Діти у захваті: "Нещодавно перед тим, як відпровадити 3,5 річного хлопчика своєї коліжанки на операційний стіл, я показала йому фото його хірурга та анестезіолога у костюмі супергероїв. Малий Матейчик у відповідь похвалився своєю майкою капітана Америки і вже зовсім не боявся йти далі"
Справжні супергерої ближче, ніж нам здається. Лікарі, медсестри, санітари кожен день борються за життя інших. Коронавірус змінив життя кожного з нас, але особливо — наших лікарів. Їм, героям нашого часу, доводиться працювати по декілька змін поспіль, носити незручні, задушливі костюми, витримувати надмірні навантаження, забувати про сон і їжу.
Для малечі, на відміну від дорослих, супергерой — це не просто метафора.
Образи неймовірних сміливців і силачів у яскравому одязі — частина реального життя дитини. Діти люблять своїх кумирів не лише за красу і світову славу. Головне — чарівна сила, яка допомагає їм стати могутніми і вседолаючими, позбутися страху перед будь-якими обставинами і перепонами. Летючий плащ, інтригуюча маска, ефектний пояс, рукавички — ці предмети дійсно мають магічну силу, оскільки дозволяють дитині з'єднати уявний світ з реальністю і випустити свого «внутрішнього» Бетмена в реальний світ, стати точнісінько таким самим, як і улюблений супергерой.
Щоб підтримати дітей, які знаходяться на лікуванні, у львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ придумали і втілили у життя фотопроект «Лікарі Супергерої». 22 медики переодягнулися у костюми найпопулярніших супергероїв. Реалізацією проекту займалася опікунська рада ЛОДКЛ «ОХМАТДИТ».
«Ідея цього проекту жила в мені з того часу, як я, ставши частиною опіки, глибше зрозуміла роботу медиків, — розповідає організаторка проекту і членкиня Опікунської Ради Христина Гевко. — В моїй голові одразу постали образи супергероїв, чарівників! Надлюди, що оберігають, рятують, захищають. Вони можуть не спати і не їсти, вони зберігають спокій і виваженість, щодня приймаючи життєво важливі рішення. Цей образ особливо підсилився у час пандемії, коли ми згадали, чому професія лікаря — це так важливо! До того ж, я особисто давно вважала, що дитячому лікарю у нашій країні бракує легкості образу, який допоможе малечі не панікувати в лікарняних стінах, не боятися медиків».
Опікуни сприйняли ідею з захватом, а от у лікарні не всі одразу зрозуміли суть проекту. На початку для кількох медиків це видалось дивним. Дехто вважав це несерйозним, соромився. Лікарі хвилювалися, адже вони звикли бути строгими, у формі — стриманих білих халатах, вони боялися, щоб костюмовані перевдягання не стали насмішкою. Але коли за це взялися закохані у свою справу професіонали, чудові лікарі обласної дитячої лікарні теж захопилися і терпляче витримали всі «експерименти» з переодяганнями.
Організацією, втіленням проєкту всі учасники займалися абсолютно безкоштовно. Студія «Рожеві Окуляри», директоркою якої є Христина Гевко, представила власну фотостудію, костюми надала чудова пані Тетяна Баланюк, багаторічниа партнерка студії («Нірка» прокат карнавальних костюмів). Роботу фотографа виконав Віктор Москалюк, який у співпраці з «Рожевими окулярами» зробив чимало інших благодійних проектів, а після проекту «Супергерої» теж увійшов до складу опікунської ради Охматдиту. Авторкою макіяжу і зачісок, а також креатором чудового настрою для моделей стала візажистка Наталія Гірук.
Для зручності медиків пані Христина привезла в студію безліч варіантів костюмів. Уже на місці лікарі обирали образ — той, що ближчий до серця.
Фото було запрезентовано лікарям і гостям на 70-річчі Охматдиту у львівському Палаці мистецтв, який теж був наданий для святкування події безоплатно.
«Це був приємний шок, — ділиться Христина Гевко, — Навіть скептики позитивно зреагували. Цим проектом було перейдено і знищено емоційний бар'єр, що стояв роками. Дитячий лікар — це не просто професіонал, а фахівець-чарівник! Його позитивний образ має дарувати радість дітям, а батькам — впевненість і спокій».
