20-22 листопада у Йоганнесбурзі (ПАР) відбулася 12-та Глобальна асамблея Світового руху за демократію (World Movement for Democracy). В останній день форуму три організації з України — Український ПЕН, Львівський медіафорум та медіа "Рубрика" — отримали відзнаку "Відвага заради демократії" (Democracy Courage Tribute). Цією нагородою організатори відзначили "відважну діяльність українського громадянського суспільства в часи війни, зокрема, документування злочинів війни росії проти України, просування демократичних реформ, надання гуманітарної допомоги, сприяння поінформованості та залученості українців".
Відзнаку отримували Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН, Ольга Мирович, голова Львівського медіафоруму, та Анастасія Руденко, головна редакторка медіа "Рубрика".
"Українці об'єдналися, щоб протистояти російській агресії, відкинути автократію та відстоювати демократичні принципи та цінності задля визначення свого власного шляху. Українське громадянське суспільство – демократичний розвиток якого значно посилився після здобуття незалежності – продемонструвало дивовижну стійкість та відданість, віднайшло нові цінності та сенсі у своїй місії під час війни. Громадські ініціативи, незалежні медіа, бізнес-асоціації, профспілки, політичні активісти зміцнили та розширили свою діяльність по всій країні, – зазначили організатори цьогорічного форуму Світового руху за демократію.
Відзнака Democracy Courage Tribute вручається щодвароки. Цьогоріч Глобальну асамблею, яка відбулась вдванадцяте, відвідало близько 600 учасників з понад 100 країн світу.
"Велика честь для мене, для нашої команди, для всієї української ПЕН-спільноти – отримати цю нагороду в присутності стількох блискучих лідерів з усього світу, відданих цінностям демократії. Утім, я мушу зазначити, що більшість наших культурних та правозахисних проєктів і кампаній з 2022 року так чи інакше пов'язані зі спадщиною наших колег та друзів, життя яких забрала росія. Це робота з пам'яттю, болем і великою любов'ю, — сказала Тетяна Терен у своїй промові. — Я хочу присвятити цю нагороду українським журналістам, письменникам, митцям, які мали б творити нову українську культуру, розвивати незалежні медіа та розбудовувати нашу демократичну країну після довгої історії репресій. Однак їхні життя забрала росія — та сама країна, котра століттями намагається стерти нашу культуру та ідентичність".
"Це не локальна війна. Ми боремося проти агресора, який прагне переписати правила світу, зруйнувати порядок, заснований на повазі до прав людини, свободи та суверенітету. Це війна, що визначає не лише майбутнє України, а й усього демократичного світу, — наголосила Анастасія Руденко. — Ця нагорода — данина стійкості та силі українського суспільства. Наша стійкість народжується з надії. Але це не пасивна надія, що чекає, поки щось трапиться. Ні, це надія як дія, надія, що змушує нас стояти проти агресора і захищати наші цінності. Це про наш народ, але також про глобальне людство. Це про кожну людину на землі, яка сподівається на краще майбутнє. Я хочу подякувати всім, хто розуміє це і стоїть з нами, так само як ми стоїмо з вами. Україна і демократія переможуть".
"Правда в тому, що мир можливий лише як перемога над злом, а не як низка компромісів із ним. Інакше ми б не жили в мирі, а спочивали в ньому, — розповіла Ольга Мирович. — Ми приймаємо цю відзнаку від імені громадянського суспільства України — тих, хто захищає права, займається волонтерством, бореться, і тих, кого ми втратили. Ваша солідарність нагадує нам, що ми не самі. Разом ми доведемо, що демократія та гідність варті всіх зусиль".
Світовий рух за демократію (World Movement for Democracy) – це міжнародна мережа, що об'єднує людей та організації з усього світу, чия щоденна праця полягає у відстоюванні демократичних цінностей, побудові та зміцненні демократичних інституцій у своїх країнах. Форум Світового руху за демократію започаткували у лютому 1999 року National Endowment for Democracy (NED) та громадські організації Індії, зібравши активістів та науковців з понад 80 країн у Нью-Делі для обговорення шляхів зміцнення демократії у світі.
Уперше відзнаку "Відвага заради демократії" (Democracy Courage Tribute) вручили у 2000 році на 2-й Глобальній асамблеї. У 2006 році нагороду отримав Мустафа Джемілєв від імені кримських татар та Меджлісу кримськотатарського народу.
Нагадаємо, цього року головна редакторка "Рубрики" Анастасія Руденко увійшла до списку 30 Under 30 Awards від International News Media Association у номінації "Лідерство".
"Рубрика" — перше українське онлайн-медіа, яке розвиває журналістику рішень і промотує конструктивні підходи та зосередженість не лише на проблемах, але і на їхніх рішеннях, grassroot ініціативи, екологічний захист, рівні права, розвиток громад, стимулюючи суспільний діалог навколо проблем та шляхів їх вирішення.
Кіно Регіна — найбільший зал в Ооді, центральній бібліотеці столиці Фінляндії Гельсінкі. Він вміщає 250… Читати більше
Celebrate the season with the best of Ukrainian holiday music! Check out our curated list… Читати більше
29 грудня закінчується збір заявок до Школи екологічної журналістики рішень. Встигніть подати заявку! Читати більше
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.