Крашанки — один з головних символів Великодня, але не поспішайте купувати прикраси для них! Розповідаємо, що не так з красивою плівкою та фарбою у пакетах для яєць, а також, як екологічно та безпечно зробити ваш Великдень яскравим 🙂
Плівки ПВХ-плівки не потрібно використовувати. Їх не можна здати в переробку, а при спалюванні вони виділяють токсичні речовини. На жаль, поки їх місце тільки на звалищі. Чи потребує краса Великодня стільки екологічних жертв?
В епоху, коли харчова промисловість дедалі більше скидається на хімічну, у переддень Великодня банальний інстинкт самозбереження змушує нас шукати природних барвників для крашанок. Їхні барви не такі яскраві й насичені, як у синтетичних фарб, але здатні створити природні ніжні кольори та цікаву палітру відтінків. Та найголовніше, вони безпечні для здоров'я!
Взяти квіточку/листочок/травинку, замочити у воді, прикласти до яйця перед фарбуванням, туго обгорнути марлею/капроном. Занурити яйце у воду для фарбування. 20 хвилин — і готово!
Для створення інших візерунків вам знадобиться та сама марля/капрон і трохи фантазії: замість рослин використовуйте нитки, візерунки, вирізані з тканини чи цупкого паперу, крупи.
Подрібнити потрібні інгредієнти у воду (1 частина природних барвників на дві частини води).
Миті яйця кімнатної температури покласти туди ж, поставити на вогонь, довести до кипіння, залишати на маленькому вогні ще зо 20-30 хвилин.
Дістати яйця, промити у теплій воді, обережно просушити серветкою. Для блиску можна натерти яйця олією.
Якщо лишити яйця у відварі в холодильнику на ніч — колір буде ще яскравішим.
Готово!
Як пофарбувати яйця в лушпинні цибулі — відео:
Ми рекомендуємо фарбувати яйця тільки натуральними барвниками, які можна знайти на кухні — такий спосіб не зашкодить вам і природі, а залишки харчових відходів відправляйте на компост 😉 Включіть фантазію і щасливого Великодня!
Читайте також:
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше
Нічого не хочеться, а речі, які раніше приносили розраду, більше не радують? Сьогодні дедалі більше… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.