- Категорія: місто
- Проблема: органічні відходи, екологічна свідомість
- Рішення: Компостування у школах
Компостування у школах — впровадження екологічних проєктів з компостування як практичної частини з курсу біології чи як позакласних занять для школярів.
5 перших кроків
- Дізнайтеся про досвід впровадження шкільного компостування в інших громадах.
- Підготуйте покроковий план впровадження пілотного проєкту та презентуйте адміністрації обраного освітнього закладу.
- Розрахуйте необхідні габарити компостера та залучіть майстрів до його побудови (простий компостер можна встановити власноруч).
- Підготуйте інформаційні матеріали та інструкції з компостування.
- Проведіть з дітьми ознайомче заняття, покажіть їм компостер, ознайомте з основними правилами його використання.
Детальніше
Забруднення навколишнього середовища через людську діяльність — один із головних факторів зміни клімату, погіршення екології, загрози тваринам та порушенню екосистем. Це глобальна проблема, але утворюється і на локальному рівні: лише в Україні у 2020 році загальний обсяг накопичених відходів склав 15 млрд 635,3 млн тонн. І це стосується кожного з нас.
Боротися із засміченням планети, країни чи окремих населених пунктів допомагають прості правила — віддавати на переробку те, що перероблюється; компостувати ті відходи, що компостуються; використовувати речі повторно; звести до мінімуму користування одноразовими пластиковими виробами. А ще популяризувати такий підхід.
Перші спроби компостування органічних відходів розпочалися в теперішньому Божківському ліцеї ще понад сім років тому. Вчителька біології та екології і керівниця екологічного клубу "Зелені вітрила" Надія Васюкова не тільки облаштувала зі своїми учнями компост на подвір'ї школи, а й організувала в селі учнівський пункт по збору вторинної сировини. А з початком діяльності комунальної установи "Агенція місцевого розвитку територіальних громад" ініціатива роздільного збору відходів і компостування в Новоселівській громаді отримала новий поштовх.
Джерело: Рубрика