Крашанки — один з головних символів Великодня, але не поспішайте купувати прикраси для них! Розповідаємо, що не так з красивою плівкою та фарбою у пакетах для яєць, а також, як екологічно та безпечно зробити ваш Великдень яскравим 🙂
Плівки ПВХ-плівки не потрібно використовувати. Їх не можна здати в переробку, а при спалюванні вони виділяють токсичні речовини. На жаль, поки їх місце тільки на звалищі. Чи потребує краса Великодня стільки екологічних жертв?
В епоху, коли харчова промисловість дедалі більше скидається на хімічну, у переддень Великодня банальний інстинкт самозбереження змушує нас шукати природних барвників для крашанок. Їхні барви не такі яскраві й насичені, як у синтетичних фарб, але здатні створити природні ніжні кольори та цікаву палітру відтінків. Та найголовніше, вони безпечні для здоров'я!
Взяти квіточку/листочок/травинку, замочити у воді, прикласти до яйця перед фарбуванням, туго обгорнути марлею/капроном. Занурити яйце у воду для фарбування. 20 хвилин — і готово!
Для створення інших візерунків вам знадобиться та сама марля/капрон і трохи фантазії: замість рослин використовуйте нитки, візерунки, вирізані з тканини чи цупкого паперу, крупи.
Подрібнити потрібні інгредієнти у воду (1 частина природних барвників на дві частини води).
Миті яйця кімнатної температури покласти туди ж, поставити на вогонь, довести до кипіння, залишати на маленькому вогні ще зо 20-30 хвилин.
Дістати яйця, промити у теплій воді, обережно просушити серветкою. Для блиску можна натерти яйця олією.
Якщо лишити яйця у відварі в холодильнику на ніч — колір буде ще яскравішим.
Готово!
Як пофарбувати яйця в лушпинні цибулі — відео:
Ми рекомендуємо фарбувати яйця тільки натуральними барвниками, які можна знайти на кухні — такий спосіб не зашкодить вам і природі, а залишки харчових відходів відправляйте на компост 😉 Включіть фантазію і щасливого Великодня!
Читайте також:
Тисячі українців, як військових, так і цивільних, приносять додому гільзи, патрони, гранати, частини снарядів і… Читати більше
Рішення для розбудови комьюніті, комфортних міст, українського підприємництва та інклюзивності суспільства. Читати більше
“Рубрика” відвідала берег Каховського водосховища та дізналась, як змінилось життя Кушугумської громади після російського теракту… Читати більше
Перетворити власний травматичний досвід спочатку на текст п’єси, а потім поставити її на сцені —… Читати більше
Безпека як основний вектор для трансформацій міської інфраструктури Читати більше
4 вересня росіяни вдарили по Львову дронами та ракетами. 189 будинків зазнали пошкоджень, 60 людей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.