Окрім збору пластику на переробку, кав'ярня також допомагає притулкам для тварин, співпрацює з благодійними організаціями та висаджує дерева. І тим доводить: екологічний бізнес — можливий.
Пластикове сміття — одна з головних бід сучасності. Кожну хвилину в океан потрапляє така кількість мотлоху, яку могла б вмістити ціла сміттєзбиральна машина. Загальну площу плавучих "сміттєвих островів" уже порівнюють з трьома Франціями. За ту ж саму хвилину в світі продається близько мільйона нових пластикових пляшок, більшість цієї тари теж рано чи пізно опиняється в океані, не будучи переробленою. Експерти вважають, якщо нічого не зміниться, то до 2050 року кількість пластику в океанах може перевищити кількість риб.
Через загрозливу екологічну катастрофу у світі стрімко зростає роль екологічних проектів та стартапів, спрямованих на популяризацію сортування відходів, що повинно бути невід'ємною частиною життя сучасного життя. І вони мають результат! Наразі в деяких країнах Європи переробляється 80-90 відсотків сміття, і тільки невелика його частка потрапляє на звалища. Більш того, Данія навіть закуповує сміття у сусідів! В Україні ж картина кардинально протилежна — сміття сортує дуже маленький відсоток людей, хоча можливостей для цього все більше. Дехто не знає, з чого почати, а дехто просто не розуміє важливість сортування.
В одному з дніпровських закладів харчування запустили благодійний проект, мета якого — привернути увагу до важливості утилізації пластику та продемонструвати, що його сортування може бути легким і приємним. Другий місяць поспіль у кав'ярні "Цікава кава" можна отримати горнятко смачної кави в обмін на сміття з пластику. Ініціаторами акції стали власники "Цікавої кави" — Дмитро Собко та його дружина Тетяна, які самі вже більше року сортують сміття у себе дома.
Для проведення акції Тетяна та Дмитро встановили у приміщенні кав'ярні спеціальні коробки для збору пластикових пляшок. Кожний бажаючий може принести у "Цікаву каву" пакет зі пресованими пластиковими пляшками і отримати за них напій на вибір.
Причому 5/10/15 кг — це не маса пластикових пляшок, а приблизний об'єм самого пакета.
"За статистикою, в Україні щорічно на сміттєзвалища потрапляють сотні тисяч тонн твердих побутових відходів, із них пластикові пляшки і поліетиленові кульки складають від 40 до 70%! Але ж пункти прийому і переробки вторсировини існують, наприклад, у нашому місті їх більше 20. За допомогою нашої акції, — пояснює Дмитро Собко, — ми хотіли не тільки заохотити дніпрян до сортування, а і показати, що в Дніпрі досить організацій, які із задоволенням викуплять зібраний ними пластик для того, щоб відправити його на переробку. Почати вирішили зі збору пляшок, тому що це один із найпоширеніших видів пластику, який найлегше відібрати і переробити".
За перші два тижні принесеного сміття було небагато — всього 10 кг. Але завдяки розповсюдженню інформації про акцію через медіа і соцмережі, вже за місяць було зібрано майже вшестеро більше. Вірус здорового ставлення до сортування було запущено! За 56 кг пластику, який принесли до кав'ярні відвідувачі, було приготовлено 73 чашки кави. Гроші від продажу сміття (переробне підприємство платить 5,5 грн за 1 кг пластику) екоактивісти перенаправили на допомогу тваринам. 1000 грн за зібраний пластик перетворилися на корм для покинутих тварин у притулку БО "Фонд ПРАВО НА ЖИТТЯ".
Віддача жителів Дніпра настільки надихнула власників "Цікавої кави", що вони вирішили продовжити акцію і залишатися "зеленою кав'ярнею" і надалі. Тепер сюди можна буде не тільки приносити пляшки для подальшої переробки, а і купувати каву, частина коштів від якої перетвориться на саджанці дерев, а також — отримувати знижку, якщо приходиш зі своєю чашкою. Крім того, весь квітень у кав'ярні діє акція "Випий каву — Знайди друга!". Для цього на стаканчиках з кавою на виніс розташували наліпки з фото та історіями покинутих тварин з притулку "Вірність. Товариство захисту тварин". Таким чином, купуючи каву в "Цiкава кава", хтось може виконати давню мрію — завести собі хвостатого друга.
"Ми не можемо зупинити сміттєвий апокаліпсис чи, наприклад, вилікувати всі хвороби, або ж врятувати всіх кинутих тварин. Але змінити на краще — завжди можна. І найголовніше — про це стали говорити! Після виходу сюжетів і постів у нас багато людей брали контакти служб переробки сміття і притулків для тварин, щоб вже безпосередньо зв'язуватися з ними".
Для подружжя Собків це не перші благодійні ініціативи. "Цікава кава" є партнером донорського руху — тут пригощають донорів кавою, з листопада минулого року спільно з агенцією PRoector було розпочато ще один челендж — "Добрий бариста". Його суть у тому, що кожен бажаючий може перетворитися на баристу й годину своєї роботи за баром інвестувати у будь-який обраний благодійний проект — від розхідників для відділення реанімації дитячої обласної лікарні до допомоги притулку для коней та покупки апарату для виміру чистоти повітря. За цей час більш ніж 150 людей різних професій — лікарі, банкіри, журналісти, юристи, актори, айтішники, директори, поодинці й цілими командами перетворювали каву на допомогу тим, хто її потребує.
Звісно, така активність вплинула на популярність кав'ярні серед відвідувачів. Адже, погодьтеся, значно приємніше пити каву, знаючи, що вона може принести не лише задоволення, а й користь для когось. Акцію #кава_проти_пластику підтримали Одеса, Суми, Київ, Львів, Івано-Франківськ, були відгуки навіть з Італії. Але головне — вдалося звернути увагу багатьох українців на проблему утилізації та переробки пластику й підтримати тих, хто давно хотів спробувати себе в сортуванні сміття, але не знав, як це робити і куди йти.
"Ми твердо переконані, — каже Тетяна Собко, — що починати будь-які зміни потрібно з себе. Тому ми намагаємося власним прикладом надихнути гостей кав'ярні та колег по бізнесу на кращі трансформації у суспільстві. Сподіваємося, що наш соціальний досвід стане нашим колегам у нагоді та надихне їх на нові ідеї".
Де ще можна розрахуватися за послуги чи продукти пластиком замість грошей? Ми зібрали найцікавіші приклади:
Dive into the world of Ukrainian art! Discover its diversity and beauty through our list… Читати більше
Проєкт “Військо+1” став новою рекрутинговою платформою, завдяки якій десятки цивільних чоловіків та жінок змогли знайти… Читати більше
“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше
Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше
“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше
Швидка і проста випічка (і не тільки), яку можна приготувати для благодійного ярмарку. Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.