fbpx
Сьогодні
Спецпроєкт 09:05 18 Вер 2021

День електронної книги: 5 книг українською на будь-який читацький смак

English version here

Рубрика

Щойно електронна книжка з'явилася, у колі книголюбів почалися суперечки: електронна чи паперова? Драма не згірше, ніж шекспірівська. Ми не будемо довго дискутувати на цю тему, а залишимо вибір за читачами. Натомість нагадаємо, що електронні книги — це можливість з будь-якого ґаджету у будь-якій точці світу читати українські книжки. Одне з найбільших вітчизняних видавництв "Наш Формат" має у своєму асортименті чимало електронних книг на всі смаки. А спеціально до Міжнародного дня читання електронних книг (18 вересня) ми підготували огляд п'яти найпопулярніших електронних книг "Нашого Формату".

"Джерело" Айн Ренд 

Джерело Айн Ренд

Роман, уперше опублікований 1943 року, від того часу і донині залишається всесвітнім бестселером. Це твір американки східно-європейського походження, відомої перш за все як авторки культового твору — "Атлант розправив плечі" (1957 р.)

Серед шанувальників творчості цієї  письменниці  побутує думка, що ідеї викладені у "Атланті" — це розширена версія "Джерела", тож якщо вам лінь читати опус з трьох пухкеньких частин, то можна ознайомитися з ідеями капіталістичного індивідуалізму та стоїцизму саме з "Джерела".

Головний герой — талановитий архітектор Говард Рорк. Оповідь про його життя та погляди починається з університетських часів. Вже тут він значно різниться від однокурсників, а його проєкти видаються незрозуміло новаторськими для більшості. 

Говард Рорк — людина, що незмінно слідує своєму покликанню. Він розуміє, що жертвуючи власними благами, особистим життям і не потураючи гордині й прагненню слави, він служить важливій меті: зробити архітектуру такою, що служитиме людському комфорту, зробить житло доступним, а форми — простими. 

Така художня література — це не тільки філософія стоїків та індивідуалістів, але ще й подорож історією архітектури початку 20 століття, а також скарбниця бізнес-ідей. Коханню тут також знайшлося місце, та чи може воно бути щасливим, зважаючи на особливий спосіб життя архітектора?

"Рорк сам один сидів за столом захисту. Натовп спершу витріщався на нього, та зрештою облишив це, лютуючи, що не відчуває від тих витрішків жодного задоволення. Рорк не був пригнічений і не поводився кричуще. Він здавався відстороненим і спокійним – не як людина в громадському місці, а наче людина, яка слухає на самоті радіо у своїй кімнаті. Він не робив ніяких нотаток; на столі перед ним не було жодних паперів, лише великий коричневий конверт. Натовп може пробачити будь-кому, лише не людині, яка залишається нормальною під натиском масового колективного глуму. Дехто спершу збирався його пожаліти; але за кілька хвилин усі його зненавиділи".

"Вузький коридор. Держави, суспільства і доля свободи" Дарон Аджемоґлу, Джеймс Робінсон 

Вузький коридор. Держави, суспільства і доля свободи

Що таке свобода у сучасному світі і що роблять держави і політики, щоб не перетинати її здорові межі? Водночас, що може зробити суспільство і що вже робить, щоб ці межі були чіткими та непорушними? Автори світового бестселера "Чому нації занепадають" — пpoфecop кaфeдpи eкoнoмiки Гapвapдcькoгo унiвepcитeту, Дарон Аджемоґлу та eкoнoмicт i пoлiтoлoг, пpoфecop Шкoли державнoї пoлiтики iмeнi Гappica Чикaзького унiвepcитeту, Джеймс Робінсон — вважають, що метафорою шляху до свободи є вузький коридор, який пролягає між тиском деспотичної держави й насильством від бездержав'я. Саме цю думку вони яскраво ілюструють у своїй новій праці.

Ця метафора свободи — відображення сучасних та минулих політичних реалій, де одним країнам вдається досягти свободи у найкращих її проявах і процвітати, а інші — скочуються до деспотизму.  Двоє науковців пояснюють, як виник міф про справжню свободу Західного світу, і що стоїть за досягнутим балансом.

Якщо ви бодай одного разу міркували над тим, що таке свобода, чи є у неї своя ціна, чи є у свободи межа і що стоїть за цим глибоким поняттям, то автори вам додадуть думок для роздумів. А можливо, й готову відповідь, яку вони аргументують дослідженнями з країн у різних куточках світу.

"Між страхом і гнітом деспотичної держави, з одного боку, та насильством і беззаконням, що породжені бездержав'ям, з другого, пролягає вузенький коридор до свободи. У цьому коридорі держава й суспільство не тільки борються, а й співпрацюють. Ми говоримо про "коридор", а не про "двері", позаяк досягнення свободи — це тривалий процес: треба пройти чималий шлях цим коридором, доки насильство буде взято під контроль, будуть написані й впроваджені закони, а держава стане служити своїм громадянам".

"Жити із "зеленим серцем". Подбай про себе і планету" Ґей Браун 

Жити із

Ви впевнені, що засіб, яким ви щодня миєте брудний посуд, не містить фосфатів? Адже саме вони додають Дніпру зеленого кольору. Еко-активістка та блоґерка Ґей Браун розклала тему екологічного побуту по поличках і дала практичні поради, як зменшити взаємний токсичний вплив: людини на природу і середовища на наше здоров'я і комфорт.

