Де знайти

Як розвинути внутрішній туризм: 3 правила з досвіду Німеччини

Практично кожен німець може дозволити собі відпочинок за кордоном, але більшість обирає подорожі своєю країною. Враховуючи потенціал України, час робити висновки

Із 70 мільйонів подорожей, які німці здійснили у 2018 році, 27% припадає саме на Німеччину. Це найбільший показник. Улюблений німцями іспанський острів Майорка, який на другому місті, має лише 13%.

Чому ж в Німеччині настільки розвинутий внутрішній туризм і на що варто звернути увагу Україні – читайте у нашому матеріалі.

1. Різноманіття та зручність маршрутів

По-німецьки детальна та дуже проста організація туристичних маршрутів у бідь-якому куточку країни – один з головних факторів високого розвитку внутрішнього туризму.

У Німеччині є все для відпочинку. І море – аж два – на півночі країни. І Альпи – на південному сході. Є великі мегаполіси і затишні німецькі містечка з фахверковими будиночками. Тут можна зустріти вражаючі національні парки, заповідники та дива природи. Власні «діснейленди» для відпочинку з дітьми.

Подорожувати можна на автівці, поїздом, велосипедом чи навіть пішки – усі маршрути в деталях можна знайти в інтернеті. І дороги до будь-якої туристичної принади – відмінні.

2. Інформація – легкий вибір туристичних цілей

Знайти туристичний маршрут на будь-який смак надзвичайно просто. Кожне німецьке місто має сторінку в інтернеті. Просто задайте у пошуковику назву міста, наприклад, Берлін, крапка, «de» (berlin.de).

На кожній такій сторінці є обов'язковий розділ «туризм». У ньому – найрізноманітніші пропозиції із детальним описом маршрутів, годин роботи, вартості квитків  та телефонами туроператорів.

Наприклад, на сайті Берліна пропонують двогодинну екскурсію на Тойіельсберг (або «Чортову гору»). Її можна замовити щодня з 10 до 14 години за 39 євро з людини. Утім, до цього унікального місця можна прийти і без екскурсії. Колись тут була американська станція прослуховування, що ловила сигнал зі Східної Німеччини. Сьогодні ж – це одна з найбільших галерей стріт-арту в Європі та улюблене місце креативної молоді.

Тойіельсберг

За цим принципом можна вибрати туристичну ціль у будь-якому куточку Німеччини та отримати повний пакет інформації.

Також у Німеччині є 44 пам'ятки культурної спадщини ЮНЕСКО: такі як Аахенський чи Кельнський собори. Усі пам'ятки описані на сайті організації і до них легко дістатися залізницею.

3. Інфраструктура, що заохочує подорожувати

Німецька залізниця

Німецька залізниця мотивує на подорожі в межах федеральних земель та на вихідних.

Наприклад, по землі Північний Рейн-Вестфалія можна цілий день їздити регіональними поїздами та автобусами з одним квитком. Для однієї людини він коштуватиме 31 євро, а на п'ятьох – 46.

За цим же принципом діє квиток вихідного дня – тільки ним можна пересуватися на регіональних поїздах усією Німеччиною. На п'ятьох він коштуватиме 68 євро.

На сайті залізниці достатньо ввести пункт відправлення, наприклад, Бонн, та пункт призначення – скажімо, Аахен. Обираєте дату, час відправлення – і перед вами з'являється план поїздки з усіма пересадками.

Німецькі потяги пересуваються зі швидкістю від 200 до 300 км/год. Тож за день легко дістатися у будь-який куточок Німеччини.

Один з найдовших маршрутів німецької залізниці – 1225 кілометрів від північного Кіля на узбережжі Балтійського моря до східного Пассау на кордоні з Австрією. Цю відстань можна подолати поїздом за 12 годин.

Чим раніше бронюєш поїздку, тим дешевші квитки на потяг.

Велоподорожі без обмежень

У поїзд можна брати і велосипеди. Утім, для любителів покрутити педалі по цілій країні прокладені веломаршрути. І цей спосіб подорожей дуже популярний. Більше половини німців регулярно користуються велосипедами, розповідає DW.

Один з найпопулярніших маршрутів пролягає над річкою Ельба. Його протяжність – 860 кілометрів. Вказівники дозволяють спланувати подорож і не збитися з маршруту.

Пішохідні походи

Так само детально позначені усі піші маршрути для любителів походів. Пронумеровані навіть лісові стежки. Вони очищені та оснащені вказівниками.

Детальні маршрути і карти походів можна знайти в інтернеті або придбати путівники в книгарнях. Їх дуже багато для усіх регіонів, адже походи на шостому місці серед улюблених видів відпочинку німців. За опитуваннями, 10% німців часто віддають перевагу такому активному відпочинку.

Кемпінг на природі

Кемпінг є одним з найулюбленіших видів відпочинку для німців. Лише у першій половині 2018 року в Німеччині на дороги виїхали 46 тисяч нових будиночків на колесах.

У Німеччині працює майже три тисячі місць дня кемпінгу. Найбільше – у Баварії.

Просто зупинитися деінде зі своїм будинком на колесах не можна. Дозволено лише в спеціально призначених кемпінгових місцях за окрему плату. Вартість коливається залежно від послуг кемпінгу. Туалет чи душ – само собою. За бажанням можна вибрати місце з басейном, безпосередньо на березі моря чи озера, із дитячим майданчиком чи рестораном.

Головна принада кемпінгу – свобода пересування та відпочинок на природі, до якого дедалі більше тяжіють німці.

Матеріал виготовлений в рамках співпраці «Рубрики» і «Deutsche Well»

Свіжі дописи

  • Кейси

До Дня памʼяті жертв Голокосту у Києві відкрили виставку про сторічну історію єврейства в Україні

Напередодні міжнародного дня вшанування памʼяті жертв Голокосту у Виставковому центрі “Жива пам’ять” у Києві відкрили… Читати більше

Monday January 27th, 2025
  • Корисне

Що приготувати на вечерю: унікальні рецепти української кухні

Нематеріальна культурна спадщина України — це більше, ніж знання, навички чи обряди. Це частина живого… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Кейси

Кожному в родині може знадобитись допомога: як працює мережа дитячих центрів в Одесі

“Рубрика” поспілкувалася з організацією, що надає комплексну підтримку родинам, зокрема дає можливість лишити дитину в… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Корисне

Iconic Ukrainian art: 5 famous Ukrainian paintings you need to know

Dive into the world of Ukrainian art! Discover its diversity and beauty through our list… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Кейси

“Невизначеність лякає більше за мобілізацію”: як проєкт “Військо +1” допомагає цивільним знайти “свою” бригаду

Проєкт “Військо+1” став новою рекрутинговою платформою, завдяки якій десятки цивільних чоловіків та жінок змогли знайти… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Корисне

Як обрати світловідбивач для одягу чи сумки: поради, щоб убезпечити себе та дітей

“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.