День, який єднає захисників України всіх часів. Зібрали найцікавіші матеріали "Рубрики" до 14 жовтня
Сьогодні українці відзначають цілих чотири свята: Покрову, День українського козацтва, День створення УПА та День захисника України. Усі вони тісно пов'язані між собою:
Аби відзначити це важливе для українців свято, ми вирішили зібрати п'ять наших найцікавіших матеріалів, присвячених українським воякам та ветеранам. Захисники і захисниці України заслуговують на увагу та шану щодня, не лише 14 жовтня. Але сьогодні — гарний день, щоби нагадати собі про це і ще раз сказати українським воїнам: дякуємо за мирне небо над головою!
1. "Життя після війни: як ветеран розпочав свою справу і створює розвиваючі іграшки для дітей"
Не дарма психологи одним із найкращих методів реабілітації називають підприємництво. Вадим Бойко, який до Революції Гідності працював у правоохоронних органах, з самого початку війни на передовій. Ще у 2014-му він у складі одного з добровольчих батальйонів по зову серця відправився захищати Україну. Повернення з фронту додому, до міста Овруч Житомирської області, припало на початок цьогорічного карантину. Тоді він і почав займатися своєю новою справою: виготовленням розвиваючих іграшок для дітей.
2. "Міністерство спокою для ветеранів. Де шукати реабілітації після війни"
Тема післявоєнної реабілітації є болючою і дуже потрібною в Україні. Учасниця бойових дій Олена Кошелєва працює в Центрі реабілітації та реадаптації учасників/учасниць АТО та ООС "ЯРМІЗ" та розповідає, що таке допсихологічна допомога, кому вона потрібна, як їй самій вдалось реабілітуватись після повернення та хто їй у цьому допоміг.
3. "Аліна Михайлова: дівчина на війні. Будні добровольця-парамедика замість студентства"
День захисника України — це зовсім не день чоловіків. На Сході відсіч ворогу дають як чоловіки, так і жінки. Це матеріал про дівчину, яка у 21 рік замість лекцій з політології у КНУ вирішила піти на фронт. Як почувають себе жінки в армії? Як отримати підтримку найрідніших? Чому закордонні військові хотіли б повчитися у наших? До 14 жовтня — Дня захисників та захисниць — поспілкувались з відомою волонтеркою та парамедиком, яку в соцмережах добре знають під ніком @MAlina.
4. "Відпочинок для ветеранів: як волонтери приймають військових на острові Джарилгач"
За шість років війни у нашій країні сформувалася унікальна спільнота особливих, самовідданих, безкорисливих людей — українські волонтери. Люди, для яких не існує виразу "це не моя справа", займаються психологічною підтримкою та соціальною адаптацією мобілізованих бійців, створюють своїми руками місця для їхнього відпочинку та реабілітації. Четвертий рік поспіль на єдиному в Європі незаселеному острові Джарилгач, розташованому у Херсонській області, працює ВОП "Душа півдня", де можуть відпочити наші воїни та волонтери. Про те, як працює база відпочинку для українських захисників — поговорили з її засновниками.
5. "Допомога ветеранам: Міністерство у справах ветеранів створило чат-бот в Telegram. Навіщо?"
Діджиталізація — один з провідних напрямків розвитку нашої держави сьогодні. Вона торкається усіх сфер життя українців, у тому числі і військових. Так, було створено спеціальний чат-бот у Telegram або Facebook Messenger, де ветерани та їхні родичі зможуть отримати довідкову інформацію, яка може їх цікавити. Розібралися з тим, як це працює, у матеріалі.
Проєкт “Військо+1” став новою рекрутинговою платформою, завдяки якій десятки цивільних чоловіків та жінок змогли знайти… Читати більше
“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше
Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше
“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше
Швидка і проста випічка (і не тільки), яку можна приготувати для благодійного ярмарку. Читати більше
Якщо ви не знаєте, ким хочете стати в майбутньому, запевняємо — ви не одні. Ця… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.