Зараз фото зустрічають усіх діток у приймальному відділені лікарні.
Вже з порогу Охматдит ніби промовляє: спокійно, тут працюють Супергерої.
Фото-картини на великих полотнах, які прикрашають стіни відділень і викликають радісну посмішку у маленьких пацієнтів, лікарня теж отримала безкоштовно. Про це подбала опікунська рада.
«На мій погляд, — каже Андріана Мальська, голова Опікунської ради, лікар педіатр, доцент кафедри пропедевтики педіатрї та медичної генетики, — «Супергерої» — унікальний фотопроект, який спрямований на те, щоб подолати страх білих халатів, щоб дати зрозуміти, що лікарі і пацієнт — це насправді одна команда в боротьбі проти хвороби.
Дитячий лікар має мати добре почуття гумору і вміти самому бути трохи дитиною, час від часу. Багатьом це добре вдавалося і раніше, а тепер цьому допомагатимуть і улюблені дитячі образи. Недавно перед тим, як відпровадити 3,5 річного хлопчика своєї коліжанки на операційний стіл, я показала йому фото його хірурга та анестезіолога у костюмі супергероїв.
Малий Матейчик у відповідь похвалився своєю майкою капітана Америки і вже зовсім не боявся йти далі. З кожним днем ми все більше впевнюємось — проект працює, він створює атмосферу казки, а не "страшної лікарні"».
Пані Андріана вважає Опікунську раду львівського Охматдиту нетиповою: «Ми не переживаємо за регламент, кворум і протоколи. Наша опіка — це колектив дуже вдало підібраних ентузіастів, і нам все вдається наразі втілювати безкоштовно, просто знаходячи однодумців, які охоче залучаються. До нашого складу також входить усе керівництво лікарні, що значно полегшує нашу комунікацію і пришвидшує прийняття рішень».
У лікарні Опікунську раду називають «невгамовною». Тільки за час існування її діючого складу зроблено чимало — ребрендинг, святкування, ремонт сходової клітки, триває ремонт палат у хірургії. До ремонту в Охматдиті членам ради вдалося залучити кілька кандидатів у депутати цьогорічних виборів, вони відгукнулися на пропозицію опіки не розміщувати зайві передвиборчі борди на вулицях міста, а вкласти заплановані на рекламу кошти у ремонт сходів обласної лікарні.
«Багато нових проектів уже в процесі, — додає Христина Гевко, — Працюємо над календарем на 2021 рік (фото з супергероями), створюємо сайт і емоційний відео-контент. Андріана зібрала чудових людей! Надихаємось один одним і працюємо з задоволенням. Загалом наша місія — підняти імідж лікарні, залучити більше позабюджетних коштів, це є звичайна світова практика, де громади активні та розуміють, що багато чого — в їхніх власних руках і багато чого можна якісно змінити».
Палаючі ідеями і енергією львів'янки кажуть: нічого особливого для соціальних проектів не потрібно, лише бажання і вміння товаришувати. Немало простих і одночасно геніальних проектів лежать на поверхні. Щоб допомагати їх реалізовувати, не потрібні великі суми грошей або безліч людей. Світ належить мрійникам, а вони своєю чергою заряджають тим позитивом інших охочих допомогти. Принаймні, у Христини Гевко і Андріани Мальської так було завжди.
Дивіться фото з проекту «Лікарі Супергерої»:
Фото з Facebook-сторінки Христини Гевко
“Рубрика” поговорила з ендокринологинями, щоб дізнатися, як працює щитоподібна залоза, що спричиняє її захворювання і… Читати більше
“Рубрика” розповідає історію ініціативи з Маріуполя, яка рятує “пташки” українських військових, чим економить сотні тисяч… Читати більше
Робота саперів та демінерів довгий час залишатиметься актуальною для України. Вони очищають поля для фермерів,… Читати більше
Повернення військового додому — одна з найважливіших та найочікуваніших подій для кожної люблячої родини. Проте… Читати більше
23 лютого літак Сергія Рибалки, який сім років проживав у Данії, приземлився у Києві. Сергій… Читати більше
“Рубрика” поговорила з психологинею про те, як мамі підтримувати дитину, коли вона сама потребує підтримки. Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.