Хутро з коноплі. Веганське, гіпоалергенне та біологічно розкладне конопляне волокно вже давно є широко використовуваним природним волокном у Європі.
Джерело: Рубрика