Дівчина, покладаючись на наукові дослідження та власний багаторічний досвід, дає поради у кількох ключових частинах нашого життя. Пояснює, як обирати засоби для особистої гігієни та якої шкоди завдають продукти з сегменту мас-маркету. Не оминає тему харчування і аналізує, як до нас на стіл потрапляють молочні продукти, червоне м'ясо, м'ясо птиці та яйця, дещо сумнівний продукт — риба, овочі та фрукти тощо. Ґей також ділиться секретами облаштування безпечної еко-оселі. Усе це підкріплює загальний спосіб життя, низку маленьких щоденних рішень: чим годувати свою домашню тварину, який одяг купувати і чи купувати узагалі, пересуватись громадським транспортом чи автомобілем? 

Для всіх, хто цікавиться темою екології, книга стане цінним джерелом ідей та мотивації до змін. 

"Неприємний наслідок забруднення зовнішнього повітря — повітря з вулиці потрапляє в будинки, тому більша частина взаємодії із забрудненим повітрям відбувається саме в наших оселях та інших будівлях. За даними EPA середовище у приміщеннях в 2–5 разів токсичніше, ніж зовні. Ця цифра вражає, проте в певному сенсі це хороша новина, оскільки вам легше контролювати повітря, яким ви дихаєте в приміщенні. Тримати свій дім у чистоті, добре його провітрювати і звільнити від часток пилу — це хороший початок".

"Радість. Магія простих речей" Інґрід Фетелль Лі 

Радість. Магія простих речей

Якщо ви вже передчуваєте, як на вас буде тиснути осіння меланхолія та сірість міст українських зим, тоді видання дизайнерки та дослідниці впливу кольору та текстур на людське самопочуття — подарунок долі.

Сучасні тренди у сфері дизайну інтер'єрів та одягу тяжіють до мінімалізму та стриманих пастельних кольорів. Чи робить це людей, які живуть у білих стінах з сірими меблями і носять бежевий чи чорний одяг, щасливішими?

У виданні "Радість" Інґрід пояснює як різноманіття кольорів, текстур, поверхонь, матеріалів та взаємодія з ними впливає на людські емоції. Наводить безліч досліджень та прикладів, які підтверджують її теорію. Наприклад, неймовірну статистику зменшення рівня кримінальних справ у містечку, де перефарбували стіни будинків з бляклих і темних на яскраві та барвисті.

Наявність веселкових кольорів та дрібних деталей покращують продуктивність, приваблюють і додають радості на підсвідомому рівні кожен раз, коли око зачіпається за яскраву пляму.

Якщо ви шукаєте ідей для оформлення домашнього робочого простору, офісу чи будинку, то Інґрід має цілком практичні поради. 

"Оселя з купою гострих кутів загрозлива не лише для дитини — це створює певний ризик для кожного. Гострі кути уповільнюють наші рухи та збільшують атмосферу офіційності в просторі, цим уповільнюючі потік енергії. Круглі форми мають зворотний ефект. Поставивши у вітальні круглий чи овальний кавовий столик, ви помітите, що атмосфера спокійної, стриманої взаємодії почне поступатися жвавим бесідам і спонтанним іграм".

"10 уроків для світу після пандемії" Фарід Закарія 

10 уроків для світу після пандемії

Фарід Закарія — впливовий політичний аналітик у США, експерт CNN із міжнародних відносин (автор програми Fareed Zakaria GPS), редактор колонки у Washington Post та автор бестселерів "Постамериканський світ" і "Майбутнє свободи".

У своїй книзі, яку за версією Amazon визнано найкращим нонфікшеном 2020 року, автор міркує над наслідками пандемії, яка торкнулася всіх жителів Землі. Неймовірно, як невидимий вірус об'єднав усіх нас у боротьбі проти себе, при цьому ізолювавши сім'ї і цілі країни у своїх домівках за зачиненими дверима.

Про які ж уроки міркує Фарід? Наприклад, про те, що має значення не розмір державного апарату, а його ефективність. Або ж про взаємоввічливість експертів та їхніх слухачів. Аналітик описує нову цифрову реальність, до якої ми вступили. Те, як на противагу останній, ізольованість і комунікація через екрани підтвердила теорію Арістотеля про гостру соціальність людей як виду. І наостанок, постпандемічний світ виявив, що найкращі реалісти — це ідеалісти. 

Книга, яка не може не відгукнутися чи не викликати роздумів та тем для дискусій, адже Covid — це боляче, страшно, але близько і дуже реально.

"За оцінками Центрів контролю та профілактики захворювань, три чверті нових захворювань людей походять від тварин. Так було з вірусами СНІДу, SARS, MERS, пташиного грипу, свинячого грипу і, найімовірніше, нового коронавірусу. Оскільки у багатьох куточках світу люди почали жити ближче до диких тварин. У країнах, що розвиваються, модернізація відбувається так швидко, що вони у прямому сенсі живуть у кількох різних століттях одночасно. У Вухані та інших подібних містах Китай розбудував сучасну економіку, яка спирається на складні технології, але у тіні хмарочосів працюють ринки диких тварин з величезною кількістю екзотів — а це ідеальне середовище для передавання вірусів тварин людям. А мешканці таких місць зараз мобільні, як ніколи: вони швидко поширюють інформацію, товари, послуги — і захворювання".

Даруємо читачам "Рубрики" промокоди на книжки з цієї добірки! Для цього треба взяти участь у розіграші на сторінці "Рубрики" в Facebook, допис тут

Партнерська публікація

1
4074

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: